15 березня 2026, 20:47

Fire Point і пан Штілерман викликаються на публічну дискусію

Їхав на фронт після допиту в ДБР, слухав Штілермана.

Їхав довго, майже десять годин, але не встиг навіть половину того, що є на ютуб, прослухати.

Я вже три місяці не чіпаю цього "конструктора", памʼятаючи, які в нього впливові покровителі, як вони боляче бʼють за правду; не слухаю і не читаю нічого про фаірпоінт – собі дорожче.

Тож цього разу мені було досить важко прослухати всю цю ідеологічну маячню, технічну брехню, тактичну фігню в виконанні людини, вельми далекої і від дронів, і від ракет.

Не буду тут дискутувати про карбон і алюміній, про двуконтурні і одноконтурні двигуни – залишу це для публічної зустрічі в ефірі.

Одне скажу – я точно конструктор, в мене купа патентів і досягнень з 1989 року. З 2014 року займаюся розробкою і застосуванням дронів. А де весь цей час був пан Штілерман?...

Пан Штілерман нарешті визнав, що москву треба бомбити. Тепер він покладається на балістику, півроку тому обіцяв "фламінго", а рік тому гарантував, що саме його дрони долетять до центра москви.

Навіть цієї ночі москву намагалися атакувати дрони Штілермана, проте результату – нуль.

Натомість, за останні три рокі долетіли багато разів дрони Касьянова, за що його підрозділ, його конструкторське бюро, його виробництво було знищено. І ще два генерали, які віддавали накази Касьянову, "пішли під ніж".

Така в нас конкуренція.

За чотири рокі війни мій підрозділ отримав від держави тільки 5 млн доларів, проте зміг розбомбити і московський Кремль, і центр москви, і купу інших цілей.

Штілерман кожну добу отримує від держави більше 6 млн доларів, за рік запустив по москві – за даними російських пабликів – більше 3000 дронів на загальну суму більше 360 млн доларів, жоден з яких не долетів навіть до ближнього підмосковья.

І неважливо, яка вага бойової частини, якщо ця бойова частина, ця вага не долітає нікуди, крім кармана виробника дронів.

Тепер Штілерман, якій є замовником знищення нашого підрозділу, роздає тонни безглуздих інтервʼю в теплій ванні лояльних ЗМІ.

А Юрій Касьянов, захищаючи свій підрозділ і своє право воювати, ходить на допити в ДБР.

Викликаю пана Штілермана на публічну дискусію по безпілотникам, ракетам, двигунам і тактиці застосування.

Прошу журналістів надати публічний майданчик – обʼєктивний, без теплих ванн.

Конструктор проти "конструктора". Сміливість і талант проти величезних грошей і впливових покровителів.

Півроку тому я викликав Штілермана на дуель, запропонувавши змагання по дольоту до центру москви – він не відповів. Впевнений, що і зараз відмовиться.

Тоді я змушений буду розповісти всю правду, яка мені відома, без присутності пана Штілермана і його контраргументів. Прошу журналістів допомогти у висвітленні подій останнього року.

Країна повинна знати своїх героїв.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ніщо не може виправдати знищення людяності

Якщо дійсно те, що говорять про наші так звані "штурмові полки", правда, про ставлення до людей, про вартість людського життя, то це суцільна катастрофа, бо виникає питання, за що ми тоді воюємо...

Про реальну ефективність ППО москви

Майже у всіх ракетних зенітних комплексів є така "мертва" зона, в якій ракета набирає швидкість і не може ще збивати цілі. Для перекриття цієї зони на старий "Панцир" і ставили гармати, але на новому від них відмовились, зменшив "мертву зону" нових зенітних ракет...

Ігор Луценко – совість і честь нашої епохи

Ігор Луценко завжди був моїм героєм. Ми познайомилися на Майдані, він про це не памʼятає, бо це для нього була дрібниця, ввечері першого грудня 2013 року, коли величезний натовп вже розійшовся, бійки закінчились, людей було мало, було трохи ніяково, але на бетонній огорожі виходу з метро стояв Ігор Луценко в лижному костюмі і мотоциклетному шлемі...

В нас з поляками один ворог і спільне майбутнє

В славетному місті Дубно, де я народився, в хаті моїх бабусі і дідуся, на горищі, поруч з запасами борошна і цукру, – бо переживши радянське вторгнення, репресії, страшну війну, вони завжди готувалися до найгіршого, – на тому самому горищі старої хати дбайливо зберігався скарб – старі фотографії тридцятих років, на яких моя люба бабуся в хутряному пальті і поважний дідусь в шикардосовському костюмі в компанії українських мешканців, польських офіцерів, українських і польських митців і бізнесменів...

Ми платимо за все кровʼю

Вчорашню атаку на москву називають рекордною навіть вороги. Такої кількості дронів на болота ніколи не летіло одночасно. В грошах це щонайменше 100 млн доларів за одну добу! Шалені гроші...

Сьогодні в Україні свято – палає московський НПЗ

Сьогодні в Україні свято – картинками палаючого московського НПЗ насолоджується вся країна. Наші українські безпілотники зробили цей день. Я дуже шкодую, що не можу долучитися – мене "вимкнули" з цієї роботи, але як людина, яка розробляла дрони і запускала їх по москві, можу надати свій скромний аналіз...