Закон про столицю
7 квітня Кабінетові Міністрів не вдалося ухвалити проект змін до закону "Про столицю", запропонований одним з чільників Партії Регіонів, Міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Для тих, хто не знає, повідомляю: зміни, запропоновані міністром, передбачають відмову від прямих виборів мера та призначення Президентом голови КМДА. Саме до нього повинні перейти, за задумом Лавриновича, функції голови Київради, насамперед – керівництво її виконкомом. Саме він буде готувати до розгляду міськради бюджет міста, погоджувати кандидатури керівників комунальних підприємств, вносити пропозиції про передачу чи продаж комунальної власності тощо. Натомість голові Київради відводяться чисто церемоніальні функції.
Така позиція міністра Лавриновича прямо суперечить поглядам Віктора Януковича, який неодноразово і публічно заявляв про неприпустимість зазіхань на право громадян України обирати своїх керівників прямим голосуванням. Наприклад, майже рік тому, 7 червня тодішній кандидат в Президенти Янукович заявив, що лише обраний всенародним голосуванням лідер держави зможе об'єднати країну. "Це буде президент обраний народом, а не Верховною Радою", – сказав він. "Серце підказує мені, сказав тоді Віктор Федорович, - обрання президента всенародно на прямих виборах – це єдиний правильний вибір, на який слід зважитися. І я його роблю. І нехай Господь нам помагає" – додав він.
Отже, ініціатива Лавриновича прямо суперечить Божим намірам, які озвучив його партійний начальник. Ініціатива Лавриновича спростовує чисельні заяви Президента України, лідера Партії Регіонів, партії, яка послідовно обстоювала розширення прав місцевого самоврядування. Ініціатива Лавриновича прямо конфліктує з ясно та чітко висловленим намірам киян якнайшвидше переобрати міського голову столиці України. Ініціатива Лавриновича відкидає чітко висловлений намір Верховної Ради, яка 22 травня 2009 р. 245-ма голосами ухвалила в першому читанні проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ". Характерно, що законопроект підтримали своїми голосами члени діючої парламентської коаліції – комуністи та блок Литвина.
Для деяких українських політиків Київ не так давно вже став Сталінградом. Це може статися і з Партією Регіонів – столиця може стати для неї якщо не Сталінградом, то, як мінімум, Ватерлоо.
За що проголосувала Верховна Рада, можна переглянути тут, або тут. Порівняльна таблиця тут.
На завершення скажу: мені особисто цей варіант видається далеко не ідеальним. Наприклад, я вважаю за доцільне проведення міського референдуму, на якому кияни могли би висловити своє ставлення до такої новації як, наприклад, скасування районних рад, а це, як мінімум 400 чиновників... Змін до діючого Закону про столицю України може бути внесено багато – буду вдячний за кожну конструктивну пропозицію, висловлену на блозі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.