Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

М.Золкіна: "Від Парижа до Берліна. Чи буде нова нормандська зустріч?"

02 лютого 2020, 00:14

Ця стаття аналітикині "Демініціатив" вийшла на "НВ" ввечері у п'ятницю (текст на русском тут). Я збирався його поширити у будь-якому випадку, але відлетів зранку у відрядження, де й побачив щойно виставлений матеріал з інтерв'ю Aндрія Єрмака під заголовком "Ермак надеется, что Украина приедет на следующую "Нормандскую встречу" с новым пакетом договоренностей, которые позволят провести в октябре местные выборы по всей стране, включая ОРДЛО." Гадаю, що це лише посилить увагу читача до аргументів, висловлених Марією Золкіною. Отож, її текст.

Нормандський саміт у грудні 2019 року зіграв роль громовідводу. Напруга, що накопичувалася навколо теми Донбасу протягом більш як півроку і почала "розривати" українське суспільство зсередини, начебто спала. Складається враження, що ключові гравці пішли з поля на перерву – видихнути, але чи повернуться вони взагалі для другого тайму?

Наслідки Парижа: тупцюємо на місці?

Найбільше полегшення з усіх результатів нормандської зустрічі можна сформулювати так: зради не відбулося. Втім, як і можна було очікувати, жодного пришвидшення у розв'язанні конфлікту теж не відбулося. Перший же пункт підсумкового Паризького документа не виконується. Так, безпекова ситуація скоріше загострилася, "режим тиші", погоджений лідерами "нормандської четвірки" не був дотриманий жодного дня (!), а за два дні після саміту Україна вже почала відлік поранених і далі – вбитих протягом проголошеного "перемир'я".

Розведення сил і засобів втрачає сенс в принципі. Якщо у 2019 році команда президента Зеленського за будь-яку ціну хотіла організувати зустріч з Володимиром Путіним, то і тиск з розведенням на вимогу Росії був шаленим. Тепер же такий "ентузіазм" просто був би абсурдним. Критика повсюдного розведення міністром оборони України підтверджує зміну настроїв з українського боку. А щоденні звіти СММ ОБСЄ доводять: відведення військ жодним чином не покращує безпекову ситуацію. Так, Золоте, поблизу якого відбулося розведення сил, постійно фігурує в звітах спостерігачів як гаряча точка Луганської області. Відтак, спроби домовитися про наступний етап розведення у Мінську виглядають менш цікавими українській стороні, а Росія зацікавлена передовсім у демілітаризації ключових стратегічних ділянок: Широкине та Щастя. Україна на це не погодиться.

Обмін полоненими – єдиний успіх, який сторони можуть покласти на стіл як доказ. Втім, навіть він не відбувся за домовленими у Парижі правилами: Росія елементарно не визнала наявності в ОРДЛО всіх, кого Україна вважає незаконно утримуваними. Ну, немає там начебто всіх, кого Київ хотів повернути. Так що навіть формула "всіх встановлених на всіх встановлених" не спрацювала, а критично важливих для Москви злочинців українська сторона видала і на кого тепер міняти тих, хто лишився в ОРДЛО – складне питання.

Мандат СММ ОБСЄ як не виконувався, так і далі не виконується. Щодня монітори фіксують обмеження їхнього пересування окупованою територією. Тим часом Україна формально попросила ОБСЄ про продовження мандату місії на наступний рік, і всі розуміють: ніяких змін в роботі ОБСЄ не відбудеться без вказівки Кремля не заважати патрулям СММ. Щоправда, абсолютно правильно, що Україна порушила у Тристоронній контактній групі виконання ще одного Мінського документу, про який Росія воліє не згадувати – Протоколу від 5 вересня 2014 року. Мета: змінити акценти в дискусії про кордон. Якщо Росія хоче послуговуватися Мінськими документами – чудово, але тоді починаймо з перших домовленостей. Зокрема, зі створення зони безпеки на україно-російському кордоні силами СММ ОБСЄ. Звичайно, Росія на цей крок не погоджується, так само як не погодиться на створення ще однієї робочої групи у Тристоронній контактній групі (ТКГ) – щодо кордону. Втім, логіка українських переговорників у цьому абсолютно правильна.

Берлінський саміт: бути чи не бути

Читати далі

powered by lun.ua
Коментарі — 16
Юрий Ткачук _ 03.02.2020 00:05
IP: 35.235.226.---
Романов Леонид:слушай ольгинец самому не надоело свой бред нести? попроси врачей пускай галоперидол уколят целые сутки будеш нормальным
Log Log _ 02.02.2020 22:39
IP: 35.235.226.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
у меня жена психотерапевт.
В очередной раз врёте?
А если правда, то "я ей не завидую" (С).
Иметь мужем поца, "ох, и трудня это работа..."
iip _ 02.02.2020 22:26
IP: 35.235.226.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
... у меня жена психотерапевт. Психотерапевтыня по-вашему...
Андрюха, фу.
Ты ж знаеш правила – семью, близких не впутывать.
Спорт должен быть по возможности честным...
Гоцка _ 02.02.2020 22:00
IP: 35.235.226.---
Ну які недоумкуваті наші ЗЕленці, невже вони думають умовити чи обдурити цього кегебіста путлера – він же професійний гебешник, його ж цьому і тільки цьому вчили.
Log Log _ 02.02.2020 21:36
IP: 35.235.226.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
Есть такой детский анекдот
Шут гороховый, прекрасно знаете, что Ваш кумир – "КГБшная свинья" не выполнил ни одного пункта.
Не отведено тяжелое вооружения, и ни одного дня не действовало перемирие.
Короче, продайте собаку, и заплатите психотерапевту. Он вылечит комплекс неполноценности.
Log Log _ 02.02.2020 21:33
IP: 35.235.226.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
Есть такой детский анекдот
Шут гороховый, прекрасно знаете, что Ваш кумир – "КГБшная свинья" не выполнил ни одного пункта.
Не отведено тяжелое вооружения, и ни одного дня не действовало перемирие.
Короче, продайте собаку, и заплатите психотерапету. Он вылечит комплекс неполноценности.
iip _ 02.02.2020 21:22
IP: 35.235.226.---
Маковецкий-Левенгук Андрей:
Есть такой детский анекдот: Поймал мальчик муху, зажал в кулачке – жужжит муха. Оторвал ей лапку – жужжит. Оторвал вторую – жужжит. Оторвал третью, четвертую, пятую, шестую – жужжит. Оторвал крылья – не жужжит. Мальчик разжимает кулак, подбрасывает муху и говорит: "А теперь лети, мушка, я не живодер!". Что-то подобное произошло и с Минскими договоренностями: обложили их со всех сторон многочисленными красными флажками, интерпретировали на свой лад, выхолостили суть, а потом говорят: "Ой, а договоренности-то какие-то нежизнеспособные".
От Путину это и расскажи. А не тут воняй:)
Анатолий Зинченко _ 02.02.2020 18:52
IP: 35.235.226.---
Від окупованих територій Росія не відступиться ніколи, цьому вчить нас історія, а тому всі переговори будуть марними і нікчемними.
Log Log _ 02.02.2020 18:49
IP: 35.235.226.---
Романов Леонид – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
Прекращение стрельбы со стороны ВСУ не прекращается что бы
Безграмотный дегенерат, ЧТОБЫ выучить русский язык тебе нужно лет 300.
"Прекращение не прекращается" – перл идиота с интеллектом четырёхлетнего ребёнка.
Тупая скотина, лучше бы книги читал.
inkognuto _ 02.02.2020 16:37
IP: 35.235.226.---
Grenader45:[/Маються пропозиції і для ґренадера: Писати "найцікавіше" замість "саме цікаве" і полишити мовний сарказм фахівцям-мовникам. Ну й пояснити пересічним, що то за "новояз" такий.
Max Mykhaylenko _ 02.02.2020 16:00
IP: 35.235.226.---
Жодного сенсу у тих переговорах як не було, так і немає, хіба що підлабузництво до Макрухи з Мурпл.
Viktor Luss _ 02.02.2020 13:52
IP: 35.235.226.---
iip:
- " точно буде запіндя"
Мирослав Дністрянський _ 02.02.2020 11:29
IP: 35.235.226.---
Краще, щоб такої зустрічі не було. Бо Путін на жодні поступки не піде. Він вперто навязує схему, за якою Україна легалізувала б незаконні сепаратистські утворення, а українська влада туди не зайшла б. Можна лише на рівні робочих груп домовлятися про черговий. але вже більш справедливий обмін полоненими. А припинення вогню можливе лише за введення миротворців на лінію розмежування. І цього не треба боятися: це єдиний реальний варіант припинення війни.
Grenader45 _ 02.02.2020 10:19
IP: 35.235.226.---
...прихильник українського новоязу (аналітикиня), мав би бути послідовним, і переписати, врешті, власні регалії. Пропоную, як варіант -"міжнаріст, політологун, політконсультатист, порохоавантюрист ")).
А що до суті: у тексті "аналітикині" жодного разу не зустрічається словосполучення "мінські угоди" чи "мінський протокол". Це тепер не комільфо? Це вже не "перемога" Порошенка? Це не в контексті нормандської зустрічі?
Саме цікаве, що і сенс нормандської зустрічі піддається сумніву. Основний посил – а нахіба такий формат узагалі потрібен? Враження, що "авторкиня" виказує своє, суто жіноче, без претензії на інтелектуальний аналіз відчуття "фсьо пропало, шансав нєт, поверніть Пораха пока не пізно"...ІМХО.))
iip _ 02.02.2020 07:46
IP: 35.235.226.---
Романов Леонид:

Лёнчик, приветик.
Читаю твои опусы и сердце радуется:::))))
Ты выдаеш страшную тайну Путина – он и его подельники полные дегенераты (вырожденцы типа).
Это ясно видно по текстам фсб-шной брошурки с гвоздика, которую ты цитруеш весь час.
Такой дебилизм надо еще пошукать – а это ж высшая точка фсб-шной мысли::::))))))))
Украина таки победит – это точно.
iip _ 02.02.2020 01:00
IP: 35.235.227.---
Чого усі так переполошилися щодо інтерв'ю Єрмака?
Читайте уважно по складах: "Ермак на-де-ет-ся, что Украина приедет на следующую "Нормандскую встречу" с новым пакетом договоренностей, которые что-то там позволят...".
Усе ж тут правда. Єрмак "надеется" – його право. Україна приїде з новим пакетом – може й приїде з якимось кульочком, та він не буде "новим" (якщо без зради).
Тільки от щодо "договоренностей" – точно буде запіндя. Не буде ніяких домовленостей, що не влаштують Путіна, а те, що влаштовує Путіна "...у Києві чинна влада вже зрозуміла, що російський сценарій активна частина суспільства не "проковтне"..."
Якщо скласти усе докупи – цей "аналіз" просто чергове товчення води у ступі.
Україна чекає, коли Зеленський таки дістанеться головою до штанги, а потім буде два варіанти – або порозумнішає, або ні.

Очевидно, що єдиним РЕАЛЬНИМ варіантом є вихід за міжнародної допомоги на "заморожений" конфлікт на багато років. Усе інше – бла-бла.
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter