Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Про один лист, надісланий мною у січні 2008 року пану Єханурову

27 травня 2009, 12:12

Я планував свій черговий коментар у цю середу присвятити позитивним новинам: перемозі донецького Шахтаря, у фінальному складі якого грало одночасно п'ять українських футболістів, талановитим громадянам нашої країни, що показують свої таланти у телешоу "Україна має талант". А так трапилось, що писати знову доводиться про пані Тимошенко, бо її вміння гучними звинуваченнями на чиюсь адресу відволікати увагу суспільства від власних м'яко кажучи не дуже моральних та не дуже законних дій, неперевершене. Тобто схоже спокою українським громадянам вона не дасть допоки в боротьбі за владу та власне збагачення не зруйнує країну.

Найбільш гучний скандал минулого тижня, пов'язаний з публічними звинуваченнями пані Тимошенко на адресу пана Єханурова. А вчора прочитав статтю Анни Григораш на сайті УП, в який висловлена думка, що після повернення наприкінці 2007 року Юлі Тимошенко на посаду прем'єр-міністра та призначення на посаду міністра оборони Юрія Єханурова, здавалось, сокира війни між ними зарито.

Проте, пише далі пані Григораш, перемир'я між Тимошенко і Єхануровим тривало недовго.

Насправді, все не так. Для пані Тимошенко Єхануров був найменш жаданою кандидатурою на посаді міністра оборони, бо вона чудово розуміла, що завербувати на свій бік не зможе, тому з першого ж дня шукала привід та можливість позбутись його.

Але, наскільки мені відомо, під час останніх її переговорів з Ющенком про склад уряду, для неї головною метою було не допустити на цю посаду міністра оброни пана Гриценко. При цьому Юля Володимирівна заявила Віктору Андрійовичу, що погодиться на будь-яку іншу кандидатуру. А в той час Президент мав свої причини бути незадоволеним надто самостійним паном Гриценко. До того ж той був на відомій нічній зустрічі наприкінці літа 2005 року, на якій обговорювалися варіанти тиску на Президента Ющенка аж до примушення його до складання президентських повноважень, у разі спроб відправити пані Тимошенко у відставку. І та історія додавала Ющенку причин недовіряти Гриценку. Використавши метод політичного ай-кі-до, Віктор Андрійович за допомогою Юлі Тимошенко позбувся Гриценка та домігся призначення цю посаду Єханурова, якому куди більше довіряв.

Якщо хтось забув, то нагадаю, що під час позачергових парламентських виборів Гриценко досить обґрунтовано критикував пані Тимошенко за популістську і відверто нереалістичну обіцянку запровадити перехід на контрактну систему формування збройних сил, вже починаючи з 2008 року. А пані Тимошенко тоді казала, що такого непрофесійного та неефективного міністра оборони, як Гриценко, в її уряді не буде.

Отак досить несподівано виникла кандидатура Єханурова на посаду міністра оборони, який сам дізнався про своє призначення лише за годину до голосування складу уряду в парламенті.

Публічний конфлікт між Тимошенко та Єхануровим надихнув мене розказати про один лист, який я через знайомих передав Юрію Івановичу на початку січня 2008 року. Якщо хтось захоче звинуватити мене, що цього листа не було, і я вигадав його лише у ці дні, то можу запевнити, що у мене є докази, що він написаний мною саме у січні 2008 року.

Інколи так буває, що я отримую інформацію про дії чи плани політиків, з якою не знаю, що робити. Ці дії та плани подекуди настільки аморальні, що нічого іншого, крім огиди, не викликають. В той же час, якщо та чи інша подія не трапилась, то нереалізовані у повній мірі плани таких політиків начебто і не підлягають публічному обговоренню. Але просто чекати, коли якесь паскудство трапиться, і вже потім засуджувати дії тих чи інших осіб, теж навряд чи правильно, тому в межах можливостей я стараюсь робити певні кроки, може інколи навіть достатньо наївні, щоб запобігти розвитку подій, які вважаю непорядними і неправильними. Прикладом такого свого підходу можу вважати лист Юрію Єханурову, написаний мною у січні 2008 року.

Міністру оборони України

Єханурову Ю.І.


Шановний Юрію Івановичу!

Нещодавно з джерел наближених до пані Тимошенко мені стало відомо про наявність піар-проекту, який має умовну назву "Труна солдата". Суть цього політтехнологічного проекту полягає у наступному. У разі загибелі від прояву "дідівщини" першого ж солдата, що буде призваний у весняному призові у лави збройних сил України, пані Тимошенко повинна виїхати особисто на його поховання. Там, одягнута у траурну сукню, вона, по-перше, має заявити що, міністр оборони погано виконує свою роботу і має негайно піти у відставку, по-друге, заявити, що загибель цього солдата лежить на совісті тих, хто не дав їй перевести з січня 2008 року збройні сили України на контрактний спосіб формування.

Усвідомлюючи весь цинізм подібного політтехнологічного проекту, а також розуміючи неможливість виключити ймовірність загибелі солдат саме від проявів позастатутних дій військовослужбовців, вважаю доречним порадити Вам здійснити певні кроки, спрямовані на упередження подібної піар-технології. Задля цього необхідно цілком таємно підготувати проект заяви міністерства оборони, в якому: висловити жаль у зв'язку з подібним інцидентом, впевненість у жорсткому покаранні усіх винних у цій трагедії, готовності залучити представників громадськості у розслідуванні цього злочину. Крім того у цій заяві, яка має бути оприлюднена у перші ж години після подібної події, потрібно також висловити категоричну впевненість, що жоден з політиків в уряді та парламенті не посміє влаштовувати політичні "гойцалки" на труні загиблого, використовуючи цю трагедію у власних цілях, а усі будуть сприяти максимальному збільшенню розмірів фінансуванні армії, з метою прискорення переходу на контрактний спосіб формування ЗСУ.

З повагою

Борис Кушнірук

P.S.

За ці майже півтора роки я мав нагоду побачити пана Єханурова лише один раз (минулою осінню) на одному з офіційних прийомів, який підійшов до мене і подякував за лист, бо спроби влаштувати цинічне піар-шоу у зв'язку із загибеллю одного з військових строкової служби таки були. Але ж недарма кажуть, хто попереджений, той озброєний, тому Юрію Івановичу вдалось вчасно загасити роздмухування скандалу навколо подібної трагічної події. Ще до цієї зустрічі і після неї з різних джерел я мав нагоду отримати підтвердження інформації про спроби розіграти цинічний сценарій, пов'язаний із загибеллю військового, з метою дискредитації як Єханурова, так і Ющенка.

Ось чому мене зовсім не здивувала остання спроба пані Тимошенко дискредитувати міністра оборони Юрія Єханурова. І річ не в тому, що присутні чи відсутні факти якихось зловживань у оборонному відомстві. Вони у тій чи іншій мірі присутні в кожному міністерстві та відомстві. Хоча шукати особисті проколи в роботі такого надзвичайно досвідченого бюрократа, як пан Єхануров, заняття не дуже вдячне. Хоча зрозуміло, що все залежить від того, яким чином подають суспільству інформацію про ті чи інші порушення, та яку мету переслідують. Я вже писав, що коли пані Тимошенко веде кампанію по дискредитації тієї чи іншої особи, то вона не має нічого особистого до неї, просто у цей час певна особа заважає їй домогтись монопольної влади в країні.

Зрозуміло, що у разі, якщо пані Тимошенко не вдасться за допомогою кремлівських можновладців переконати Януковича піти на формування великої парламентської коаліції та здійснення конституційного заколоту, пов'язаного з обранням Президента України у парламенті, то їй прийдеться йти на президентські вибори. А в цьому випадку військове відомство з двохсот тисячним електоральним контингентом позитивно налаштованим до неї, буде ой як не зайвим їй. До того ж не потрібно забувати про додаткові адміністративні та фінансові ресурси, які можуть бути задіяні завдячуючи міністерству оборони. І хто буде керівником оборонного відомства в цей час буде дуже важливим. Я вже не кажу про роль армії при спробах використати силові сценарії, у разі невигідних для пані Тимошенко результатів президентських виборів.

powered by lun.ua
Коментарі — 22
Звёздный_воин _ 05.06.2009 23:41
IP: 77.123.144.---
Борис, посмею с вами не согласиться...подобнакая кампания – не уровень Тимошонки, однозначно...она мыслит намного масштабнее...ежедневно происходит множество смертей, по которым она б тогда хотела уволить всех, кроме себя...гаишников, врачей, пилотов, водителей и т.д...нет уж...она б скорее склад подорвала...или еще че...ракету б в самолёт запустила...хотя нет...было уже...так что это, повторюсь, не её уровень...низко будет...И посмею не согласиться с некоторыми, кто считает, что Борис пишет "под заказ"...блок УП это некий "клуб по интересам"...это не есть трансляция по всей Украине по всем каналам...а так...хобби...пис, братья, не ссортесь)
DKL _ 28.05.2009 13:23
IP: 77.52.97.---
На майбутнє пропоную автору трохи доробити ідею: солдата теж повинни вбити на замову Тимошенко.
Слідкуємо! Новий болг автора: "Урятувати рядового Петренко (лист до міністра оборони).":)
SIM _ 27.05.2009 21:13
IP: 62.221.55.---
вектра _ 27.05.2009 12:55
@Єханурова не захищаю, бо його місце в уряді Казахстану, а не України@

Не обижайте казахов.
SIM _ 27.05.2009 21:11
IP: 62.221.55.---
Vlad_iz_Kharkova:
@Что касается Еханурова, то мне трудно вспомнить в стране хоть одного равного ему профессионала и высокоморального человека среди политиков и чиновников@

А чего так слабо? Я и то помню "замечательного экономиста" Шлапака. Или он аморальный?::) Ну а Сам Гарант??
korin3 _ 27.05.2009 21:00
IP: 92.113.74.---
На этот раз неважно.
Идея в общем-то и ничего – на фоне миллиардного воровства, обнаруженного в военном министерстве во время кризиса в стране пламенно доказывать народу, что снимать министра низзя даже если начнут гибнуть новобранцы из-за дедовщины в его министерстве, а не то что за какие-то там мильярды...
По идее впечатление должно быть произведено достаточное для линчевания не только министра...
Но, повторяю, реализовано грубо, как говорится – шито белыми нитками.
Так что господа аналитики БЮТа – тоньше нужно работать.
И читать перед размещением а не доверять зеленому автору.
винтики _ 27.05.2009 17:53
IP: 77.122.254.---
Кушнірук МАЄ ЩЕ ДВА ЛИСТА!!!

Перший про сценарій вибуху в житловому будинку в Криму...
Другий про сценарій вибуху та пожежі в залі гральних автоматів в Дніпропетровську...

Як "високоморальна" людина, Кушнірук "настучал " міністру ЖитлоКому (того доречі зараз також перевіряє КРУ) але Кучеренко не зруйнував і не попередив спроби Тимошенко влаштувати цинічне піар-шоу у зв'язку із загибеллю десятків людей...

P.S.

продался не уважаемый борис за звонкую монетку?

или

место цыничного писателя писем в палате на койке клиники " БОРИС "!
Aresta _ 27.05.2009 17:24
IP: 62.80.175.---
Про високу моральність Єханурова попитайте в тих, хто працював з ним багато років тому в будівельному тресті, здається на Корчуватому (тресту вже давно немає, але люди, переважно старенькі, є), і як він тікав з того тресту, ледве відмазавшись від прокуратури.
Якщо для Вас це нічого не ознчає, то згадайте, як він сприяв "прихватизації". Якби він був моральним і чесним, то не займав би ті посади, які займав. Ну немає у тих ешелонах людей у білих рукавичках на руках, які нічого...
Yuri_D _ 27.05.2009 16:22
IP: 95.134.17.---
Vlad_iz_Kharkova _ 27.05.2009 14:12
"Что касается Еханурова, то мне трудно вспомнить в стране хоть одного равного ему профессионала и высокоморального человека среди политиков и чиновников."

А мені легко пригадується його урочисте цілування з КУчмою (відразу після відставки Тимошенко), його неодноразові заяви про те, що його (прем'єра!) не цікавлять газові угоди, РосУкрЕнерго (це перед славнозвісною "перемогою" взимку 2006 р.). Про "професіоналізм" в воєнній галузі годі й казати – достатньо послухати його нещодавні коментарі в солдатській столовій.
Проте достатньо і того, що його захищають такі особи, як п.Кушнірук:)
-USSR- _ 27.05.2009 15:27
IP: 93.73.132.---
Vlad_iz_Kharkova:
Vlad_iz_Kharkova:
Что касается Еханурова, то мне трудно вспомнить в стране хоть одного равного ему профессионала и высокоморального человека среди политиков и чиновников.
Знаєте, якщо,Єхануров подякував автору статті за "попередження", то про його високоморальність говорити не доводиться через її цілковиту відсутність...
NELLI _ 27.05.2009 14:59
IP: 77.123.111.---
DON_VOVAN_ _ 27.05.2009 13:30
Повеселили. Закон больших чисел еще никто не отменял.
NELLI _ 27.05.2009 14:47
IP: 77.123.111.---
nestora _ 27.05.2009 12:30
Похоже, что у вас и одна извилина отсутствует, судя по комментарию.
СловоМаргінесу _ 27.05.2009 14:39
IP: 77.122.142.---
Мені особисто було гидко читати даний матеріал. Судіть самі, пан Кушнірук дає пораду Єханурову як здійснити контрпіар супроти заходу зі сторони Тимошенко? Це ж який цинізм на кістках солдата! Чи має право на існування така армія і така держава? Слабо вжити заходів аби позастатутні відносини в армії ліквідувати, а були часи коли їх не було. То часи до хрущьовської реформи армії. Вивчіть досвід, впроваджуйте і ніякий піар Тимошенко не перелякає до всирачки пана Єханурова!
Vlad_iz_Kharkova _ 27.05.2009 14:12
IP: 195.26.93.---
Nyura:
Мне, например, очень не нравится ни земельные махинации, ни когда солдат не кормят. А ещ емне не нравится, когда вор кричит "Держи вора". Все 3 "не нравится" заставляет меня осуждать Тимошенко итребовать ее ухода. Потому что земельные махинации – это пол БЮТ, солдат не кормят, т.к. Тимошенко выделила на кормежку 35гр в сутки на одного солдата, а кричит "Держи вора" она постоянно.
Что касается Еханурова, то мне трудно вспомнить в стране хоть одного равного ему профессионала и высокоморального человека среди политиков и чиновников.
Nyura _ 27.05.2009 13:31
IP: 194.30.168.---
Кушнируку явно нравится когда у солдат забирают землю и не кормят. Если у него такая гражданская позиция – мне очень жаль таких украинцев. Вместо того, чтобы сказать спасибо Тимошенко, что она занялась этим делом – он ее критикует. Неужели Ехануров что-то пообещал автору?
DON_VOVAN_ _ 27.05.2009 13:30
IP: 77.244.34.---
Н-да... перевод стрелок с уходом на бла-бла-бла, а вот слабо было евнухурову не "... вчасно загасити роздмухування скандалу навколо подібної трагічної події.", а сделать так, что бы ее ВООБЩЕ НЕ БЫЛО???!!!
apenino _ 27.05.2009 13:29
IP: 194.30.168.---
Вже набридло читати маразми у стилі Балоги. Як же у нас завзято захищають корупціонерів! Пєльменя у відставку!
Merss _ 27.05.2009 13:27
IP: 194.30.168.---
Чистої води провокація автора! Звідки йому було знати про цей чорний проект? Вражає цинізм автора, якому, ймовірно, написали, або просто підсунули на папірці цей проект і видали за дійсне. Борисе, якщо Ви закінчили інститут, Ви маєте знати, що факти треба перевіряти. Ніякого подібного проекту бути не могло! Приблизно таким могли займатися у Партії регіонів, але що стосується БЮТ – це повна провокація!
alex_t _ 27.05.2009 13:26
IP: 194.30.168.---
Этот господин давно и последовательно публикует (не безвозмездно) статейки против Тимошенко.
П-к_Вешняк _ 27.05.2009 13:17
IP: 91.196.80.---
У автора присутні всі ознаки, так би мовити, кризи жанру. Все це цілком закономірно, адже надзвичайна "творча " активність автора за останній час, не могла не привести до певного рівня "творчої" втоми і, як наслідок, втрати "творчого" натхнення. Я б порадив автору негайно взяти "творчу" відпустку, щоб підготуватись до наступних "творчих" баталій під час президентської кампанії.
вектра _ 27.05.2009 12:55
IP: 91.124.100.---
Єханурова не захищаю, бо його місце в уряді Казахстану, а не України.

але методи добивання людей капітельманшою вже достали.

Одна політична брехня та популізм.

А, що цікавого сталося з Стельмахом?
Чому про нього забула?
deddon _ 27.05.2009 12:52
IP: 77.179.239.---
Ну, когда-то же пацаны исправят ошибку. Нет, Кушнарёва уже не вернуть, но тебя на охоту обязательно возьмут. Бывают предложения, от которых невозможно отказаться. А ты и не отказывайся. Народ ждёт и надеется.
nestora _ 27.05.2009 12:30
IP: 95.133.17.---
Олег, вы оказывается и специалист во всех областях и провидец. Интересно, а в душе хоть что-то от порядочности осталось или все продали. Что касается еханурова, то любой человек, хотя бы с одной извилиной понимает, что его поставили для грамотного дерибана.
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter