Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Чи варто поспішати з оголошенням позиції щодо Косово

23 лютого 2008, 01:11

Або що ми реально знаємо про історію конфлікту в цьому краї

У нас в країни, як завжди велика кількість експертів, що готові робити категоричні висновки з будь-якого питання. Не винятком є і ситуація навколо Косово. В цій ситуації для мене є показовою позиція наших "лівих" (комуністів і соціалістів). Вони, як і в ситуації з НАТО, апелюють до думки громадян, хоча добре відомо, що реальна поінформованість населення, як в ситуації з НАТО, так і в ситуації з Косово, надзвичайна низька. Хоча сам факт унісону наших "лівих" з Росією, мене у будь-якому випадку змусив би дуже добре замислитись наскільки відповідає інтересам України поспішність зайняття чіткої позиції в питанні Косово. При цьому можу зразу сказати, що категоричної відповіді на питання, що розкололо світову спільноту, у мене особисто не має.

Отже я пропоную розпочати певну дискусії з цього приводу, при цьому давайте спільно спробуємо відповісти на певну сукупність питань, у тому числі історико-фактологічного характеру.1. Коли на території Косово оселились косовські албанці.

2. Яке співвідношення сербів і косовських албанців на територїї сучасного Косово було у сімнадцятому, вісімнадцятому, дев'ятнадцятому, на початок двадцятого сторіччя, яким воно було на початок дев'яностих років двадцятого століття та на час проголошення незалежності.

3. Коли на європейській мапі з'явилась Югославія як держава.

4. За яким принципом був визначений склад союзних республік СФРЮ.

5. Чи були виступи на національному ґрунті в СФРЮ, у тому числі в Косово.

6. Коли в Югославії почався процес виходу союзних республік із складу СФРЮ.

7. Коли відбулось масове етнічне знищення боснійських мусульман в Сребніці і яка була реакція європейської громадськості на ці події та якого роду була критика європейської громадськості по відношенню до уряду своїх країн.

8. Які події передували бомбардуванню натовськими літаками Белграду та інших міст Югославії.

9. Як країни – члени блоку НАТО найбільше наполягали на здійсненні військової операції в Югославії, і на Вашу думку – чому.

10. Літаки якої країни першими почали бомбардування Югославії.

11. З яких міркувань, на Вашу думку, більшість європейських країн вирішили визнати незалежність Косово.

Пропоную, як варіант, надсилати відповіді на мої питання на мій e-mail: kbb@ua.fm (у цьому випадку прошу вказувати тему листа: "Косово" та ваше ім'я або нік). Обіцяю розміщувати їх без корегування та скорочень (хоча прошу по можливості писати стисло), якщо вони будуть відповідати саме на мої конкретні питання. Бажано, також, вказувати джерела наведеної Вами інформації.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Лiбераст _ 23.02.2008 22:39
IP: 77.109.62.---
20:21___ Борис Кушнірук
Статья "уграїнця" вполне объективная, где вы там уведели "пересмикування"? Вы лукавите! И любыми способами, вплоть к аппеляции почему создавалась СФРЮ, пытаетесь оправдать натовскую агрессию. Это подлая позиция!
уграїнець _ 23.02.2008 21:42
IP: 194.88.152.---
Ваші питання – цілком коректні. Будемо вважати, що я допоміг Вам у "соцопитуванні". Додам, що, коли не помиляюсь, перші бомби на Бєлград-1999 скинули німецькі літаки, наче повторюючи події року, коли не зраджує пам"ять, всени 1940-го.
Ще додам, що перед початком тієї акції я слухав радіо "Свобода" (тоді я його регулярно слухав, бо довіряв) і там почув, що у Косово зникло (давався прозорий натяк на фізичне знищення) 200.000 албанських чоловіків. Скільки вбитих було потім знайдено у похованнях? Враховуючи вбитих натівською авіацією, бо їх теж приписали сербам (пам"ятаєте відео від CNN, де албанський хлопчик плаче над колоною розбомблених біженців, яких льотчики прийняли за колону бронетехники?). І, до слова, куди тікали косовари від бомбардувань? Чи не в Сербію? (і в Македонію також, звісно).

На жаль, я не бачу жвавої дискусії, і не знаю, яку відповідь Ви приготували.
То задам Вам два запитання:
1. Коли Республіка Сербська у БіГ проголосить незалежність, чи визнає її США, ЄС,Австралія тощо? І чи повинна буде її визнати Україна?
2. Коли за 2-3 роки Республіка Тетово у Македонії проголосить незалежність, чи визнає її США, ЄС,Австралія тощо? І чи повинна буде її визнати Україна?
Борис Кушнірук _ 23.02.2008 20:21
IP: 77.123.210.---
Пане "уграїнець"!

23.02.2008 18:39___ уграїнець

Я з цікавістю прочитав Вашу статтю. Мені здається, що в ній досить багато відвертих пересмикувань і напівправди. Пізніше я спробую прокоментувати у тому числі і Ваші аргументи, але все-ж таки просив би відповісти на мої питання (слід відзначити, що на деякі з них у цій статті є Ваша версія відповіді).
Сподіваюсь, у Вас не має підстав вважати, що мої питання підібрані якимось некоректним чином.
уграїнець _ 23.02.2008 18:39
IP: 194.88.152.---
Шановний Борисе! Не дуже розумію Вашої ідеї погратись у "зіпсований телефон" (чи як та гра звалась, коли усі пишуть історію, закручуючи клаптик паперу?). Втім, давно ціквалячись балканською тематикою, пропоную Вам свою статтю кількарічної давнини. Я намагаюсь регулярно, в канун березневих подій 1999-го року, нагадувати співвітчизникам про головну операцію в історії НАТО. (Окрім неї, була ще боснійська та нинішня афганська операції). Додам, що до 1999 року я не мав нічого проти НАТО. З тих пір – маю, водночас будучи, м"яко кажучи, недружелюбним до есдеків, регіоналів та іншої антиукраїнської наволочі. Ви ж бо забули запитати про, скажімо, екологічні наслідки тієї операції – яка по суті стала європейським екоцидом. За усю повоєнну історію гірше тих наслідків наробив лише Чорнобиль. Тож, дивіться "К 7-летию последней (?) войны в Европе": h.ua/story/9753/ (написана у 2006 році).
zinik _ 23.02.2008 14:24
IP: 99.225.175.---
Штаты и остальные, всегда поддержат дробление.
Для этого, не надо быть специалистом в области межд.отношений.
А то, что вы задумались...
IO95 _ 23.02.2008 09:28
IP: 193.34.79.---
Головне питання в іншому.
Чи згідні ми підтримати правду і справедливість десь там далеко, якщо це може зашкодити нашим національним інтресам тут?
Агов, українці?!
Петербуржец_ФСБНЕЗАБАНИШЬ _ 23.02.2008 04:42
IP: 79.183.131.---
Чи варто Україні поспішати з оголошенням власної позиції щодо проголошення незалежності Косово
Конечно не варто! Уже, хотя бы потому, что власна позиция Украины по этому вопросу, сама по себе мало чего варта:)) Никого в мире это не волнует, ни на что власна позиция Украины не влияет... К чему же тогда спешить? Надо быть рассудительнее... Подумать... Тем более, будете вы думать неделю или 20 лет – не важно...:)))
Тогда, лучше не поспешать и думать
Alex_r _ 23.02.2008 03:46
IP: 92.112.21.---
Мысль, конечно, интересная:
Вы там поройтесь, поищите ответы на вопросы 1-10 (мне леньки), а потом обсудим.:)))
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter