Руслан Кухарчук Журналіст, медіа-менеджер, голова Асоціації "Новомедіа"

Бережіть Яценюка!

08 червня 2013, 22:54

Розгойдувати крісло під Арсенієм Яценюком всередині об'єднаної опозиції – ознака підлості і невдячності. І ті, хто це роблять, мають не такі вже й шляхетні мотиви, як вдають.

Підлість, – бо не гарно встромляти ножа у спину своїм. А невдячність, – бо не варто забувати, що Яценюк пішов на певну самопожертву, відмовився від власного рясно профінансованого проекту "Фронт змін" і зголосився працювати на, де-факто, чужий політичний бренд. А міг же цього і не робити, і мав би собі в парламенті власну спокійну фракцію людей на 40 – без Одарченка, Гриценка і Чорноволенка.

Яценюку закидають, що привів потенційних і вже чинних тушок-перебіжчиків до парламенту. Є таке! Але переконаний, він вже зробив висновки на майбутнє.

Яценюку закидають зниження його власного рейтингу. І таке має місце! Але ж чи є інший політик, проти якого ведеться така агресивна інформаційна і адміністративна кампанія. Та і скільки б не падав рейтинг Яценюка, ніхто інший всередині "Батьківщини" все рівно і близько до нього не наближається.

Мене не особливо цікавить, хто роздмухує процес усунення чи послаблення Яценюка. Але мотивація цілком зрозуміла – якщо вдасться його скинути, а Тимошенко при цьому не випустять з ув'язнення, партія "Батьківщина" урочисто підійде до своєї закономірної кончини. Бо факт залишається фактом: поки Тимошенко сидить, ніхто інший не зможе замінити Яценюка. Кличко і Тягнибок вже точно від свої політичних проектів не відмовляться заради порятунку Юліної партії.

І наостанок: виносити внутрішні чвари на публіку і робити з цього шоу – це традиційна забава цієї політичної породи. Ця практика стала початком кінця помаранчевої команди (я – про вчинок Олександра Зінченка), ця практика може призвести до самоліквідації і "Бітьківщину".

Тому у ситуації, що склалася, стара Юліна братія має просто благати Арсенія Петровича залишатися головою фракції і очолити політраду нової партії після можливого злиття "Батьківщини" і "Фронту змін".

powered by lun.ua
Коментарі — 186
Velar _ 09.06.2013 13:30
IP: 93.72.33.---
CountryWithGreatFuture2:
Да когда же вы, киевляне, выйдете из своих иллюзий! Он не может и не знает, что ему делать. Он хотел бы... Но народ и близко не находится в революционном состоянии.
У народа сейчас запал и чество недовольства властью в разы выше, чем во время "Украина без Кучмы". Информприводов для восстания за прошедшее время было достаточно – начиная от наперсточных выборов в Раду, заканчивая, да хотя бы, последнимы выборами в Василькове. Тонны примеров игнорирования властью прав граждан и своих обязанностей. Незаконные нападения на журналистов и активистов под Межигорьем.
Я был на Майдане 2004 с первых часов и вначале это была куда менее массовая акция, чем "Повстань Украина" в Киеве. За 2-3 дня стояния на Майдане можно спокойно собрать 300-500 тыс человек со всей Украины. Надо просто стать и дать вменяемые цели, а не "Юле-волю".
Velar _ 09.06.2013 13:24
IP: 93.72.33.---
Пока что все действия Яценюка дают основания сделать вывод, что он нанят властью для иммитации деятельности оппозиции. Чтобы народу было куда "спустить пар". Завод тушек в Раду за деньги; отсутствие дисциплины при голосовании по ключевым вопросам; размытая акция "Повстань Украина", в рамках которой основной посыл "Юле-волю" при том, что половине участников Юля неинтересна; и еще много чего.
В общем либо Яценюк отрабатывает деньги олигархата либо он бездарный лидер. И в том и в другом случае ему не место во главе оппозиции.
Dmytro Szatyla-Szafonski _ 09.06.2013 13:20
IP: 213.238.8.---
Кухарчук писав, пише і буде писати не дуже розумні речі. Цей допис є яскровим тому підтвердженням
CountryWithGreatFuture2 _ 09.06.2013 13:10
IP: 95.133.192.---
CountryWithGreatFuture2:
-Vesna-:
"що Яценюк пішов на певну самопожертву, відмовився від власного рясно профінансованого проекту "Фронт змін""

Ким профінансованого?

Яценюк, якби хотів – вже б давно мобілізував маси на реальний супротив – а не паперову акцію "Вставай, Україна". Значить – не хоче, або боїться.
Как Яценюк может мобилизовать на реальний супротив? Да когда же вы, киевляне, выйдете из своих иллюзий! Он не может и не знает, что ему делать. Он хотел бы... Но народ и близко не находится в революционном состоянии.
Потому нет ничего, против чего можно было бы выступить. Рыдаю я от вас, киевляне.
Володимир Верещак _ 09.06.2013 13:03
IP: 95.132.128.---
Якби у Яценюка були перемоги, йому пробачили б усе. А у нього одні провали. Чим раніше буде новий керівник фракції, тим буде краще. Але фракція не звільняє провального керівника. Більшості ОО подобаються провали. То хто їм лікар?
CountryWithGreatFuture2 _ 09.06.2013 13:02
IP: 95.133.192.---
-Vesna-:
"що Яценюк пішов на певну самопожертву, відмовився від власного рясно профінансованого проекту "Фронт змін""

Ким профінансованого?

Яценюк, якби хотів – вже б давно мобілізував маси на реальний супротив – а не паперову акцію "Вставай, Україна". Значить – не хоче, або боїться.
Как Яценюк может мобилизовать на реальний супротив? Да когда же вы, киевляне, выйдете из своих иллюзий! Он не может и не знает, что ему делать. Он хотел бы... Но народ и близко не находится в революционном состоянии.
olegcv _ 09.06.2013 12:49
IP: 91.222.255.---
Арсения Петровича критиковать нельзя. Почему? Потому что это не красиво, подло, и просто потому что нельзя. Нужно быть лемингами и тупо следовать за вождем, а лучше всего его еще хвалить за каждую глупость что он скажет. Даже самый отпетый популист имеет предел доверия, если то что он обещает не происходит или происходит наоборот то это начинает раздражать, и чем дальше тем больше. Арсений Петрович к этому пределу все ближе и ближе, но обещать не перестаёт. Просто человек не адекватен посту который занимает. И внутрипартийная опозиция следствие от этого, любое сообщество пытается само защитится от неадекватного лидера.
Р. S. Хоть не осень, а лето, но циплят уже можно считать. 17 ноября 2011 года поправки к закону о выборах нардепов. Как мудро проголосовали вместе с ПР, как сейчас хорощо то. Сейчас Яценюк или Оробец могли бы выступить и похвалить себя за политическую мудрость.
Володимир Коробка _ 09.06.2013 12:46
IP: 178.94.137.---
Відсторонити Арсенія Петровича, як лідера опозиції, вкрай вигідно нинішнім "проффесіоналам" від так званої партії кількох регіонів. В хід ідуть давно відомі методи (геноцидні): приниження, висміювання та осуд нестійкими елементами суспільства. На превеликий жаль внутрішні протиріччя, які мають бути у будь-якій цивілізованій політичній силі, допомагають зменшити авторитет опозиції. Не треба забувати про шалений тиск з використанням адміністративного ресурсу, шантаж та підкуп.
Александр Мельник _ 09.06.2013 12:40
IP: 46.149.89.---
Пост очень похож на спитч пропагандиста на лавочке многоэтажки – есть четкий темник и цель, но с аргументацией сложновато...
Руслан, извините, вы либо не знакомы с Яценюком, либо "работаете за еду"... но здесь не лавочка под подъездом и втюхать откровенную глупость сложно – аудитория дригая...))
Борис Панфилов _ 09.06.2013 12:36
IP: 176.36.196.---
Привлечение к пеару главного блюстителя анальной чистоты кагбе прямо намекает в на то в каком месте находится аппазыция...
-Vesna- _ 09.06.2013 12:31
IP: 93.72.133.---
"що Яценюк пішов на певну самопожертву, відмовився від власного рясно профінансованого проекту "Фронт змін""

Ким профінансованого?

Яценюк, якби хотів – вже б давно мобілізував маси на реальний супротив – а не паперову акцію "Вставай, Україна". Значить – не хоче, або боїться.
boska-v _ 09.06.2013 12:26
IP: 93.74.128.---
Проблема Яценюка в том, что он не заставил ликвидировать партии которые вступили в Батькивщину! Пр ликвидировала Сильную Украину Тигипка! А здесь Гриценко Катеринчук и К воду мутят. У Тимошенко тоже были левые пассажиры, но она шла со своим рейтингом и несла ответсвенность, а Гриценко и К со свовими 1 %.
Fist _ 09.06.2013 12:12
IP: 88.135.80.---
О чем спор?
Вы о текущих распрях внутри "Батькивщины" или о проблеме отсутствия лидеров в национальном масштабе?
Кандидатура Кличко не обсуждается?
Валерий Магала _ 09.06.2013 12:09
IP: 212.22.198.---
Абсолютно чіткий та вірний аналіз, хоч і дещо запізнілий. Можєна тільки повторити те, про що постійно тут кажу: Нема питань до покидьків типу Гриценко. Є питання до керівництва самої Батьківщини: з якої причини ці тролі знаходяться у ваших лавах? Як це розуміти – як мазохізм, суіцидальні нахили, просто дурість? Чому тоді не прийняти до своїх лав Чечетова чи Калісніченка?
родина _ 09.06.2013 12:06
IP: 91.214.128.---
Ну если есть на кого менять, назови фамилию.
CountryWithGreatFuture2 _ 09.06.2013 12:01
IP: 95.133.192.---
Enki:
Пилять! Так не на кого менять Яценюка! То есть вообще не на кого! Способных возглавлять партию и не вызывать тошноту у народа тупо нет!
Иван Поммидоров _ 09.06.2013 11:28
IP: 109.86.215.---
... виносити внутрішні чвари на публіку... – это всего лишь половина правды, уважаемый. Вы здесь скромно умолчали о такой "несущественной" черте характера сени – как его прогрессирующий наполеонизм, чем кстати он очень схож со своим бывшим патроном – ющенко. И Гриценко, и другие вынуждены обращаться к внепартийной общественности, потому что их мнение полностью игнорируется, решения, причем весьма неумные, почти всегда принимаются лично сеней или узкой верхушкой фракции без какого-либо обсуждения и учета позиций иных ее членов. Молча утираться в таких случаях, к чему Вы призываете, означает брать на себя ответственность и репутационные издержки за то к чему ты не имеешь ни малейшего отношения или даже категорически выступаешь против. Подобный стиль руководства надо пресекать на корню, иначе получим юща N2
Роман Калитовський _ 09.06.2013 11:25
IP: 77.123.183.---
Відхід останніх 4 тушок від ФЗ дуже серйозний сигнал. Це не просто означає що людей "купили" чи те що вони затяті зрадники,насправді це означає що вони переконані що в 2015 році переможе Янукович. Вони зробили свою ставку на основі власних спостережень,і це є дуже серйозним сигналом для опозиції. Що потрібно робити? Головне -це намалювати проект України без Януковича, але без рожевих фарб,дати суспільству зрозуміти яку власне Україну хоче опозиція. Дати зрозуміти яку саме політику буде проводити опозиція прийшовши до влади. Щоб кожен Українець зрозумів де буде його місце в цьому проекті. Тоді за це варто буде і поборотись. Наступним що необхідно зробити-визначитись з ЄДИНИМ кандидатом від опозиції на президентські вибори. Панове,якщо не буде єдиного кандидата від опозиції на першому турі виборів можете вважати що Янукович вічно живий.
Роман Калитовський _ 09.06.2013 11:15
IP: 77.123.183.---
Для того щоб росли рейтинги і була впевненість у перемозі на виборах 2015 опозиція повинна продемонструвати що вона краща за діючу владу,а власне цього вона не демонструє. По-перше виборець вже став трохи іншим, вже на прості брехливі заманухи як приміром "забезпечимо підвищення пенсії до 1000 єврів " його не купиш. Шанс на успіх буде мати та опозиційна сила яка перестане брехати,але схоже що нинішнє покоління політиків на це не спроможне. Брешуть в усьому і в малому і в великому,починаючи від того скільки людей прийшло на опозиційний мітинг і закінчуючи тим що оголосять імпічмент Януковичу,відставлять генерального прокурора,відставлять голову ВР, та підготують в Україні повстання. Як бачимо за останні пів-року опозиція не тільки не наблизилась до заявлених цілей,але навпаки віддалилась від них. Чому віддалилась? тому що замість реальної політичної роботи займається її імітацією.
Enki _ 09.06.2013 11:13
IP: 94.244.24.---
По-моему, опа в этом политическом сезоне – так сильно обосрамшись, шо требовать не трогать ее изолгавшихся политических кляч может тока очень продажный журналист. Ну, о-о-очень продажный.
Если на политическом поле стараниями таких горе-журналистов продолжат пастись эти заезженные, дискредитировавшие себя особи, страну вряд ли ждет успех и процветание. Слабых лошадей на переправе можно и нужно менять, ежели не хотите очутиться на самом дне. В конце-концов, должны же наши так называемые политики когда-то начать нести политическую ответственность за свои провалы. Шо это за детсадовский лепет: он сделал выводы, он больше не будет:)
Посмотрите, как легко сменяются партийные вожди в западных демократиях и за куда меньшие прегрешения – даже за проигранные с минимальным отставанием выборы. А тут – скандал на скандале, но вождь остается неприкосновенен. Его можно вынести с занимаемого поста тока вперед ногами.
Nepisatel _ 09.06.2013 11:06
IP: 46.98.19.---
Riskov1:
активизировать поиск наиболее достойных, а там, глядишь, и найдется полноценная замена яценюкам.
А кто тебе позволит это сделать? Съедят еще в зародыше.
Nepisatel _ 09.06.2013 11:03
IP: 46.98.19.---
Юля всегда мочила всех конкурентов. В свою команду набирала исключительно популизаторов и тупых придурков, которым нужен поводырь в ее лице. По этому же принципу уничтожена Наша Украина и уничтожались все, кто осмелился поднять свою голову. В результате этого мы не имеем лидеров способных возглавить оппозицию окромя известной узницы. Вся силы этого чмо, которое называется оппозицией, направлены на освобождение своей богини.
Население из более 50 млн. не может найти нормального лидера? Не смешно! Это очень удачный политпроект БЮТа и кремля.
Если бы не было ЮВТ, то кремлю нужно было придумывать что-то другое. Она – главная надежда тех, кто не хочет независимости Украины. В Украине будет бардак, пока в украинской политике будет существовать ЮВТ или она будет иконой для оппозиции.
Короля играет свита. Яценюка играют жрецы храма ЮВТ. Да и вообще – лидеры ОО – полные дебилы.
otaran _ 09.06.2013 11:03
IP: 93.72.190.---
Яценюк и до выборов не был достойным кандидатом, а приведя с собой мешок тушек – и подавно. Оппозиции нужно выдвигать достойных, а не продажных.
Riskov1 _ 09.06.2013 10:50
IP: 78.137.10.---
(доп) Народ – хотя и очень медленно – прозревает, приближая время порядочных, ответственых политиков. Именно в этом видится основная задача форумов, открытых площадок – активизировать поиск наиболее достойных, а там, глядишь, и найдется полноценная замена яценюкам.
Riskov1 _ 09.06.2013 10:49
IP: 78.137.10.---
Странная какая-то статья. В какой-то мере даже провокационная. Вроде, как и написана в защиту Яценюка, но, по своей сути, инициирует шквал критики на голову "вождя", выставляя его далеко не в лучшем свете. Да и сам герой этого повествования уж очень этому способствует. Не ангел, далеко не ангел, да и внес немалую лепту в то, чтобы "шапка Мономаха" оказалась на голове любителя этих самых шапок. К сожалению, огромному сожалению – выводы из поражения так и не были сделаны. Осталась вся та же показуха, подковерная возня при формировании своего ближайшего окружения, игнорирование запросов избирателей, что лишь усугубляет ситуацию в стане оппозиции, а самое печальное – порождает апатию, скепсис у "носія влади". И все же это весьма важные уроки для народа. Простачков становится все меньше, все больше отвращения вызывают пресловутые "гречкосії" и прочая братия новоявленных феодалов. Все меньше люди ведутся и на благозвучное словоблудие, которое не подкрепляется конкретными делами.
Корупція1305 Aтака Путіна1200 Зеленський2 Україна та Європа1071 Донбас3
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter