Альона Гетьманчук Директорка Центру "Нова Європа" (New Europe Center)

Вдвічі менше асоціацій з Росією. Що насправді думають про Україну в країнах ЄС?

18 листопада 2020, 14:19

Коли німці, французи, італійці та поляки чують слово "Україна" воно у них викликає передусім три асоціації – війна, бідність та іммігранти. Такий результат соціологічного опитування, замовленого Центром "Нова Європа" у цих чотирьох європейських країнах.

На перший погляд нічогодля України хорошого. Однак, якщо порівняти з аналогічним питанням, яке ми ставили мешканцям цих же країн п"ять років тому, то побачимо доволі обнадійливі сигнали. Сигнали, які мотивують а не примушують скласти руки.

П"ять років тому, три головні асоціації з Україною виглядали дещо інакше- це була війна, Росія та бідність. Сьогодні Росія як головна асоціація з Україною не входить до ТОП-3. Лише за останні п"ять років асоціація України з Росією зменшилась ВДВІЧІ. Асоціація України з війною теж зменшилась в чотири рази за останні п'ять років (з 49% у 2015 до 12%у 2020). Добре це чи погано – це питання більш дискусійне. З точки зору акценту Києва на економічну дипломатію, нові інвестиції, туризм, очевидно, що так. З точки зору, що війна тримає і агресор має й надалі нести покарання – зокрема й у вигляді санкцій – не дуже. Абсолютно новий тренд – асоціація з іммігрантами/сезонними працівниками з України в трійці пріоритетів.

Взагалі, мене у нашому нинішньому соціологічному опитуванні здивували три речі.

По-перше, це Італія. З десяти головних асоціацій з Україною – фактично жодної негативної.Це в той час, як в трьох інших країнах суттєво переважають негативні асоціації. Також італійці підтримують членство України в ЄС майже на тому ж рівні, що і поляки: 61,6% в Італії, 69,5% – в Польщі (у Німеччині це 47%). Понад те, мешканці Італії підтримують надання Україні перспективи членства в ЄС як відповідь на російську агресію щодо України (інші країни в ролі такої відповіді вбачають продовження санкцій). Очевидно, завдання для України сьогодні, як такі прихильні настрої італійського суспільства перенести на рівень політичних еліт цієї країни.

По-друге, це підтримка членства України в НАТО серед французів – майже 40%. Як виявилось, французи більше підтримують членство України в НАТО не тільки,ніж німці чи італійці, але й навіть, ніж поляки. Феномен дійсно цікавий.Є з чим серйозно попрацювати.

По-третє, прихильне ставлення до України з боку німецької молоді. Серед молодих людей віком 18-25 років підтримка членства України в ЄС – 60,7%. Очевидно, студентська та шкільна дипломатія вартують свого продовження і посилення. Тут цікаво, що в Польщі Україну в ЄС більше підтримують старші люди.

Не здивуванням, але гарною новиною стало те, що російські пропагандистські штампи про громадянську війну в Україні не спрацювали належним чином, попри масштабні ресурси, які витрачаються Москвою на дискредитацію України в європейських країнах. Лише 0,8% в цих країнах думають, що в Україні громадянська війна.

Ну а важливим сигналом для української влади має стати те, що у всіх чотирьох країнах викорінення корупції вважається головною передумовою для набуття членства України в ЄС. Хоча сама по собі корупція у списку асоціацій з Україною, попри стереотипи, посідає лише дев"яту сходинку. Самого ж Зеленського у списку асоціацій з Україною назвали лише 9 осіб (не %, а осіб).

Як на мене, результати опитування продемонстрували: Україна як держава стає все більше самодостатньою в сприйнятті європейців. Навіть якщо поки що йдеться, швидше, про певну окремішність, а не індивідуальність. Однак надалі бракує зрозумілої та яскравої історії про Україну. А тут зусилля публічної дипломатії – якими б геніальними вони не були – мають опиратись на реальні зміни в самій країні.

P.S. Повністю з дослідженням можна ознайомитись на сайті Центру "Нова Європа"

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Log Log _ 18.11.2020 20:54
IP: 185.237.217.---
Модератори, забаньте це розумово відстале чучело Ещенко Юра.
Дегенерат з інтелектом чотирирічної дитини несе маячню на
невідомій людству мові.
"Ослоумный" кретин намагається загримуватися українцем,
але раз за разом тикається тупою мордою у калюжу.
Тарас Ковальчук _ 18.11.2020 18:35
IP: 195.68.202.---
Ординські моськи не можуть приховати своєї заздрості. До них європейці ніколи не будуть ставитися як до рівних собі і не запросять до свого товариства. Хіба ми не пам'ятаємо, як до пандемії на хороших готелях писали "Not for Russions"?
_ABM_ _ 18.11.2020 17:41
IP: 77.222.153.---
Ещенко Юра:
-...задача...
Сколько будет 1/3 + 2/5 =?? 😀
Mike_Kharkov _ 18.11.2020 16:17
IP: 134.249.228.---
Ознакомился на сайте. Открылось любопытное – Гонконгская "Kantar Profiles Division", которой заказали опрос, делает его обработкой своей 90млн. базы собранных профилей.
"Мы уже работаем с некоторыми из самых быстрорастущих и наиболее ценных брендов в мире; помогая им создавать более богатые, более реальные профили своих клиентов для оптимизации принятия их стратегических решений" – заявляет Кэролайн Франкум, генеральный директор Kantar's Profiles Division.
Это мало похоже на публичную дипломатию типа телемостов, это больше смахивает на управление публичной дипломатией образца партийного. Здесь нет face-to-face, ибо в цифровом болоте черти водятся. Уже хорошо видны очертания этого болота на примерах блокирования в FB, Twitter...
Чел. природа инерционна – инакомыслие, обретя власть, начинает давить инакомыслие, увы. Медные трубы. Украине (украинцам) на этом не подняться.
Log Log _ 18.11.2020 16:04
IP: 185.237.217.---
Ещенко Юра – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
будут считать не индустриальную страну как
Безграмотное чучело, так по-русски говорил твой прадед гитлеровский оккупант Фриц.
По-русски: "считать... страной".
Слабоумный, похоже на Соловьёва как твоя кочегарка на космический корабль.
Пытаешься унижать украинцев, тупая скотина, а плюхаешься мордой в лужу.
Дегенерат, тебе НИКОГДА не загримироваться украинцем.
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter