3 грудня 2012, 23:01

Безглузді погрози Ради суддів

Щойно прочитав звернення Ради суддів України.

Тон цього документу вражає своє публічною безглуздістю та неадекватністю.

Рада суддів України закликала організаторів та учасників акції "Волю Павліченкам!" не тиснути на суд, так як це тягне за собою юридичну відповідальність.

"Проведення масових акцій з метою схилити суд до прийняття бажаного судового рішення є нічим іншим як спробою тиску на суд і втручанням в діяльність по здійсненню правосуддя, що неприпустимо в демократичному суспільстві", – йдеться у зверненні.

Хотілось би дізнатися в шановних членів Ради суддів, чи можуть вони пригадати, коли в Україні багато тисяч людей виходили на мітинги та демонстрації в знак протесту проти рішення українських судів? Сам факт таких тривалих багатолюдних акцій протестів, учасників яких точно ніхто не збирає за допомогою грошей, мав би за логікою, щонайменше, викликати бажання розібратися, чому вони відбуваються. Очевидно, що всі ці люди не вірять в справедливість рішення українських судів в справі батька та сина Павличенків. Значить обвинувачення прокурорів та ці рішення суддів не були настільки беззаперечними, щоби вважати їх справедливими та неупередженими. А це в свою чергу дає підстави вважати необхідним повернутися до повторного розгляду цієї судової справи. Хоча саме це, схоже, і лякає деяких прокурорів та суддів. Бо в разі винесення виправдувального вироку, щонайменше, за недоведеністю, постане питання про відповідальність вже прокурорів – за фальсифікацію доказів, та суддів – за порушення норм процесуального права, коли будь-які протиріччя мають тлумачитися на користь підсудних.

Замість очевидної необхідності повернутися до повторного розгляду судової справи Павлюченків Рада суддів вдається до безглуздого залякування учасників, підкреслюю, мирних протестів про юридичну, себто, кримінальну відповідальність. Хотілось би спитати цих небожителів, наскільки вони впевнені, що зможуть залякати тисячі, а в найближчий час, може, навіть, десятки тисяч людей, які вийдуть на акції протестів? Невже вони так впевнені в безмежній тривалості існуючого режиму? І чи не доведеться з переляку всім цим "слугам народним" самим бігти з країни після зміни влади, бо багато хто з них буде неспроможний пояснити походження коштів для придбання дорогих автомобілів, маєтків, які знаходяться в їх власності чи користуванні? А непереборне бажання отримати відповідь на ці питання, цілком ймовірно, виникне в тих самих тисяч громадян, що зараз виходять на мирні акції протестів, яких члени Ради суддів вирішили позалякувати "юридичною" відповідальністю.