Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Люди з минулого (моя полеміка з Хорошковським і Вілкулом на "Свободі слова")

30 вересня 2014, 19:00

Олексій ГАРАНЬ, Школа політичної аналітики НаУКМА: "Я хотів би насамперед звернути увагу аудиторії, що дуже красиво виступає пан Хорошковський, і він згадав навіть, що він короткий час був в уряді у 2012 році. Але він не згадав, що два роки перед тим з 2010-го по 2012 рік він очолював Службу безпеки України. І він безпосередньо відповідальний за ті політичні репресії, за посадки людей. Він відповідальний за тиск на незалежну пресу, за спроби запровадження цензури".

Андрій КУЛИКОВ, ведучий: І конкретно, будь ласка.

Олексій ГАРАНЬ: "Пане Андрію, якщо можна..."

Андрій КУЛИКОВ: Приклади. Нагадайте про приклади.

Олексій ГАРАНЬ: "Нагадаю. В 2011 році Янукович дав пану Хорошковському звання генерала армії, так? От цікаво, за які заслуги. Може пан Хорошковський..."

Андрій КУЛИКОВ: Ні, ну от ви кажете, що відповідальний за репресії. Назвіть, будь ласка.

Олексій ГАРАНЬ: "Що?"

Андрій КУЛИКОВ: Ви сказали: Хорошковський відповідальний...

Олексій ГАРАНЬ: "Що відповідальний за репресії?"

Андрій КУЛИКОВ: Так, назвіть конкретні приклади.

Олексій ГАРАНЬ: "Я можу сказати. Згадайте, як забирали частоти у "5 каналу", наприклад. Згадайте, як затримали... Ну, Вам наводити приклади? Ви їх знаєте".

Андрій КУЛИКОВ: Так, саме приклади.

Олексій ГАРАНЬ: "Згадайте, як посадили Тимошенко і Луценка, іншого..."

Андрій КУЛИКОВ: Зрозуміло.

Олексій ГАРАНЬ: "Згадайте, як затримували західних представників фондів".

Андрій КУЛИКОВ: Зрозуміло.

Олексій ГАРАНЬ: "Почекайте, це не питання... Значить, за які заслуги йому дали генерала армії? Після того він полаявся з Януковичем і два роки провів на віллах за кордоном. До речі, прямо суперечить українському законодавству, він не може балотуватися в депутати, тому що треба п'ять років жить в Україні, Ви два роки жили за кордоном".

Андрій КУЛИКОВ: П'ять років без перерви?

Олексій ГАРАНЬ: "Почитайте роз'яснення, він не має права балотуватися. Конкретне питання полягає в тому, якщо Ви – генерал армії, хоча пан Гриценко підтвердить, що Вам не мали давати генерала армії, Ви не маєте до армії жодного відношення, то може б Вам все-таки не в парламент іти, а поїхати в зону АТО і там вести бійців в атаку, як генералу армії? Дякую".

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ, кандидат у народні депутати партії "Сильна Україна": "Дякую. Я хочу повернутися до тих питань, які мені задавали. Мабуть, з урахуванням фахової орієнтації пана Гараня, він любить історію, то я хочу нагадати історію іншу – 2007 року, коли я був головою Митної служби, і це, мабуть, була одна з тих посад, коли можна було успіх або неуспіх поміряти фізично. Не просто розмовами, не просто розказами про те. що ми будемо робити, а на протязі року. Я не мав жодного відношення до Митної служби України, але за рік під моїм головуванням Митна служба України дала на 10 мільярдів доларів більше, ніж було в плані Міністерства фінансів України. Я мав посваритися з усіма, щоб досягти цієї цифри, але я це зробив. Чому? Саме тому, що я вважав, що саме головне для любого державного службовця – це доказати свою реальну можливість досягти реформування. Це було зроблено за рахунок розпочатого процесу реформування Митної служби. В жодному чині з 2007 року до сьогоднішнього дня, якщо ми переведемо в долари США, тому що саме в доларах США беруться податки в Митній службі, мається на увазі, в перерахуванні на курс, то жодним чином в жодному році ніколи цей результат не був перевершений до сьогоднішнього дня, хоча імпорт, підкреслюю, збільшувався від 15-ти до 23% від року до року. Я запитую: де ці гроші?"

Олексій ГАРАНЬ: "А Ви у Януковича спитайте".

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "У Януковича запитайте самі, Ви так само такий же громадянин України, як і я".

Олексій ГАРАНЬ: "Я не був главою СБУ".

Андрій КУЛИКОВ: Пане Гарань, я нагадаю Валерію Хорошковському, що запитання стосувалось не Вашого перебування на чолі Митної служби, а Вашої роботи на чолі СБУ.

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Я прекрасно пам'ятаю, просто я сказав про те, що якщо повертатися в ракурс історії, то була і така ситуація, і така історія. Якщо повернутися до 2011-12 років, що я хочу сказати, жодним чином мені не соромно про перебування на посаді голови Служби безпеки України. Я дуже поважаю цей колектив. Більш того, я призиваю усіх українців поважати Службу безпеки, тому що цей спеціальний орган якраз на сьогоднішній день страждає від того, що на протязі багатьох років він не був реформований. На протязі 20-ти років він фактично нівелювався саме тому, що ніхто не розумів його цінність. І сьогодні, якби Служба безпеки України була реформована і працювала дійсно як, скажемо, спеціальна служба нової держави, то багато б речей, які сьогодні відбуваються, в тому числі, в зоні АТО, як ми її називаємо, це не зона АТО, якщо бути відвертим, це зона бойових дій, то я хочу сказати, що ніколи б таких випадків не було. І ми розпочали цю роботу. Знаєте, колись одного разу, коли ми пресікли найбільший в історії України наркотрафік, який йшов з заокеанських країн, і, маючи транзит через Україну, йшов у Європу, в Германію, зібралися голови служб різних країн і запросили мене просто відсвяткувати цю маленьку перемогу. І один старий генерал, який мав досвід в спеціальній службі 40 років, він мені тоді сказав фразу, яку я відчуваю зараз, з урахуванням цього питання. Він сказав мені просте: "Валерій, раз ти став на цю позицію, запам'ятай просту річ: тебе будуть звинувачувати, а ти будеш мовчати, тому що ти не зможеш відповісти, чому і по яким причинам відбувалися ті чи інші події".

Андрій КУЛИКОВ: А зараз у Вас є нагода відповісти на запитання: Ви визнаєте причетність до політичних репресій, у чому Вас тут було привселюдно звинувачено?

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Єрунда це все, жодних політичних репресій не було. Причина проста, да? Навіть якщо ми говоримо про справу Тимошенко або про справу інших політичних в'язнів".

Олексій ГАРАНЬ: "А конфлікту інтересів у вас не було?"

Андрій КУЛИКОВ: Дайте договорити Валерію Хорошковському.

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Я ще раз хочу сказати, що конфлікти інтересів вирішуються в любій цивілізованій державі достатньо просто – пишеться з цього приводу повідомлення, і в подальшому ти просто не маєш оперативного втручання. Я хочу сказати, що ця сама ситуація існує в усіх країнах світу: в Німеччині, в Сполучених Штатах Америки і так далі. Крім того, кого ви захищаєте? Що, на сьогоднішній день нема конфліктів інтересів? У кого немає?"

Олексій ГАРАНЬ: "Ви за себе говоріть. Ви створювали режим Януковича, Ви розколювали країну, і Ви винні в крові, яка ллється зараз".

Андрій КУЛИКОВ: Пане Гарань!

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Почекайте, ви не забувайте, я в 12-му році на конфлікті з Януковичем, на конфлікті, підкреслюю, з Януковичем залишив уряд. Не в 14-му, не в 13-му, підкреслюю, а в грудні 12-го року".

Олексій ГАРАНЬ: "Не поділили".

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Та не будьте таким розумним, пан Гарань".

Олексій ГАРАНЬ: "Я розумію, да. Я знаю".

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Не будьте таким розумним, не поділили... Не було, чого ділити, тому що була конкретна ситуація, пов'язана з європейською інтеграцією".

Андрій КУЛИКОВ, ведучий: Шановний пане Гарань!

Олексій ГАРАНЬ: "Лапшу ж вішає".

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Лапшу вішаєте Ви людям. Тому що візьміть факти і подивіться".

Олексій ГАРАНЬ: "Я знаю факти".

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Заяву пам'ятаєте мою в 12-му році? Коли я сказав просту річ, що цей уряд, уряд Азарова, подивіться, це ж офіційний документ, підніміть, він постійно в інтернеті..."

Олексій ГАРАНЬ: "Я це знаю. А за що вам генерала армії дав Янукович?"

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Так я вам розкажу зараз далі. Почекайте, все по початку і до кінця. Таким чином моя заява була достатньо простою. Я сказав, що уряд Миколи Яновича Азарова ніколи не буде проводити реформи, і він ніколи не буде зацікавлений у вступу до Європейського Союзу і в проведені європейської інтеграції. Це ж не просто розмови. Підніміть документи – і ви будете це все бачити".

Андрій КУЛИКОВ, ведучий: Залишилося відповісти ще на одне запитання: за що Ви отримали звання генерала армії?

Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ: "Пам'ятаєте, я тільки що сказав фразу, що є моменти в спеціальній службі, коли ти маєш мовчати".

Андрій КУЛИКОВ, ведучий: Зрозуміло.

......

Андрій КУЛИКОВ, ведучий: Пане Гарань, у вас зараз буде змога поставити запитання.

Олександр ВІЛКУЛ, кандидат у народні депутати, партія "Опозиційний блок": "Касательно того, что необходимо делать сегодня. Сейчас необходимо срочно возрождать экономику и срочно возрождать промышленность. Это первое, что сейчас необходимо сделать и это необходимо сделать экстренно. Во власти никто этого теоретически не может сделать. Пока падение 20%, август к августу – падение 20%. И на эту тему даже никто не думает. Единственная партия, где есть сегодня опытные промышленники, которые умеют возрождать промышленность и поднимать промышленность – это "Оппозиционный блок". Приведу свой пример. Я в 17 лет лично пришел работать в карьер на рабочую должность помощником машиниста экскаватора. Потом был машинистом экскаватора, горным мастером. В 2003 году стал генеральным директором предприятия, на котором работает 15 тысяч человек. Поднимали предприятие с колен, выплачивал годичную задолженность по заработной плате. Я в политике всего 4 года. 3 года был губернатором, год – вице-премьером. До этого занимался промышленностью".

Олексій ГАРАНЬ: "Пане Вілкул, ви так звинувачували нову владу у недемократичності. Я хотів би просто нагадати аудиторії, що ви були міністром в уряді Азарова саме в той час..."

Олександр ВІЛКУЛ: "Как и Петр Алексеевич Порошенко, действующий Президент Украины. Наступне питання".

Олексій ГАРАНЬ: "Ви ведучий "Свободи слова"? Дякую вам, пане Вілкул. Я хотів би сказати, що Порошенко пішов у відставку... Можна до нього по-різному ставитись, але він був на Євромайдані з самого початку. І він ризикував реально. Що ви в цей час робили? Ви були в уряді, ви були віце-прем'єром у той час, коли Захарченко розігнав студентів криваво. Ви встали і пішли з цього уряду у відставку? Ні. Ви були там, коли приймались криваві закони. Ви були там, коли розстрілювали людей на Євромайдані. Ваш Президент, який вас покликав у владу. Не вам вчити нас демократії. І запитання моє наступне. Оскільки ви говорите про турботу про людей, я людям просто скажу список. N1 – Юрій Бойко. N2 – Вілкул. N3 – Добкін. N4 – Рабинович. N6 – Шуфрич. N7 – Королевська".

Андрій КУЛИКОВ, ведучий: А чого N5 пропустили?

Олексій ГАРАНЬ: "Ларіна я пропустив. Далі пішли. 12-те місце – Сергій Льовочкін. Сестра Льовочкіна, люди Ахметова. Це ви кажете, що Вам довірили, що Ви ведете таку досвідчену когорту людей до влади. Так, це досвідчені люди красти і вбивати інших людей".

Олександр ВІЛКУЛ: "Я отвечу на вопрос. Тот, кто чувствовал на себе какую-то вину или сильно боялся, давно сбежали, еще 7 месяцев назад. Теперь рассказываю про себя. Нужны ли были в стране изменения? Да, нужны. Был ли я за то, чтобы они проходили таким силовым путем, когда у нас в стране война, когда в 2 раза повысились цены на продукты и медикаменты при замороженных пенсиях и заработных платах? Наверное нет. Чем занимался я? Я ушел из здания Кабинета министров последним. Потому что я отвечал за инфраструктуру и я отвечал зимой за ЖКХ и прохождение отопительного сезона. И могу сказать, что неимоверными усилиями нам во время революционных событий, когда было захвачено три четверти обладминистраций и ничего не работало, удалось удержать полностью четко энергоснабжение, отопление, работу коммунального транспорта. Выплачивались пенсии, социальные пособия и заработные платы".

Олексій ГАРАНЬ: "А "титушек" вы подвозили в Киев как министр инфраструктуры?

Андрій КУЛИКОВ: Я думаю, що не особисто Олександр Вілкул це робив.

Олександр ВІЛКУЛ: "Так вот я вам рассказываю. После того, как изменилась в стране власть, я последним ушел из здания Кабинета министров, передав Владимиру Гройсману полностью все вопросы проблемные. Где у нас проблемы с электроэнергией, куда направлены рабочие бригады, где проблемы с отоплением, где необходимо увеличивать давление газа, для того чтобы подать на теплокомунэнерго. Мы зимой полностью удержали ситуацию. И я считаю, что я выполнял свой долг перед украинцами"...

Олексій ГАРАНЬ: "Мені здається, я звертаюсь до майбутніх виборців, які будуть голосувати 26 жовтня, що якщо дивитися реалістично на речі – у нас попереду непрості часи. Непрості часи, тому що Росія, яка не припинить свою агресивну політику, про це уже тут говорилося, я думаю, що буде важка непроста зима. Але, тим не менше, я думаю, що правда на нашому боці, і ми обов'язково переможемо. Ми зробимо ці реформи, ми маємо їх зробити. А що треба зробити 26 жовтня, уже залежить від виборців. Тобто не обирати тих людей, які показали, куди вони привели країну за Януковича і потім довели до сепаратизму. І я думаю, з партійними списками всі розберуться, а особливо тяжко буде, безумовно, на мажоритарних округах. Будьте уважні, не купуйте кота в мішку і розумійте, що той, хто найкрасивіше говорить, зовсім не обов'язково, насправді, є патріотом".

powered by lun.ua
Коментарі — 13
vorskla _ 02.10.2014 14:03
IP: 74.125.18.---
Як для проФесора, рівень аргументації задрібний. Навіть, горе-водій В.Хорошковський (Кен для працівників митниці, де він мав "неперевершені" показники) краще підготувався.
Victor Uralov _ 01.10.2014 15:41
IP: 46.164.147.---
Ганна Гебельсовна,не менялась никогда и она вообще-то прибыла ОТТУДА!
украинка _ 01.10.2014 15:32
IP: 82.207.41.---
П. Гарань Ви також людина з минулого. Постійно те робите що одні і тіж самі небилиці постійно розповідаєте а конкретних пропозицій ніяких.
Igor Melnykovych _ 01.10.2014 13:58
IP: 74.125.181.---
Значит пролюстрируем без закона. Вообще то Порошенко допускает ошибку.Есть такая поговорка " если пьянку нельзя предотвратить,то её надо возглавить".Не опоздай возглавить,пан президент.,а то возглавят другие.Предотвратить всё равно уже нельзя.
Energy Adept _ 01.10.2014 10:38
IP: 74.125.18.---
ЗАБЫВАЮТ ЕЩЕ:
ХОРОШКОВСКИЙ – ОДИН ИЗ ИНИЦИАТОРОВ И РЕАЛИЗАТОРОВ ПОСДКИ Ю.ТИМОШЕНКО
Ronin11 _ 01.10.2014 02:57
IP: 91.202.129.---
А на фіга їх взагалі запрошувати і лишній раз піарити, незважаючи на правильні питання?
Andriy Fedoruk _ 30.09.2014 23:15
IP: 93.73.12.---
При этом глубокий респект автору, который практически единственный из присутствующих бескомпромиссно бросился в атаку на этих двух живых мертвецов, которые будут нас тянуть назад в прошлое
Andriy Fedoruk _ 30.09.2014 23:10
IP: 93.73.12.---
Когда американские политтехнологи начали работать с регионалами, они начали с двух относительно простых вещей: 1) заставили Ганну Гебельсовну причесаться и переодеться и 2) заставили выступающих на ток-шоу ГОТОВИТЬСЯ к выступлениям.
При всем уважениии к автору п.2 относится и к нему тоже.
umka _ 30.09.2014 22:12
IP: 193.110.107.---
Відверто кажучи, Ви поганенький полеміст, пане Гараню
Igor Severchenko _ 30.09.2014 21:26
IP: 178.151.34.---
Adrian Karatnycky:
+ 100!
Adrian Karatnycky _ 30.09.2014 20:46
IP: 74.125.19.---
Olexa, you are wrong about Khoroshkovsky. While he has a mixed past, and worked under all Ukrainian presidents (except Kravchuk) -and made compromises to do so-he also has been a consistent supported of Eurointegration and has a sophisticated understanding of macroeconomics. Indeed, it cannot be denied that he was in a more precarious situation and after he left Ukraine in December 2012 was regarded as more of an enemy of Yanukovych than many in the opposition. I recall hearing him in Washington DC predicting in early 2013 that Yanukovych would never move toward Europe and in Sept of 2012, while still in office, he told the YES conference that any government that opposed EU integration would not survive. The alleged level of precession while he was in the SBU was modest. The incident with Father Gudziak followed a visit to UKU by VK to make amends. The Lange episode was quickly reversed. He is certainly no saint. But your effort to portray him as evil incarnate is off-base.
-Vesna- _ 30.09.2014 19:37
IP: 93.72.133.---
Сорри, не аудиторию – а дискутантов.
-Vesna- _ 30.09.2014 19:36
IP: 93.72.133.---
Люди з минулого (моя полеміка з Хорошковським і Вілкулом на "Свободі слова" (с)

Вы б еще Януковича пригласили на Свободу слова...

КОГДА дискуссионная аудитория медиа будет достойна своих граждан?
Анна Безулык в своих ток-шоу подбирала аудиторию более-менее вменяемую.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter