1 червня 2026, 19:00

Успіхи і ризики наших далекобійних безпілотних атак

Українські "далекобійники" ударними дронами deep strike продовжують активно палити російську нафтопереробку, а на середній відстані 1-й корпус НГУ, 3-й армійський корпус і підрозділи СБС взяли під дроновий контроль логістику противника.

Це дуже добре. Це значно поліпшує становище наших військ на лінії фронту, розхитує ситуацію в самій імперії.

Проте, це дає нам переваги тільки в короткостроковій перспективі. Війна – це завжди змагання; перемагає той, хто швидко адаптується і запроваджує нові рішення.

По-перше, ворог вже почав затягувати сітками головні магістралі і виставляти стрільців вздовж доріг. С часом ефективність атак по логістиці знизиться.

По-друге, ворог обовʼязково скопіює американський дрон "Хорнет", який широко застосовується для таких атак, і почне так само "кошмарити" нашу логістику. Потрібно готуватися до цього.

По суті, нічого нового в "Хорнеті" немає – це дрон на проміжну дальність middle strike до 150, і вже навіть до 200 км. Старший брат, по класу, той же російської "Молнии".

Довгий час високі чини в нас ігнорували такі дрони через нібито "занадто маленьку бойову частину" до 5 кг, проте більше і не потрібно для охоти за вантажівками ворога.

Добре, що американці не слухали наших кабінетних вчених, інакше б в нас не було нічого на таку відстань, крім FP-2 з 200 кг бойовою частиною.

До речі, сьогодні річниця операції "Павутина". Мої вітання колегам з СБУ. Нагадаю, що дрони, які спалили купу імперських бомбардувальників, несли бойову частину до 1 кг.

Що стосується атак по НПЗ – це круто! Палає всюди.

Проте, слід розуміти, що це стало можливим, в тому числі, через те, що ворог послабив свою протиповітряну оборону в регіонах, стягнувши велику кількість ППО для захисту москви і пітера, через острах перед українськими дронами.

Тож, нам потрібні нові вдалі удари по "центрах прийняття рішень". Але їх немає через те що зрадники і корупціонери знищили наш підрозділ і безпілотники, які могли долати ППО москви.

З 14 березня 2025 року українські дрони не долітали до центру москви. І це сумно.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ніщо не може виправдати знищення людяності

Якщо дійсно те, що говорять про наші так звані "штурмові полки", правда, про ставлення до людей, про вартість людського життя, то це суцільна катастрофа, бо виникає питання, за що ми тоді воюємо...

Про реальну ефективність ППО москви

Майже у всіх ракетних зенітних комплексів є така "мертва" зона, в якій ракета набирає швидкість і не може ще збивати цілі. Для перекриття цієї зони на старий "Панцир" і ставили гармати, але на новому від них відмовились, зменшив "мертву зону" нових зенітних ракет...

Ігор Луценко – совість і честь нашої епохи

Ігор Луценко завжди був моїм героєм. Ми познайомилися на Майдані, він про це не памʼятає, бо це для нього була дрібниця, ввечері першого грудня 2013 року, коли величезний натовп вже розійшовся, бійки закінчились, людей було мало, було трохи ніяково, але на бетонній огорожі виходу з метро стояв Ігор Луценко в лижному костюмі і мотоциклетному шлемі...

В нас з поляками один ворог і спільне майбутнє

В славетному місті Дубно, де я народився, в хаті моїх бабусі і дідуся, на горищі, поруч з запасами борошна і цукру, – бо переживши радянське вторгнення, репресії, страшну війну, вони завжди готувалися до найгіршого, – на тому самому горищі старої хати дбайливо зберігався скарб – старі фотографії тридцятих років, на яких моя люба бабуся в хутряному пальті і поважний дідусь в шикардосовському костюмі в компанії українських мешканців, польських офіцерів, українських і польських митців і бізнесменів...

Ми платимо за все кровʼю

Вчорашню атаку на москву називають рекордною навіть вороги. Такої кількості дронів на болота ніколи не летіло одночасно. В грошах це щонайменше 100 млн доларів за одну добу! Шалені гроші...

Сьогодні в Україні свято – палає московський НПЗ

Сьогодні в Україні свято – картинками палаючого московського НПЗ насолоджується вся країна. Наші українські безпілотники зробили цей день. Я дуже шкодую, що не можу долучитися – мене "вимкнули" з цієї роботи, але як людина, яка розробляла дрони і запускала їх по москві, можу надати свій скромний аналіз...