12 листопада 2013, 12:59

Євроінтеграція. Момент істини

Президент Янукович і його політична сила, схоже, увірували в принцип "ми будемо жити вічно". Бо керуються саме ним.

Інакше як можна розцінювати події минулого тижня і початку цього? Все, що відбувалося в парламенті і поза ним?

Українська влада виконала свій фірмовий фокус "розведення кошенят" навіть з місією Європарламенту, продемонструвавши Коксу і Кваснєвському, вже відкрито і зухвало, своє небажання звільняти Юлію Тимошенко.

Президент Янукович прагне та йде у Європу і невтомно літає до Москви. Депутати-регіонали дуже хочуть законодавчо забезпечити лікування Тимошенко і зривають засідання робочої групи та перетворюють на водевіль засідання комітету, штампуючи законопроекти та пропозиції до них, які не збираються ухвалювати.

А спікер Рибак взагалі управляється із законопроектами і регламентом парламенту як з колодою карт – "спритність рук і жодного шахрайства". Ну справжні "євроінтегратори"!

Влада так і не зрозуміла, що не можна декларувати одне, робити протилежне, а думати взагалі про інше. Не вдасться з цим потрапити до Європи, де зовсім інші цінності, де політики відповідальні і обіцянки свої виконують.

Тому Президенту Януковичу і його владі не потрібні європейські стандарти, не потрібні прозорі правила, їм не цікаві проблеми громадян. Бо не для цього Партія регіонів рвалася до влади і зараз чіпляється за неї мертвою хваткою.

І якщо навіть Угоду про асоціацію з Україною підпишуть, – немає ілюзій, – влада Януковича не зможе виконати ті критерії, втілити ті реформи і запровадити ті стандарти для громадян, щоб Україна стала повноцінним членом європейської сім'ї.

Тому євроінтеграція України – це не особиста заслуга Януковича. Так для нього склалися обставини – він змушений зробити крок в бік Європи, якого від нього вимагає українське суспільство.

І це ж суспільство повинне потім зробити все, щоб змінити цю владу, змінити на тих людей, які справді приведуть Україну в Європу, а кожного українця – до гідних стандартів життя.

Влада Януковича – помилка в багатостраждальній історії України. І повинна нарешті стати епізодом минулого. Зробити це якнайшвидше – спільне завдання опозиції й українських громадян. Нам це під силу і ми це зробимо.

Момент істини настане вже скоро.

Загроза сміттєвого колапсу не відступила

Усі пам'ятають сміттєвий колапс у Львові і велику хвилю публікацій у ЗМІ щодо проблем утилізації відходів в Україні загалом. Тоді, коли після трагедії на сміттєзвалищі, Львів "потопав" у смітті, активісти, експерти, чиновники жваво обговорювали тему поводження з твердими побутовими відходами, говорили про варіанти системного вирішення проблеми...

Євробачення-2017: Жодні ігрища не варті репутації країни

Чи може стати успішною країна і втілити всі необхідні для цього зміни, якщо рішення навіть щодо культурних подій ухвалюють "під килимом", " під столом", словом, тихо, довго і непрозоро...

Соловьям-популистам посвящается...

Когда страна остро и давно нуждается в реформах, противостоит внешней агрессии, когда необходимо сломать систему, которая отчаянно сопротивляется, разве можно воплотить изменения только бесконечно рассуждая о том, что и как нужно делать? Ответ очевиден...

Человек с большим сердцем

Он учил ключевым вещам, которые помогают мне в жизни – только в борьбе можно одержать победу. Нужно уметь ставить перед собой цель и достигать ее...

Євроінтеграція. Момент істини

Президент Янукович і його політична сила, схоже, увірували в принцип "ми будемо жити вічно". Бо керуються саме ним. Інакше як можна розцінювати події минулого тижня і початку цього? Все, що відбувалося в парламенті і поза ним? Українська влада виконала свій фірмовий фокус "розведення кошенят" навіть з місією Європарламенту, продемонструвавши Коксу і Кваснєвському, вже відкрито і зухвало, своє небажання звільняти Юлію Тимошенко...

Чому ми не йдемо до Президента

Представники "УДАРу" не підуть на Банкову в Адміністрацію Президента. І це принципова позиція. Історія питання така: За три роки свого президентства Віктор Янукович жодного разу не виступив у парламенті зі своїм щорічним посланням, не відповів на запитання депутатів...