28 березня 2009, 00:30

Звичка казати неправду стає у нас усе більше заразною

27 березня 2009 року в.о. голови НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко в програмі "Шустер-Live" в ефірі телеканалу "Україна" повідомив, що НАК має у своєму розпорядженні кредити обсягом 20 мільярдів гривень.

Змушений сказати, що ці слова пана Діденка, м'яко кажучи, не зовсім відповідають дійсності, бо НАК "Нафтогаз України" залучив кредити не тільки від світових фінансових інститутів, таких як Deutsche Bank, Credit Suisse та інших фінансових установ (десь на рівні 20 мільярдів в гривневому еквіваленті), а ще і в українських банках. Нафтогаз залучив у них теж щонайменше 20 мільярдів гривень. Для цього щоб це зрозуміти достатньо згадати заяву голови правління ВАТ "Ощадбанк" Анатолія Гулея зроблену на цьому тижні. Так пан Гулей сказав: " на сьогодні 18 млрд. грн. – наш портфель проти них (НАК "Нафтогаз України") ".Тобто, як бачимо, кредитна заборгованість банкам у НАК "Нафтогаз України" щонайменше у двічі більше.

Я розумію пана Діденка, який не хоче публічно малювати фінансову ситуацію НАК "Нафтогаз України" у темних фарбах (хоча насправді вона жахлива, про що відверто кажуть в неофіційній обстановці спеціалісти Нафтогазу – Б.К.), але починаючи публічно казати неправду він наражається на відомий принцип: "маленька брехня породжує велику недовіру".

P.S.

Усвідомлюючи, що на форумах УП активно працюють пропагандисти БЮТу, які створюють видимість масової підтримки пані Тимошенко, я змушений на певний час закрити можливість коментування своїх блогів.

Усіх, хто небайдужий до того, про що я пишу, надсилайте листи на мою електронну поштову скриньку. По мірі можливості я готовий відповідати на них.