Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Чи вдасться Ангелі залишитись для України "ангелом"

25 вересня 2017, 19:23

Після результатів виборів у Німеччині ще більш актуальним для України стає твердження, що є Німеччина, а є Меркель. Той факт, що саме Меркель залишається канцлером, означає, що ми й надалі будемо мати не лише в Берліні, а й загалом на Заході послідовного та прогнозованого партнера, чого не скажеш, наприклад, ні про нашого трансатлантичного партнера в особі президента США, ні, на жаль, про традиційного союзника – Польщу, за нинішніх владних розкладів.

Таким чином, у Німеччини щодо України й надалі зберігатиметься підхід "зверху вниз", коли пріоритетність українського питання і готовність до врахування аргументів України походитимуть передусім з боку лідера уряду. На відміну від Сполучених Штатів, де і за попередньої, і за чинної адміністрації більш помітним був підхід "знизу вверх", де головні промоутери українського питання перебувають не в головному кріслі країни.

Якщо навіть чимось і могли дорікнути Меркель у її діях щодо України, то це хіба надмірним фокусом на врегулюванні конфлікту на Донбасі, такій собі "донбасизації" зовнішньої політики на українському напрямку, тоді як інші питання України – реформи, боротьба з корупцією – начебто відходили на другий план. Саме тому, мовляв, у Порошенка був комфортний партнер – головний акцент робився на безпеці, а не антикорупції чи верховенстві права. До певної міри це відповідає дійсності, але не зовсім. Меркель була активно залучена до обговорення важливих перетворень в Україні. Один з останніх доказів цього – спроба запустити механізм спеціальних представників з питань реформ в Україні в рамках G7.

Але, вочевидь, Німеччина для України – це не тільки "нормандський формат". Це і кожне п'яте євро з бюджету ЄС, яке має німецьке походження. Це і можливість втілення нового інвестиційного плану для України (так званого плану Маршалла), який без згоди Берліна навряд чи мав шанси бути підтриманим на рівні Європейської народної партії. Німеччина – це серйозний донор у фінансуванні відновлення Донбасу. Німеччина – це також відповідна комунікація щодо українських питань з Францією Макрона. Комунікація, яка, до речі, може ускладнитися, якщо вільні демократи, котрі скептично ставляться до нових фінансових пропозицій Макрона на рівні ЄС, матимуть вплив у німецькому уряді. Німеччина – це і питання Північного потоку-2. Зрештою, Німеччина – це й рівень майбутньої інтеграції України з НАТО, де ми поки що з Берліном перебуваємо зовсім по різні боки барикад.

Очевидно, що з огляду на новий уряд і новий розклад у Бундестазі, з боку Меркель потрібно буде більше зусиль, щоби пояснювати пріоритетизацію питання України офісом канцлера. Особливо, якщо Київ не надаватиме Берліну гідних аргументів щодо того, наскільки підтримка Німеччини корелюється з темпом європейських перетворень в Україні. Адже можна припустити, що контраргументів стосовно України з такою потужною опозицією, як охочі самоствердитися й дистанціюватись від партії Меркель соціал-демократи, а також прихильники російського наративу з "Альтернативи для Німеччини", явно не бракуватиме. Отож, відповідь на умовне питання "Чи вдасться Ангелі залишитись "ангелом" для України?", як би це банально не звучало, вчергове залежить від того, наскільки українське досьє буде токсичним, а наскільки політично вигідним.

Очевидно, що нові віяння на українському напрямку пов'язані не лише з приходом нового уряду й відходом деяких дружніх депутатів Бундестагу (скажімо, Марілуізи Бек із Партії зелених), а й з відходом зовнішньополітичного радника Меркель Крістофа Гойзґена, який від'їжджає послом до ООН, а його наступнику на цій посаді (чи наступниці) доведеться розбиратися в нюансах і вибудовувати довіру з українськими партнерами майже з чистого аркуша.

Що ж до нового міністра закордонних справ, то я б особливо не драматизувала ролі МЗС, навіть якщо його очільником стане лідер вільних демократів Крістіан Лінднер, відомий своєю заявою про "заморожування" питання Криму заради діалогу з Кремлем з інших питань. Не факт, що його передвиборча спроба зіграти в "нового Геншера" втілиться в урядову політику: зовнішньополітична лінія впродовж тривалого часу визначалася в офісі канцлера. У будь-якому разі, роботи у Києва в "німецькому напрямку" стає значно більше, і для цього – перш за все – треба суттєво посилити кількісно та якісно посольство України в Берліні, перезапустити і мотивувати міжпарламентську групу дружби, на рівні уряду чітко визначитися з баченням та пріоритетами нового інвестиційного плану для України. Варто зазначити, що на рівні аналітичних центрів двох країн уже запущена українсько-німецька експертна група, інавгураційна зустріч якої відбулась у червні в Берліні, і вже 7-8 листопада експерти двох країн зберуться в Києві для розробки та адвокації спільного бачення відносин.

З коментаря газеті "День"

Коментарі — 16
руслан49 _ 27.09.2017 07:34
IP: 35.195.139.---
Orest Jj:
Petras Rebokov:
На Украине жители убивают друг друга из за грибов, это следствие голода, вызванное майданом.
угу.
...В Краснодарском крае России разоблачили семью каннибалов, которые похищали людей, после чего убивали их и съедали. Об этом сообщает телеграм-канал Mash.
І нічого не зрозуміло. Одні говорять, що в Краснодарському краї казаки їдять кацапів, а інші говорять, що це кацапи їдять казаків.
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 14:19
IP: 35.190.219.---
Petras Rebokov:
Yaroslav Yurkiv:
Хох/ол похож на татарина больше чем русский русый человек, у хох/ла тёмная кожа и жуковые волосы, его одежда повторяет гардероб татарина или турка, его речь не русская, а пропольская, характер хох/ла, трусливый и подлый, после возвращения Крыма в Россию, хох/лы все исстрадались за крымских татар, видно быть, родня принуждает хох/лов беспокоится за татарскую родню.

- Ты с этим наверное согласен как я думаю!
Паскрєбі рускава, найдьошь татарву!
Я таку думку маю зі свого досвіду:)
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 12:03
IP: 35.190.198.---
Petras Rebokov:
На Украине жители убивают друг друга из за грибов, это следствие голода, вызванное майданом.
Ти, придурку, вже намухоморився?
Yaroslav Yurkiv _ 26.09.2017 11:59
IP: 35.195.70.---
Andrey Kononenko:
Yaroslav Yurkiv:
Очевидно, кацапи недостатньо відзвіздили німаків в 45-ому, якщо різні "шрьодери" так плазують перед фуйлом?
Нимаки получили за дело и с благодарностью раскаялись.
Кстати, в их побитии участвовали не только кацапы, но и украинцы.
Німаки палучілі па глупасті, і так виглядає, що палучат ще раз, якщо не оговтаються:)
Logic2009 _ 26.09.2017 10:21
IP: 91.196.177.---
Воронежский гитлеровец СЕМИЖОПОВ (ник Petras Rebokov) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Безмозглый, насмешил тапочки – "из за". Когда по-русски писать научишься?
Людоеды из Краснодара твои родственники.
=========================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над оным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ
Олександр Ситник _ 26.09.2017 07:08
IP: 35.189.249.---
Та насрати гермашкі на нас. Для ней головне бізнес інтереси.
Andrey Kononenko _ 26.09.2017 00:16
IP: 188.163.73.---
Yaroslav Yurkiv:
Очевидно, кацапи недостатньо відзвіздили німаків в 45-ому, якщо різні "шрьодери" так плазують перед фуйлом?
Нимаки получили за дело и с благодарностью раскаялись.
Кстати, в их побитии участвовали не только кацапы, но и украинцы.
Yaroslav Yurkiv _ 25.09.2017 23:13
IP: 35.195.113.---
Очевидно, кацапи недостатньо відзвіздили німаків в 45-ому, якщо різні "шрьодери" так плазують перед фуйлом?
А найдивніше те, що і москаль, і німак, і поляк більше ненавидять Бандеру, аніж один другого!:)
Чому тоді українці, у своїй більшості, не розуміють величі Степана Бандери та ОУН для України?
Yaroslav Yurkiv _ 25.09.2017 22:57
IP: 35.195.125.---
То добре, що Mutter знову стала Канцлером, інакше курдупель цілком би распаясался в Еуропі:)
Yaroslav Yurkiv _ 25.09.2017 22:47
IP: 35.189.218.---
Petras Rebokov:
На Украине жители убивают друг друга из за грибов, это следствие голода, вызванное майданом.
Та нє друг друга, а москалів, які занадилися ще й гриби красти в Україні, виправдовуючись тим, що тіпа, в лєсу заблуділісь...
Orest Jj _ 25.09.2017 22:41
IP: 77.52.23.---
Petras Rebokov:
На Украине жители убивают друг друга из за грибов, это следствие голода, вызванное майданом.
угу.
...В Краснодарском крае России разоблачили семью каннибалов, которые похищали людей, после чего убивали их и съедали. Об этом сообщает телеграм-канал Mash.
Отмечается, что преступники действовали с 1999 года. Каннибалы расчленяли своих жертв и делали из них консервы.
По предварительной информации, супруги могут быть причастны к гибели 30 человек. На данный момент известно, что обнаружены 8 частей тел.
По имеющейся информации, задержанного мужчину зовут Дмитрий Бакшеев.
Дома у каннибалов обнаружили 19 лоскутов кожи, которую они снимали с убитых, а также 7 пакетов с замороженными останками в холодильнике. Своих жертв супруги усыпляли эфиром и корвалолом.
Отмечается, что женщина работала медсестрой в летном училище. Подозревается, что она могла скармливать человеческое мясо учащимся.
Yaroslav Yurkiv _ 25.09.2017 22:40
IP: 35.195.204.---
Petras Rebokov:
В кабинете Меркель висит портрет Екатерины Великой, а не сраного хох/ла.
- заверините хох/лы губёшки и дро/чите на Макейна!
хи-хи-хи
Може вона развєрнула губьошкі на Кацапстан?
Від Sophie Auguste Friederike von Anhalt-Zerbst-Dornburg до Angela Dorothea Kasner-Merkel?:)
руслан49 _ 25.09.2017 20:33
IP: 35.187.20.---
hrim:
руслан49:
Слід сказати, що зараз путінські емісари і особисто Путін все всім обіцяють у випадку знищення української держави. Угорщині обіцяють Закарпаття, Румунії обіцяють Буковину, полякам теж щось обіцяють. Німцям і іншим країнам прямо говорять, що транзиту газу з 2019 року через Україну не буде. А широкомасштабне вторгнення Росії в Україну почнеться не пізніше червня 2020 року. Через це багато країн зараз стоять, як шакали навколо України і ждуть, коли Росія її прикончить, щоб ухватити собі побільші куски з тіла України.
...

Є ще США та Канада.
Можна ще доповнити, що кілька місяців назад Нетаньяху прийняв рішення стати на сторону Росії у її війні з Україною і дав доручення відповідно проінформувати громадян Ізраіля. Путін теж пообіцяв їм якийсь гешефт. Формально Нетаньяху пояснив, що "Они (украинцы) оскорбили память моего народа". Це про проспект Шухевича.
hrim _ 25.09.2017 20:27
IP: 193.93.217.---
руслан49:
Слід сказати, що зараз путінські емісари і особисто Путін все всім обіцяють у випадку знищення української держави. Угорщині обіцяють Закарпаття, Румунії обіцяють Буковину, полякам теж щось обіцяють. Німцям і іншим країнам прямо говорять, що транзиту газу з 2019 року через Україну не буде. А широкомасштабне вторгнення Росії в Україну почнеться не пізніше червня 2020 року. Через це багато країн зараз стоять, як шакали навколо України і ждуть, коли Росія її прикончить, щоб ухватити собі побільші куски з тіла України.
...

Є ще США та Канада.
руслан49 _ 25.09.2017 20:22
IP: 35.195.70.---
Слід сказати, що зараз путінські емісари і особисто Путін все всім обіцяють у випадку знищення української держави. Угорщині обіцяють Закарпаття, Румунії обіцяють Буковину, полякам теж щось обіцяють. Німцям і іншим країнам прямо говорять, що транзиту газу з 2019 року через Україну не буде. А широкомасштабне вторгнення Росії в Україну почнеться не пізніше червня 2020 року. Через це багато країн зараз стоять, як шакали навколо України і ждуть, коли Росія її прикончить, щоб ухватити собі побільші куски з тіла України.
Anatol Zubenko _ 25.09.2017 19:52
IP: 35.195.68.---
Ага, будет вам и план ангела и план маршала...но скорее всего будет вам план полковника...
ONLINE
Уряд реформ308 Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter