Гліб Канєвський Голова експертної організації StateWatch, Антикорупційна група РПР

Руфери на танковому складі як наслідок безвідповідальності за махінації

17 липня 2018, 12:44

Двоє хлопців без перешкод прогулялися серед танків на Харківському бронетанковому заводі. Це шокує. Так само шокує, як роками прокручують махінації на оборонних підприємствах.

Річ у тім, що той же Харківський бронетанковий завод, який входить в структуру концерну "Укроборонпром", регулярно фігурує в кримінальних справах. Наприклад, з березня 2016 року Національне антикорупційне бюро розпочало розслідувати фіктивну закупівлю запчастин Харківським заводом на 37,5 млн гривень.

Протягом 2015 року, під час війни на Донбасі, ХБТЗ уклав низку угод з приватними фірмами ТОВ "Інрекс", ТОВ "ТБА" та ТОВ "Оптимумспецдеталь" на постачання комплектуючих до бронетанкової техніки. Тоді нібито на завод надійшли російські комплекси керованого танкового озброєння 9К112-1 "Кобра", російські електромашинні підсилювачі ЭМУ-12 ПМБ та російські лазерні приціли-далекоміри 1Г42.

Однак, як встановило слідство, дані комплектуючі фактично не були поставлені приватними фірмами. Адже ТОВки не являлися безпосередніми виробниками і не мали угод з постачальниками запчастин до бронетанкової техніки. А більшість фінансових операцій приватних фірм заключаються у купівлі/продажу м'ясомолочної продукції, зернових культур та тютюнових виробів.

Детективи дійшли висновку, що службові особи Харківського бронетанкового заводу, достовірно знали про реальний досвід приватних фірм. Але діяли умисно з метою особистого збагачення та таки провели оплату за не поставлені комплектуючі.

Останні слідчі дії у відкритих джерела датовані 2016 роком. Зі сторони влади – тиша. Ані заяв, що хтось поніс відповідальність. Ані запевнень, що державні гроші повернулися. Врешті решт, чи хтось був звільнений за фінансові операції?

На жаль, такі питання зависають у повітрі. Проект "Марлін" вже публікував результати аудиту концерну "Укроборонпром", згідно якого 41% підприємств виявилися неефективними.

Тому, не дивно, що халатність породжує халатність. І треба дякувати надприродним силам, що це були руфери, а не російська розвідка.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Виктор Кульчицкий _ 27.07.2018 05:43
IP: 35.235.231.---
При таких порядках Україна далеко не поїде,якщо на державних підприємствах та ще підчас війни розкрадають гроші які виділяються на оборону.Це ж гроші людські,переважно бідних людей які платять податки, віднімаючи від себе і діточок.Люди жебрають щоб лікувати важко хворих дітей. А тут крадуть сотнями міліонів безнаказано. Я колись писав що потрібно там де крадуть ставити комісарів з наганами.
William Murdeface _ 17.07.2018 17:26
IP: 35.235.226.---
Дурень, руферы по высоткам лазят (и периодически с них падают). А эту школоту даже дигерами не назвать.
Igor Shapoval _ 17.07.2018 17:07
IP: 35.235.227.---
"І треба дякувати надприродним силам, що це були руфери, а не російська розвідка." Так не факт, що тої розвідки там не було досі! Не факт, що не плануються диверсії...Але що казати про це, коли уся влада в Україні належить друзякам Фірташа – Медведчука... А ті – аватари Ху Пу-тіна...
Олександр Гальченко _ 17.07.2018 13:27
IP: 93.72.12.---
"Зі сторони влади – тиша. Ані заяв, що хтось поніс відповідальність..." – немає слів цензурних коментувати подібне: (
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter