22 листопада 2010, 13:35

Партія "УДАР": закликаємо Президента застосувати право вето до Податкового кодексу

Президенту України

Януковичу В. Ф.

Шановний Вікторе Федоровичу!


Обравши Вас на найвищу державну посаду, народ України довірив Вам піклуватися про добробут і права українських громадян. Тому ми, учасники зборів депутатів місцевих рад від партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка", звертаємося до Вас із проханням негайно втрутитися в ситуацію з прийняттям Податкового кодексу.

Мусимо констатувати, що цей закон несе в собі велику загрозу як добробуту, так і правам мільйонів українців. Пропоновані кодексом зміни мають однобокий характер. Ним враховуються виключно інтереси державних чиновників та великого бізнесу, тоді як сподівання величезного соціального прошарку – представників малого й середнього бізнесу – цілковито ігноруються.

Обіцяючи підприємцям підтримку та зменшення податкового тягаря, уряд насправді посилює податковий тиск. Найгіршим є те, що анти-підприємницький кодекс приймається на тлі триваючої економічної кризи, яка й без того боляче б'є по українському підприємництву. У той час, як уряди більшості країн світу розгортають величезні програми з допомоги національному бізнесу, уряд України національний бізнес нищить.

Урядовці фактично заткнули вуха й навіть не намагаються почути українських громадян. Не дивно, що у відповідь на таку кричущу неповагу країна вибухнула масовими акціями протесту. Прийняття нового Податкового кодексу не тільки не сприяє очікуваним реформам, а навпаки може призвести до трагічних наслідків – стрімкої "тінізації" української економіки, падіння надходжень до бюджету, зростання системної корупції, поглиблення прірви нерозуміння між владою та народом України.

Досвід країн, які успішно пройшли модернізацію, показує – реформи не можуть будуватися на придушенні громадського інтересу. Будь-які реформаторські зусилля мають ґрунтуватися на пошуку соціального компромісу, об'єднанні громадян навколо ідеї реформ, широкій суспільній мобілізації. Тільки так можна провести реформи, зберегти суспільно-політичну стабільність та забезпечити економічний розвиток держави. Чи здатний обрати такий шлях діючий уряд?

Немає жодних сумнівів у тому, що бізнес в Україні повинен наближатися до цивілізованих стандартів. Так само важливим є зростання у суспільстві податкової дисципліни. Проте ці процеси мають відбуватися на основі чіткої концепції податкової політики, яка б не просто встановлювала податкові правила гри, але й стимулювала платників податків. Перш ніж затверджувати такий важливий документ, як "податкова Конституція" країни, держава має спочатку усвідомити, яким чином новий податковий клімат сприятиме розвитку українського підприємництва. Бо отримати податки можна лише з живих підприємств і реально працюючих підприємців.

Ми впевнені, що у Податковий кодекс має бути закладено докорінно іншу філософію стосунків між владою та бізнесом. А саме – філософію залучення підприємця до співпраці, стимулювання його зусиль, посилення взаємної відповідальності тощо.

Репресивний підхід у ставленні до бізнесу й постійний тиск не дадуть нічого – ані надходжень до бюджету, ані економічного зростання, ані поваги людей до влади. Українському суспільству не потрібен диктат з боку чиновників. Країні не потрібні закони, що не відповідають інтересам більшості вітчизняних підприємців.

Тому ми, депутати партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка", рішуче закликаємо Вас, пане Президент, застосувати право вето до прийнятого парламентом Податкового кодексу.

Віталій Кличко,

Голова політичної партії "УДАР"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Загроза сміттєвого колапсу не відступила

Усі пам'ятають сміттєвий колапс у Львові і велику хвилю публікацій у ЗМІ щодо проблем утилізації відходів в Україні загалом. Тоді, коли після трагедії на сміттєзвалищі, Львів "потопав" у смітті, активісти, експерти, чиновники жваво обговорювали тему поводження з твердими побутовими відходами, говорили про варіанти системного вирішення проблеми...

Євробачення-2017: Жодні ігрища не варті репутації країни

Чи може стати успішною країна і втілити всі необхідні для цього зміни, якщо рішення навіть щодо культурних подій ухвалюють "під килимом", " під столом", словом, тихо, довго і непрозоро...

Соловьям-популистам посвящается...

Когда страна остро и давно нуждается в реформах, противостоит внешней агрессии, когда необходимо сломать систему, которая отчаянно сопротивляется, разве можно воплотить изменения только бесконечно рассуждая о том, что и как нужно делать? Ответ очевиден...

Человек с большим сердцем

Он учил ключевым вещам, которые помогают мне в жизни – только в борьбе можно одержать победу. Нужно уметь ставить перед собой цель и достигать ее...

Євроінтеграція. Момент істини

Президент Янукович і його політична сила, схоже, увірували в принцип "ми будемо жити вічно". Бо керуються саме ним. Інакше як можна розцінювати події минулого тижня і початку цього? Все, що відбувалося в парламенті і поза ним? Українська влада виконала свій фірмовий фокус "розведення кошенят" навіть з місією Європарламенту, продемонструвавши Коксу і Кваснєвському, вже відкрито і зухвало, своє небажання звільняти Юлію Тимошенко...

Чому ми не йдемо до Президента

Представники "УДАРу" не підуть на Банкову в Адміністрацію Президента. І це принципова позиція. Історія питання така: За три роки свого президентства Віктор Янукович жодного разу не виступив у парламенті зі своїм щорічним посланням, не відповів на запитання депутатів...