10 вересня 2009, 09:08

15 вересня – шанс для Тимошенко

Вже багато років Юля Тимошенко цілеспрямовано і ефективно йде до абсолютної влади в Україні – щоб її прапор висів і над парламентською більшістю, і над будівлею уряду, і в головному кабінеті на Банковій. Власне це нормальне прагнення для політика з хорошим потенціалом.

Сходження зірки національного масштабу почалося з віце-прем'єрства в уряді Ющенка у 2000-му році (дніпропетровський період часів Павла Лазаренка вважатимемо регіональним досвідом). Далі вуличні барикади епохи "України без Кучми". Парламентські вибори 2002-го – БЮТ бере понад 7% голосів, у 2006-му – понад 22%, у 2007-му – рекордні 30%. Вражаюче зростання. Дочасних виборів позаминулого року домоглася саме Тимошенко і перемогла.

До останніх мерських виборів у Києві і облрадівських виборів у Тернополі вона крок за кроком святкувала вікторію і досягала своє мети (і нехай навіть для цього треба примітивно захопити електрощитову вищого законодавчого органу великої європейської держави). Вона сама встановлювала правила і змушувала всіх грати за цими правилами.

І от тепер, коли Юлія Володимирівна Тимошенко зі своїми бійцями була за крок до абсолютної влади – керуючи урядом, маючи хай навіть формальну, але більшість у парламенті, залишалося лише "взяти" Банкову. І багаторічна мрія здійснилася б. Але... Трапилася всім відома фігня під назвою світова економічна криза. Але найбільша халепа для Тимошенко полягає у тому, що саме у цей час вона очолює національний уряд. Тобто персонально відповідає за всю цю фігню.

Як наслідок, і БЮТ, і Тимошенко нині мають такі рейтинги, з якими похід на будь-які вибори – це публічно продемонструвати початок власного політичного кінця. Йти на вибори, перебуваючи при владі, під час економічної кризи, обвалу національної валюти, шаленої інфляції, зростання безробіття – політичне самогубство. Всі попередні зіркові перемоги Тимошенко здобувала, перебуваючи в опозиції. І це природно.

В мене дуже проситься назовні одне банальне запитання: що вона собі думає?! На яке диво розраховує на президентських виборах?

Юлії Тимошенко треба оголошувати про свою відставку і тікати в опозицію! Залишилося просто знайти привід. Найпростіша схема – звинуватити всіх навколо у тому, що її уряду заважають працювати, всюди ставлячи палки в колеса. І піти. Таких приводів вже було чимало. Часу для власного порятунку залишається все менше і менше. Але є ще 15 вересня. Це останній день, коли уряд має внести до парламенту проект бюджету на наступний рік.

Враховуючи "працездатність" Верховної Ради, можна сміливо припускати, що ніхто вчасно документ не розглядатиме, опозиція блокуватиме трибуну. І це чи не останній великий шанс для прем'єра красиво піти у відставку, посилаючись на відсутність можливостей для нормальної роботи. І перейшовши у звичну для себе опозицію, спокійно готуватися до виборів.

Звісно, ця схема не слугуватиме національним інтересам. Але є чи не єдиним шансом для порятунку біло-сердешних напередодні президентських виборів і під час економічних негараздів.

І той факт, що Юлія Тимошенко досі не пішла у відставку, навіює три припущення: 1) вона дійсно більш за все переймається економічним станом України, тому попри падіння власного рейтингу продовжує працювати, як героїчний капітан на пробитому судні; 2) вона втратила відчуття реальності і абсолютно переконана у своїй непереможності на будь-яких виборах; 3) вона все розуміє, але відверто втомилася за останні 10 років, не здатна на екзотичні кроки і охоплена настроєм "як буде, так буде".

Хто як думає?

Увидеть, узнать, вспомнить!

Запланированный ГОЛОДОМОР в Украине имел место. Был ли это геноцид украинцев или же просто попытка сломить крестьянское антисоветское сопротивление – не знаю, можно дискутировать...

Відбулася церемонія Novomedia Awards 2013

У неділю, 17 листопада, в Українському домі відбулася церемонія нагородження Novomedia Awards. Урочистий захід тривав у рамках Міжнародного Форуму "Новомедіа"...

Химиотерапия, кибернож и ''Украин''

Всех очень взбудоражил "Украин". Мол, должно покарать всех, кто к нему причастен, ибо он не помог некоторым онкобольным. Но от этого показательного резонанса плохо пахнет...

Dr. S. K. Sharma хоче читати українською

Сиджу на журналістській конференції, слухаю Вересня, Куликова та інших колишніх і чинних бібісішників. І раптом під час блоку Q/A підноситься якійсь індієць і починає публічно непоганою українською мовою обурюватися з приводу того, що в Україні мало україномовної преси...

На Москву – под ''Прощание славянки''

Мое вокзальное наблюдение. Многолетнее. Когда от железнодорожной станции "Киев Пассажирский" отправляется фирменный поезд на станцию "Москва Киевская", звучит "Прощание славянки"...

Международный Форум Новомедиа – ''Здесь Будут Все!''

В этом году глобальное журналистское событие пройдет 15-17 ноября в Украинском доме на Европейской площади. Более 30 спикеров и 40 тематических сессий – в течение трех дней...