26 січня 2009, 12:23

Здійснення дій у неправовий спосіб – це шлях до катастрофи країни

Сьогодні може відбутись подія, масштаб негативних наслідків від якої, зараз навіть важко передбачити. Спроба відсторонити від своїх обов'язків Голову Національного банку та його першого заступника в спосіб, непередбачений Конституцією та законами України, є черговим прикладом правової вседозволеності з боку Прем'єр-міністра України Тимошенко та очолюваної нею політичної сили, яка має все більше ознак відверто кримінального угруповання.

Протягом жовтня-грудня минулого року я неодноразово закликав відправити у відставку Голову Національного банку. Претензій до керівництва центрального банку більш ніж достатньо, але в той же час важко не побачити, що сам уряд досі не запропонував свою варіант основ грошово-кредитної політики у 2009 році. Громадськість досі не почула від Юлії Тимошенко програми виходу з глибокої економічної кризи, в яку країна багато в чому потрапила саме в результаті діяльності її уряду.Відсторонення керівництва національного банку в спосіб, непередбачений чинним законодавством, може означатиме руйнування, закріпленого Конституцією України, принципу незалежності Національного банку України від виконавчої влади. Крім того це у майбутньому призводитиме до готовності керівництва центрального банку до задоволення забаганок будь-якого прем'єр-міністра країни. Що у свою чергу підриватиме основний механізм, який забезпечує стабільність національної валюти та добробут усіх громадян країни.

Очевидно, що у сьогоднішнього неправового дійства, яке планується здійснювати у рейдерський спосіб, давно освоєний представниками БЮТ, є дві цілі.

По-перше, це відволікання уваги суспільства від відверто невигідних газових угод, які під прямим тиском голови уряду Тимошенко були змушені підписати в Москві керівники НАК "Нафтогаз України". Ці газові угоди, які щорічно призводитимуть до багатомільярдних збитків для Україні, містять очевидний корупційний інтерес Юлії Тимошенко, яка вже неодноразово вступала в змову з Прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним, та здійснювала дії, що мають усі ознаки зради національних інтересів нашої держави.

По-друге, уряд Тимошенко,що довів країну до повного економічного колапсу, та шляхом фальсифікації голосування проштовхнув через парламент відверто безграмотний державний бюджетний країни на поточний рік, розуміє, що його не можна виконати без масштабної, у десятки мільярдів гривень, нічим незабезпеченої емісії гривні Національним банком України. У лютому ситуація буде ще трагічніше. Отже єдиним способом для Юлії Тимошенко уникнути масового незадоволення усіх верств населення своєю бездарною, і не побоюсь цього слова, злочинною політикою, це захоплення центрального банку та включення друкарського вертстату, що дозволить покрити дефіцит державного бюджету. Очевидно, що вже наприкінці весни, це призведе до інфляції, яка обчислюватиметься десятками процентами річних, але в той же час дозволить пані Тимошенко зберігати свою посаду, підшукуючи на кого можна буде звалити провину за катастрофу, до якої вона наполегливо веде країну.