Любов до Києва – це вчинки, а не слова
Один з моїх улюблених письменників Михайло Булгаков якось сказав: "Немає у світі міста красивішого, ніж Київ". У точності цих слів переконуюсь ледь не щодня – здавалося б, знаєш це місто, як свої п'ять пальців, але кожного разу дивуєшся його індивідуальності.
Знаю прекрасно, що в світі є багато чудових міст. І я бував, мабуть, у сотнях з них і захоплювався ними – охайним Мюнхеном, галасливим Нью-Йорком, романтичним Парижем, величним Римом, неповторною Прагою, модерним Берліном, старовинним Львовом, монументальною Москвою, імперськими Пітером та Віднем. Часто за кордоном і рівень життя вищий, і дороги кращі, і вулиці чистіші, і про стару архітектуру дійсно дбають. Але Київ для мене – особливий. Бо він – рідний.
Про те, що ми живемо в прекрасному місті, я намагаюся розказати всім своїм європейським друзям і знайомим, завжди, за будь-якої нагоди рекламуючи Україну і її столицю. Але твердо переконаний: головне, аби ми самі цінували красу і індивідуальність Києва, змалечку любили його. Тому й цього року вже за доброю традицією я провів для дітей екскурсію містом, згадав молодість, коли працював екскурсоводом. Отримав масу задоволення, розповідаючи про затишні київські вулиці, набережну, схили. В той же час серце болить від того, як знищується історична частина нашого Києва – щороку зі списку знаменитих київських пам'яток щось зникає, щось руйнується. Головна думка, яку я сьогодні хотів донести дітям – треба любити це місто не лише на словах. Наша любов повинна проявлятися у вчинках, у повазі до славної історії Києва. Маємо шанувати нашу столицю, не руйнувати і не засмічувати.
Бо пустих слів про "любов" до Києва і так вистачає. Представники влади, політики й чиновники всіх рангів сьогодні наввипередки розповідають, як вони обожнюють столицю. Однак далі святкового концерту і салюту на Майдані Незалежності їхня фантазія не йде. Ну, хіба що медаль до 1530-річчя Києва за бюджеті кошти випустять. А що потім?
А потім повертаються до своєї звичної практики – знищення історичної частини міста. Плоди цієї "любові" кияни бачать щодня – зруйновані будинки на Андріївському узвозі, знищення центру, вирубані сквери та парки, "прихватизація" майна громади... "Молода команда" "налюбила" Київ на мільярди гривень збитків. Нове керівництво столиці не дуже відрізняється від попередників, чи не щотижня стаючи об'єктом гучних скандалів на тему руйнування української столиці.
Я маю всі підставити сьогодні про це говорити, адже наша політична сила вже не один рік бореться з тими, хто знищує Київ. Нам є що сказати киянам, бо за нами якраз стоять справи, а не слова. Всі можуть ознайомитися зі звітом депутатської фракції "УДАР" у Київраді на нашому сайті – там чітко видно, що нам вдалося зробити для громади.
А що зробила влада? Символ її діяльності – це пам'ятник Булгакову, притрушений будівельним пилом, який стоїть серед ям та руїн Андріївського узвозу. Цим людям байдуже, що на місці історичного будинку на вулиці Алли Тарасової з'явиться чергова скляна багатоповерхівка, а замість скверу – кіоск. Причина одна – вони над усе люблять гроші, а не Київ. Не відчувають його унікальної атмосфери, не знають історії, не цінують особливої аури Подолу чи Печерську. Тому й готові нищити місто.
Але наш Київ любимо МИ – небайдужі кияни, які виходять на акції протесту; політики, які попри все відстоюють інтереси міста, громадські активісти, котрі тиснуть на владу, вимагаючи відміни незаконних рішень, екологи, які захищають місто. Ми любимо Київ і ми готові боротися за нашу столицю – унікальну, неповторну, особливу, прекрасну.
З Днем Києва всіх нас!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.