16 вересня 2015, 11:08

Twitter-шторм и звернення укранських журналістів до Дня пам'яті Гонгадзе

Сьогодні 15 річниця зникнення Георгія Гонгадзе. Як і у минулі роки в цей день громадяни вшанують пам'ять всіх загиблих за часи Незалежності журналістів. Нажаль досі крапку у справі Гонгадзе не поставлено, хоча кожного року лунають обіцянки. Злочини проти журналістів також лишаються безкарними.

Журналісти та медіаорганізації закликають громадян країни провести акції солідарності та вшанувати пам'ять усіх загиблих журналістів за часи Незалежності.

11:00 – 20:00 (за київським часом) відбудеться twitter-шторм на підтримку акції пам'яті.

Хештеги:

#Gongadze #Гонгадзе #Ukraine #truthisnotacrime

Приклади готових повідомлень:

Георгій, ми не забули. #‎Gongadze‬ ‪#‎Гонгадзе‬ ‪#‎Ukraine‬ ‪#‎truthisnotacrime‬

Озбройтеся правдою! #Gongadze #Гонгадзе #Ukraine #truthisnotacrime

Arm with the truth #Gongadze #Гонгадзе #Ukraine #truthisnotacrimeУ Києві о 18:00 – 18:30 – відбудеться мітінг біля Національної спілкі журналістів (Хрещатик, 27А), короткий брифінг Національної спілки журналістів України.

18:30 – 19:00 – хода до Майдану Незалежності.

19:30 – 20:00 – промова та зачитування списку загиблих журналістів.

20:00 – хвилина мовчання.

Гасло цьогорічної акції – "Озбройтеся правдою!".

За традицією під час заходів використання будь якої символікі, політичної або комерційної, суворо заборонено!

До уваги

В 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти працівників ЗМІ не поліпшилася. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі – 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му – 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20, усі – в Донецькій області. Загалом протягом року в полоні побували 79 журналістів, загинуло – сім. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му).

Упродовж року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (8 випадків).

За сім місяців 2015 року "Інститут масової інформації" зафіксував один випадок убивства журналіста, 30 – побиття та нападів на журналістів, 39 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.Звернення

Ми, українські журналісти та представники медіа-організацій, у день 15-ї річниці зникнення Георгія Гонгадзе, звертаємся до Президента України, Прем'єр-міністра, Міністра МВС, Генпрокурора з вимогою розслідувати напади та зупинити агресію щодо журналістів.

Ми також закликаємо зробити все необхідне, щоби встановити замовників убивства Гонгадзе, щоб усіх винних, причетних до цього злочину, було нарешті покарано – у тому числі, правоохоронців, які всіляко заважали проведенню розслідування. Жодні ритуали з покладенням квітів не замінять ефективних і ретельних розслідувань.

2014 рік став найбільш трагічним для журналістики за всі роки української незалежності. Під час протистояння злочинної влади Януковича Майдану, а потім – і російської агресії та дій сепаратистів у Криму та на сході України журналісти постійно ставали жертвами агресії та насилля, аж до вбивств. Однак, жодного агресора, що нападав та стріляв у журналістів на Майдані, досі не було покарано.

У 2015 році ситуація із розслідуваннями не покращилася – за даними ГПУ, за перше півріччя 2015 року, тільки три справи, пов'язані з перешкоджанням журн.діяльності дійшли до суду – хоча самих випадків нападів було у десятки разів більше (36 побиттів за 8 місяців).

Ми публічно звертаємося до влади із закликом вжити рішучих заходів для подолання безкарності, і надаємо перелік випадків, які потребують негайного розслідування. Ми також вимагаємо створити окрему робочу групу, за участі вищого керівництва силових структур, яка буде працювати над розслідуваннями нападів на журналістів та ЗМІ.

І нарешті, нагадуємо владі про кроки, необхідні для повноцінного захисту права громадян на інформацію та гарантування безперешкодної діяльності журналістів:

1. Підзвітність та прозорість владних інституцій та чиновників. Регулярне звітування перед суспільством за свої дії та відповіді на запитання журналістів.

2. Сприяння створенню суспільного мовлення та роздержавленню друкованих ЗМІ.

3. Започаткування в Україні культури прозорості медіа власності, у відповідності до європейських стандартів.

Захист свободи слова неможливий без системних дій влади та відповідної політичної волі.

Традиційно, 16 вересня в Києві та інших містах відбуваються мітинги пам'яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих українських журналістів. Ми запрошуємо приєднатися до мітингів усіх, хто підтримує ідеї свободи слова та демократії. Акції відбуваються без жодної партійної чи організаційної символіки.

Топ-10 выставок 58-й Венецианской биеннале: политическая критика, климатическая опера, экзистенциальные танцы

У Венецианской биеннале современного искусства есть значительный недостаток, переходящий в достоинство – она слишком велика. На этот раз уже 90 стран представляют свои национальные павильоны...

Топ-12 фильмов Международного кинофестиваля Берлинале: мультикультурность, политика и секси-бабушки

На днях завершился 69-й Международный кинофестиваль Берлинале, один из самых масштабных и влиятельных кинофорумов мира. Программа традиционно фокусируется на фильмах социальной и политической направленности, но при этом вызывает большой ажиотаж у фестивальной публики...

Право знати

28 вересня у світі відзначають Міжнародний день права знати (Міжнародний день доступу до інформації). І хоча в Україні завдяки зусиллям активістів і медіа-юристів один з найкращих в світі законів про Доступ до публічної інформації, він не працює належним чином...

Twitter-шторм и звернення укранських журналістів до Дня пам'яті Гонгадзе

Сьогодні 15 річниця зникнення Георгія Гонгадзе. Як і у минулі роки в цей день громадяни вшанують пам'ять всіх загиблих за часи Незалежності журналістів...

Save Ukrainian Mosaic. Звернення діячів культури і громадських активістів

Віце-прем'єр-міністру- Міністру культури України Кириленку В.А. Київському міському голові, Голові Київської міської державної адміністрації Кличку В...

Twitter-шторм на підтримку кримських татар

18 травня з 11:00-13:00 користувачі Twitter зможуть приєднатися до акції на підтримку кримських татар. Сьогодні, 18 травня, річниця депортації кримськотатарського народу...