Віктор Коваленко Журналіст, PR менеджер

На телебаченні водяться рабовласники?

31 липня 2008, 18:08

"Багато з тих, хто пішов від нас, хотіли б повернутися, але назад дороги немає". Так відповів інтернет-виданню "Телекритика" голова правління телеканалу СТБ Володимир Бородянський.

"Лише в рабовласницькому суспільстві раби були прив'язані до своїх господарів, а ми, на щастя, живемо в демократичному суспільстві". Так відповів у цьому ж опитуванні голова правління ЗАТ "Телекомпанія "ТЕТ" Григорій Тичина.

Менеджерів загальнонаціональних і регіональних телеканалів опитували про кадрову проблему. Ці дві відповіді виявили проблему не нестачі кадрів, а проблему того, як із людьми на телебаченні поводяться.

У червні 2000 року генеральний директор "Студії "1+1", імені якого згадувати не хочу, сім разів рвав мою заяву на звільнення за власним бажанням. Після трьох з половиною років журналістсько-редакторської роботи в ТСН я переходив на "Новий канал" на кращі умови і кращі перспективи. Перш ніж увосьме нарешті підписати заяву, гендиректор каналу крізь зуби пригрозив мені в обличчя:

- Ти усвідомлюєш, що на 1+1 ти вже більше не повернешся?!!

Я пішов. І не жалкую.

Жалкую я тепер, коли через 8 років бачу заяву керівника вітчизняного телеканалу і відчуваю, що специфічна кадрова політика на нашому телебаченні жива і досі. Того гендиректора, що погрожував мені, давно на 1+1 немає, але апологетами кадрового принципу "пішов – не повернешся" стають інші. Раніше хоч якось приховували, стидалися визнавати, що хтось комусь кудись перегородив шлях! Тепер телеменеджер з СТБ Володимир Бородянський відкрито через ЗМІ гукає про це.

Розпач керівника, від якого іде цінний працівник, можна зрозуміти. Останнім часом з СТБ пішли п'ятеро журналістів і з ефіру зник ведучий.

"Нам гостро не вистачає професіоналів, котрі хочуть і здатні працювати. Дефіцит всіх професій – режисер, сценарист, продюсер, оператор", – також заявив "Телекритиці" керівник СТБ.

Може на деяких каналах проблема кадрів не була б такою гострою, якби їхні керівники відмовилися б від рабовласницької політики "неповернення", але натомість дійсно дбали про гарні умови праці журналістів й гідну оплату їхньої роботи?

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Карлик _ 01.08.2008 11:46
IP: 194.29.62.---
Зарплата соответствует тому,что показывают телеканалы.Виктор не даст соврать,что к журналистским обязанностям вменяют еще "работу" по чистке конюшен на форумах Нового канала или Интера
nestora _ 01.08.2008 08:15
IP: 92.112.45.---
А зато на новом полная демократия. С месяц назад был сюжет в новостях. Два слова Тимошенко о том, что изменяется в лучшую сторону и сразу нарезка с рынка, где тетки говорят, что сейчас полная жопа. И такая нарезка, на слово Тимошенко- ушат грязи "от народа" на протяжении 10 минут.
Так чем новый отличается от других каналов- наверное там просто больше платят
Buster _ 31.07.2008 19:58
IP: 77.123.45.---
Бородянский выдает желаемое за действительное. Я из старых кадров СТБ, уволился и ни разу не пожалел. Более того, все кто ушел с канала, с кем мне доводилось общаться, не стремятся обратно. Ведь того СТБ больше нет. А то что есть... Ни знакомых людей, ни нормальных программ да и нормальных зарплат не наблюдается. Страсть как хочется вернуться и целовать Бородянского в пятку...
Флинт _ 31.07.2008 19:47
IP: 217.87.59.---
Автору. А как обстоят дела с политическими заказами? Есть ли давление на журналистов со стороны владельцев каналов? Зависимы ли журналисты от денежных заказчиков и политических и финансовых структур, например СП?
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter