Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва

Зухвалість як політичний стиль.

10 травня 2019, 21:25

Усілякі у нас були президенти і гетьмани, а такого ще не було...

Для аналізу і прогнозування української політики дуже важливо знати психологію політичних діячів, особливості особистості.

Я ще пам'ятаю, як у 1990-х особливості політичного лідерства Леоніда Кучми описували через метафору: Україну як об'єкт управління він, мовляв, бачить як завод Южмаш, а себе як його директора. І це справді дуже багато пояснювало у його директивному стилі врядування.

Президент Зеленський не партійний функціонер, як Леонід Кравчук, не адміністратор як Леонід Кучма, не банкір, як Віктор Ющенко, не бандит, як Виктор Янукович і не підприємець, як Петро Порошенко... Він актор сатиричного жанру.

Чим є для нового президента Україна? Це аудиторія його творчості, шанувальники таланту. У широкому сенсі Україна, як об'єкт управління для нього – це публіка.

Тому невипадковим був жанр відеозвернень під час виборчої кампанії, невипадковим був і виклик Порошенка саме на стадіон, на сцену, на публіку.

Сьогоднішнє відеозвернення начебто до парламенту, а насправді до публіки, витримане у тому ж стилі політичної сатири. Гострої, резонансної, ефектної – такої яка може сподобатися публіці. Він усе ще продовжує грати свого персонажа Василя Голобородька...

Проблема у тому, що для такої мети зовсім неважливими є коректність висловлювань, повага до опонентів, ефективність роботи. Навіть дотримання законів не важливе...

Особисто мене особливо "покоробило" (вколомоїло?) зневажливе ставлення до здійснених старим керівництвом ротацій в ООС (Операції об'єднаних сил) та присвоєння воїнських звань і нагород. Особливо дивує іронія щодо звання Героя України чинного голови СБУ Василя Грицака. Так може сприймати ситуацію публіка інфікована політичною порохофобією, але не відповідальний політик, обраний на найвищу в державі посаду. Або політик-популіст для якого ефектність політичного жесту переважує значення ефективності політичної дії...

Але і на такого лідера можна впливати, у тому числі й позитивно. Він залежний від реакції публіки, від аплодисментів. Тому, друзі, думайте як правильно реагувати на його зухвалість.

powered by lun.ua
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter