Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Ще раз про посла Тейлора

24 жовтня 2019, 10:10

Найяскравіше моє враження про посла Тейлора до вчорашнього дня базувалось на спогадах десятирічної давнини. Тоді, влітку, посол Тейлор щойно завершив свою місію в Україні, і буквально день-два, як повернувся до США. Водночас, отримавши мій запит на зустріч в рамках підготовки чергового аналізу про українсько-американські відносини, відразу погодився зустрітись і запросив до себе додому поблизу Вашингтона. Дарма, що ще навіть не встиг розпакувати валізи у буквальному розумінні цього слова й відпочити після перельоту. Зізнаюсь, мені довелось добряче поблукати перед тим, як знайшла будинок. Як результат, серйозно спізнилась. Однак, посол Тейлор зустрів на порозі дому зі своєю фірмовою усмішкою. Ми пили зелений чай і довго говорили про українсько-американські справи. Пригадую, обговорювали, як по-різному виглядає ситуація в Україні з Києва і Вашингтона: з-за океану чомусь завжди значно непривабливіше і тривожніше, ніж є насправді. Інша тема, яку доводилось не раз чути тоді від росла Тейлора – про потребу нових політичних еліт в Україні. Виглядає, що через 10 років цей тренд залишився незмінним...

Я мала багато приводів для спілкування з послом Тейлором під час його першого перебування в Україні, але та несподівана гостина у нього відкрила для мене іншого Тейлора – неймовірно людяного.

В Україні були різні американські посли. Були кризові менеджери, були візіонери, були супервайзери, а Тейлор завжди намагався бути нашим партнером. Притаманний деяким топ-дипломатам менторський, повчальний тон, публічні вичитування чи надміру персоналізований підхід – це не про нього. Він завжди намагався бути передусім ефективним, а не ефектним. І завжди робив все з повагою до партнера, попри серйозну асиметрію у відносинах України та США, яка, на жаль, після агресії РФ щодо України тільки посилилась. Більше підтримки і залученості з боку США викликало побічний ефект у вигляді більшого тиску. Доказує історія з Трампом.

Свідчення Тейлора в Конгресі – можливо, найсильніші і найщиріші з наразі оприлюднених. Його позиція, заявлена Помпео – очолювати місію лише за умови продовження з боку Вашингтона беззаперечної підтримки Сполученими Штатами України – розчулює і викликає просту людську вдячність. Адже Тейлор тут уособлює ту частину американських політиків і дипломатів, які після розчарувань постпомаранчевого періоду (а якраз саме тоді Тейлор перебував в Україні) знову і знову вірили в Україну. Розуміли, на відміну від Трампа і Ко, чому Україна важлива для американських інтересів. І дуже важливо, що аргументи про важливість України для інтересів США звучать у свідченнях. Адже завдяки шаленому інтересу до справи імпічменту, ці аргументи мають можливість бути почутими серед неймовірно великої аудиторії, яка б інакше навряд чи б вникала б у подібні матерії.

Свідчення Тейлора доволі добре дають нам зрозуміти, що американський ландшафт на українському напрямку значно різноманітніший, ніж зазвичай виглядає з Києва. Ми звикли до того, що, на відміну від європейських столиць, у Вашингтоні маємо справу якщо не з проукраїнськими, то принаймні антиросійськими партнерами. Відносно новий тренд, коли проукраїнськими стають і антитрампівські дійові особи... І питання, на яке ще належить відповісти- чи можуть протрампівські залишатись в принципі проукраїнськими... Хоча у сьогоднішніх американських реаліях проукраїнські – це і до певної міри ті, хто за законність та проти зловживання владою. І хто за повагу до міжнародних союзників і партнерів – не суперників США, а саме союзників і партнерів...

За Трампа ламаються всі шаблони. Виявляється, друзями можуть бути і ті, хто не обов'язково підтримує телефонні дзвінки і зустрічі між керівництвом України і США... Адже ми чудово бачимо зі свідчень Тейлора, що більшість комунікації за останні місяці у відносинах, це була комунікація, яка зіграла в мінус стосункам, не в плюс. Можливо, у міждержавних відносинах, як і в деяких професіях, інколи важлива творча пауза?

А поки що просто хочеться подякувати послу Тейлору.

powered by lun.ua
Коментарі — 20
Log Log _ 27.10.2019 00:34
IP: 35.235.227.---
Балконский Андрей – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области:
Из за
Безграмотная амёба, хоть каждые две минуты меняй ники, твоя безграмотность как шило из мешка.
"Бог не фраер". Заработаешь своим скотством две копейки, а получишь проклятие до десятого колена.
Твоим потомкам будут сниться кошмары.
Пошёл вон, умственно отсталый
Igor Kobbler _ 25.10.2019 17:49
IP: 35.235.226.---
Natik Aliev:
Алена, как понимать позицию НАТО, что в агрессии РФ виновата не РФ, а собственно США?
"Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявил, что причинной аннексии Крыма стала "конкуренция великих держав."
Андрей Маковецкий-Левенгук:
"А поки що просто хочеться подякувати послу Тейлору".

Да, посол Тейлор, огромное вам спасибо: вы, и ваше руководство, превратив нашу страну в заточку против своего геополитического противника и нашего соседа, обращались с этой заточкой по-хозяйски – постоянно правили лезвие, ласково поглаживали рукоятку и т.д. В общем, были для нашей страны хорошими хозяевами. А те, кто пришел вам на смену – плохие хозяева: забыли о нас совсем и мы теперь лежим, ржавеем, поскольку разучились быть чем-то еще, кроме заточки против своего соседа.
Андрей Маковецкий-Левенгук
після ознайомлення із пустим шаблоном вашого акаунту відпадає всяке бажання відповідати на вашу маячню про заточку. Ми нє будєм братьямі
Igor Kobbler _ 25.10.2019 17:45
IP: 35.235.226.---
Андрей Маковецкий-Левенгук
після ознайомлення із пустим шаблоном вашого акаунту відпадає всяке бажання відповідати на вашу маячню про заточку. Ми нє будєм братьямі
Петр Харченко _ 25.10.2019 10:56
IP: 35.235.226.---
Natik Aliev:. Доречно.
Петр Харченко _ 25.10.2019 10:50
IP: 35.235.226.---
Світлано Орел, не патякай.
Світлана Орел _ 24.10.2019 23:45
IP: 35.235.226.---
Тейлор вразив своїм розумінням ролі України і її місії. Як нам не вистачає такого розуміння в європейських елітах. Та навіть наших, українських.
Log Log _ 24.10.2019 23:28
IP: 35.235.226.---
Андрей Маковецкий-Левенгук:
против своего геополитического противника и нашего соседа.
Бред сивого мерина.
Уролог, езжайте в Россию, Вы же врач. Нервные клетки...
Вы же русский шовинист. Вас там примут.
А тут у Вас комплекс неполноценности, который прогрессирует.
Log Log _ 24.10.2019 22:22
IP: 35.235.226.---
Дякую.
А те, що усяка нечість набігла,
ще раз підтверджує Вашу правоту.
У них біла гарячка.
Natik Aliev _ 24.10.2019 21:07
IP: 35.235.226.---
Болконский Андрей:
Ну и хорошо. Это лучше, чем когда ЦРУ имеет офис в здании СБУ и НАБУ согласовывает в посольстве США тексты обвинений. Помощь от США Украине как от козла молока
Natik Aliev _ 24.10.2019 20:24
IP: 35.235.226.---
5 лет "расследований" преступлений на Майдане закончились увольнением главного расследователя.
Natik Aliev _ 24.10.2019 20:18
IP: 35.235.226.---
Володимир Малука:
Mike_Kharkov:
"как делались майданы..." Если Вьі имеете в виду майданьі 2004 и 2013-14, то их оба "сделал" Виктор Федорович Янукович. Не без помощи ВВП, конечно.
--
и из консерватроии по майдану тоже янукович стрелял? и Сергея Нигояна тоже он убил перед этим заранее сняв стихи Шевченка
Володимир Малука _ 24.10.2019 19:57
IP: 35.235.226.---
Mike_Kharkov:
"как делались майданы..." Если Вьі имеете в виду майданьі 2004 и 2013-14, то их оба "сделал" Виктор Федорович Янукович. Не без помощи ВВП, конечно.
Natik Aliev _ 24.10.2019 18:02
IP: 35.235.226.---
Вопросов много, ответов мало. Саддама Хуссейна повесили, Каддафи убили. С Путиным строят газопровод и смотрят вместе футбол.
Что-то не клеится Путин в ряд террористов, хотя сбил Боинг и убил 12 000 своего собственного народа (мы же один народ по словам Путина?)
Что-то от нас скрывают. Не все так, как нам рассказывают Алёны.
Natik Aliev _ 24.10.2019 17:06
IP: 35.235.226.---
Алена, как понимать позицию НАТО, что в агрессии РФ виновата не РФ, а собственно США?
"Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявил, что причинной аннексии Крыма стала "конкуренция великих держав."
Віктор Совщак _ 24.10.2019 14:00
IP: 35.235.226.---
!!!!!!!
Mike_Kharkov _ 24.10.2019 13:51
IP: 35.235.226.---
Не связанное с текстом большое спасибо Алене, что не прячется за фильтрами плагина комментариев фейсбук, нарушающего принципы самого сообщества.
Mike_Kharkov _ 24.10.2019 13:21
IP: 35.235.226.---
И главное – а в чем наш "национальный интерес"?
И тут опять те же грабли – а нет у нас "национального интереса".
Есть интерес народа – не стать пешками в борьбе части западных элит против России, пушечным мясом. А стать сильными, ожить. Гордиться реальными достижениями. а не агитками.
И есть интерес олигархии – продать людей на пушечное мясо за индульгенции запада, легализацию капитала и разграбление страны. Сколотить "политического украинца", тоталитарное общество, возглавляемое ньюфеодалами, прикрываясь этнической историей украинского народа.
.
Это трудно, но интересно, среди множества политических ветров найти свой и поставить по нему парус. Но нужно для начала самому осознать свой интерес.
А вообще-то, может когда-нибудь удастся почитать не менее интересные чем у Тейлора свидетельства как делались майданы..., но будет уже поздно, и выбирать свой ветер команде Зе нужно уже сейчас.
Mike_Kharkov _ 24.10.2019 12:57
IP: 35.235.226.---
Тема не так поверхностно проста. И потому важна терминология.
"Проамериканское" и "проукраинское" – это полный туман. Да, нужно учитывать ландшафт, иначе можно заблудиться. Нужно четко указывать кто, что, когда сказал, сделал – тогда будут видны все шестеренки механизма.
Касательно симпатичного Тейлора. Он говорит об Украине – "їхній новий уряд нарешті допоможе відкрити нову Україну, яка пишається своєю незалежністю від Росії, прагне приєднатись до західних інституцій та насолоджуватися безпекою і процвітанням...Ми можемо пишатися цією підтримкою." Т.е., это позиция: сначала Украина=антироссия, а потом процветание. Таково было видение Бжезинского, части ам. элит и укр. национализма (отсюда "идентичность" и действия ПАПа).
Но есть ведь и другое видение – сначала процветание, сила. Почему бы Трампу не стать на эту позицию?:) Вопрос упирается, ес-но, в Россию. Насколько ам элиты готовы жертвовать Украиной в бою.
Yurii Razumnyi _ 24.10.2019 11:51
IP: 35.235.226.---
+++!!!
Max Mykhaylenko _ 24.10.2019 10:39
IP: 35.235.226.---
Дякую. Те, що треба.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter