Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

З Францією хтось збирається працювати?

12 травня 2017, 16:13

Поки українська дипломатія кинула всі сили на підкорення Вашингтона (і доволі успішно), американські дипломати наполегливо радять не забувати про Німеччину та Францію. Адже, незважаючи на всі запевнення про подальшу залученість США до питань, пов"язаних з Україною, у Вашингтоні й далі продовжують схилятись до думки, що першу скрипку в питаннях країн Європи має відігравати сама Європа.

В Україні, поміж тим, незрозуміло, наскільки офіційний Київ готовий інвестувати часу та дипломатичних зусиль у розвиток відносин за президента Макрона. Відстороненість Києва під час виборчої кампанії у Франції (крім, хіба спроби СБУ зробити Марін Ле Пен нев"їзною до України) можна пояснити бажанням не наступати на американські граблі – щоб потім не бути звинуваченим у підігруванні тому чи іншому кандидату. Хоча Франція – не Америка. У випадку з Францією можна було піти ва-банк: з Марін Ле Пен в України шанси здобути прихильність і підтримку були мізерні, а знаки підтримки Макрону на етапі до другого туру виборів і через правильні канали комунікації були б дуже навіть доречними.

Але кампанію проїхали. Є підстави припустити, що Київ не готовий особливо перейматись французьким напрямком, оскільки вважає, що головне зберегти підтримку Німеччини, а далі Ангела Меркель зробить свою справу, знаючи її таланти переконувати і часом навіть перевиховувати чоловіків-політиків як з сусідньої країни так і поза нею. Тим паче й за президента Олланда історія нормандських переговорів обросла низкою анекдотів, як французькі колеги рухались в руслі вибраного німецьким керівництвом переговорного вектору. "Ангела Меркель на одних переговорах по Україні після якоїсь своєї пропозиції запитує Олланда: "Франсуа" що ти про це думаєш?". Франсуа відповідає: "Oui, Ангела, oui" (так, Ангела, так). Це, для ліричного виступу, лише один з таких анекдотів. Україні, можливо, особливо підтримка Франції непотрібна, але підтримка Франції потрібна Німеччині, щоб так могла підтримувати Україну – вже самою участю у переговорному форматі й підтримкою позицій з різних критичних питань щодо Росії (зокрема й санкційного) Франція легітимізує політику Німеччини в очах інших країн ЄС. Особливо, тих, у яких накопичилось багато питань стосовно менторського підходу Берліна у євросоюзівських справах.

Непотрібно забувати, що французькі лідери у прийнятті тих чи інших рішень, які стосуються України, змушені враховувати не лише настрої німецького канцлера, але й власного суспільства. Те, що Макрон, зміг перемогти на виборах, дозволяючи собі критику Росії – позитивний знак. Але й певний флірт з Росією він свого час теж собі дозволяв, зокрема й у санкційному питанні. Але й за проросійську до глибини своєї кишені Ле Пен проголосувала рекордна кількість виборців. Маленька деталь: як демонструють соціологічні опитування, у Путіна у Франції нижчий антирейтинг, аніж у Трампа. Взагалі наші французькі партнери радять не зациклюватись у діалозі з французами на темі "Росія як всесвітнє зло". Грубо кажучи, ми повинні не розповідати постійно французьким партнерам (як, до речі, й всім іншим по G7), чому "Росія погана", а знайти аргументи, чому "Україна хороша".

Крім того, ми говоримо про лідерську роль Німеччини, маючи на увазі канцлера Меркель. Але якщо допустити, що канцлером буде не Меркель? Сумніваюсь, що той же Мартін Шульц готовий буде проявити подібний драйв, відданість та лідерство у діалозі з Францією щодо врегулювання навколо Донбасу, як Меркель.

Ми в Інституті світової політики за традицією підготували мемо для керівництва України, де у партнерстві з нашими французькими колегами намагались виділити ті напрямки, в яких співпраця з Францією має бути посиленою, користуючись обранням нового президента і досить швидко – й новим парламентом у Франції. Завдання виявилось нелегким. Наші відносини виглядають настільки недорозвинутими, що працювати треба в поті чола на різних треках. З мемо можна ознайомитись тут. За моєю власною оцінкою, особливо важливо звернути увагу на дві речі. По-перше, це суттєво інша за інтенсивністю робота з французьким парламентом. Брифінги, візити до України, зустрічі та дискусії в аналітичних центрах Франції. По-друге, питання з французькими інвесторами в Україні. Минають роки, змінюється українська влада, змінюються посли Франції в Україні, а одна з головних і постійних тем, з якої починають розмову французькі дипломати в Україні, залишається незмінною: проблеми у французьких інвесторів в Україні. На одних наїхали, в інших щось віджали. Короткостроковою панацеєю слугують зустрічі французького бізнесу з прем"єр-міністром України. Але минає трохи часу, і проблеми поновлюються. Для Макрона ця тема достатньо близька, і дуже не хотілось, щоб левову частку своїх розмов з українським президентом він присвячував наїздам на французьких інвесторів в Україні, як у свій час доводилось робити президенту Саркозі на зустрічі з українським керівництвом. Крім того, як люблять казати французи, "найвпливовіші посли Франції у світі – це французькі бізнесмени". Робимо висновки.

Коментарі — 15
jurius _ 16.05.2017 01:55
IP: 46.119.58.---
Alexander Vaschko:
Истину глаголишь, путинские каратели действительно убивают украинцев, как раньше убивали грузин и чеченцев.Им не привыкать, у них долгие традиции фсбэшного лицемерия и лжи, а также раболепствия перед каждым заседающим в кремле ничтожеством.У них это в крови.Самоутверждение за счет нападения на более слабых в военном плане соседей, вызывающее у здоровых людей отвращение и оргазм в больном обществе путинских марионеток. Только кремлевские каратели, фанатеющие от НКВД, научились до автоматизма спихивать на оккупированных соседей любые собственные, даже наиболее немыслимые преступления.Украина, Грузия, Чечня, Афганистан, Финляндия... время проходит, методичка не меняется:) Во все времена фанаты кремля прикрывают пещерный ревизионизм лозунгами "войны с США". И сейчас Украина не исключение. Что интересно, в мире это понимают везде, кроме путиноидных ватофилов:) Но им положено, их предмет гордости противостояние здравому смыслу в поисках собственного Зондервега:)
Олег Чирва _ 15.05.2017 18:45
IP: 37.229.133.---
Ua Gall:
Вечнвя память жертвам сталинской депортации крымотатарского народа!

А нам как-то одинаково,
Что НКВД,что Гестапо,
Что советское КГБ,
Что российское ФСБ.
Хайль Йоська! Хайль Путлер!
Еще бы – на всех стукачи работали, работаете и будете работать...:))
Ua Gall _ 15.05.2017 15:39
IP: 176.104.185.---
Вечнвя память жертвам сталинской депортации крымотатарского народа!

А нам как-то одинаково,
Что НКВД,что Гестапо,
Что советское КГБ,
Что российское ФСБ.
Хайль Йоська! Хайль Путлер!
jurius _ 14.05.2017 22:10
IP: 46.119.58.---
Ondreyko Kononenco:
видать украинские каратели уже прострелили тебе голову:)) как там помогают импортозаменяемые настойки из боярышника?
Kobel Ihor _ 14.05.2017 18:14
IP: 141.170.238.---
Ondreyko Kononenco:
Украинские каратели установили свои боевые точки в житловых будинках и дитячий садках в Авдеевке, при обстреле Донецка снаряд от гранатомёта карателей попал в жилой дом и убил четырёх человек мирных жителей.
- Каратели прячутся за спины детей и женщин Авдеевки.
це путіна слова про те, що руцкії байци ідут за спінамі жєнщін. і пусть укри папробуют стрєлять в своє насєлєніє
нєзачьот, андрюшко
grom2468 _ 14.05.2017 13:59
IP: 35.187.182.---
Ondreyko Kononenco:
Spirito:
- Реванш Ротшильдов: какие силы стоят за победой Макрона и что ждать Украине – статья
Могут погнать украинцев снова на бойню, больше Европе от украинцев ничего не нужно.
- лес кругляк скупили, народ сделали нищим и теперь он согласен за гроши вылизывать сортиры и свинарники в Европе.
- теперь задача положить всех украинцев против возрождения мощи России.
Белый дом: северокорейская ракета упала в 95 км от Владивостока, в Кремле узнали про запуск из сообщения Рейтерс.
grom2468 _ 14.05.2017 13:58
IP: 35.189.218.---
Ondreyko Kononenco:
jurius:
Ondreyko Kononenco:
возрождение мощи России? не смешите мои тапочки. "Могущество" России видно по убогим и упорным потугам Путина выйти из международной изоляции.
Это сынок что будет при "изоляции" России:
- Петербургский международный экономический форум состоится 1-3 июня 2017 г.
- Международный Арктический форум 29.03.17
- Международный финансовый конгресс 12.07.17
- Восточный экономический форум 06.09.17
- Международный форум "Энергетическая неделя" 04.10.17
- 19 Международный фестиваль молодёжи и студентов 14.10.17
- 6 Евразийский форум 19.10.17
- 5 Евразийский форум
Кроме того, четверть всех мировых спортивных соревнований, происходит в России.
А теперь ты сынок скажи, что происходит в стране "Украина" 404.
Белый дом: северокорейская ракета упала в 95 км от Владивостока, в Кремле узнали про запуск из сообщения Рейтерс.
Logic2009 _ 14.05.2017 12:53
IP: 91.196.178.---
Глава "Газпрома" Алексей Миллер признал, что поле нового стадиона "Зенита" находится в неудовлетворительном состоянии.
"Состояние поля желает лучшего, там реально можно получить травму, бутсы утопают в газоне, мяч отскакивал по абсолютно непредсказуемой траектории", - сказал он.
Миллер подчеркнул, что вопрос о состоянии поля нужно задавать не "Зениту", владельцем и спонсором которого является "Газпром", а подрядчику строительства стадиона.
Глава "Газпрома" также сообщил, что считает правильным решение "Зенита" перенести очередной матч чемпионата России с новой арены на стадион "Петровский".
========================================================
Супервеликая Россия Семижопова, где проходит "четверть всех мировых..."
Вешайся, брехливый придурок.
Logic2009 _ 14.05.2017 10:20
IP: 91.196.178.---
СЕМИЖОПОВ (ник Ondreyko Kononenco) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Брехливое безмозглое, твой бред так далёк от правды как твой Воронеж от Вашингтона.
Ваши "международные" курам на смех.
==================================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
jurius _ 13.05.2017 23:38
IP: 46.119.58.---
Ondreyko Kononenco:
возрождение мощи России? не смешите мои тапочки. "Могущество" России видно по убогим и упорным потугам Путина выйти из международной изоляции.
Ирина Прохорова _ 13.05.2017 14:30
IP: 35.187.34.---
Андрюша Крахин, очень раздражает полупьяный маразм с претензией на эпохальность КАПСЛОКОМ млять
Андрей Крахин _ 13.05.2017 12:16
IP: 46.39.66.---
Мы ведь в Европе – ИМЕЙТЕ СМЕЛОСТЬ ОТВЕЧАТЬ НА ВОПРОСЫ.
Андрей Крахин _ 13.05.2017 12:12
IP: 46.39.66.---
Эййййййй – АЛЬОНА. Умеете создавать блоги (?), умеете писать в этих блогах что-то (сомневаюсь что сами (образования не хватает) мелочь – ПРИЯТНАЯ) – СКОЛЬКО ВРЕМЕНИ ВАШИМ ИМИДЖ МЕННЕЕРРДДЖЖДДАМ – времеми хватит – принять меры
Андрей Крахин _ 13.05.2017 11:53
IP: 46.39.66.---
Ой, таки – Ой. Если – ДАЖЕ В ИЗРАИЛЕ, Порошенко и Гройсмана называют – ЖИДАМИ, ну, таки – НЕ ЗНАЮ.
-Vesna- _ 12.05.2017 22:43
IP: 104.199.51.---
Взагалі наші французькі партнери радять не зациклюватись у діалозі з французами на темі "Росія як всесвітнє зло". (c)

???
Тобто про головне не говорити?
Робити вигляд – що його (головного) нема?
Ми вже так 360 років так робили. Ледве живі остались.

Власне, збереження самого ЕС (недопущення Freexit) – і є головний макрон в цьому протистоянні.
ONLINE
Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter