Борис Кушнірук Економіст. Член Центрального проводу Народного Руху України

Роздуми про одну зняту статтю ''ЕП'' та цивілізаційний вибір України

30 вересня 2013, 04:52

Мій досвід свідчить, що ніколи не знаєш чи доведеться повертатися до теми, яку вже висвітлював. Інколи потреба в цьому виникає абсолютно несподівано.

12 вересня я написав блог, який викликав бурхливу, певною мірою, неочікувану мною реакцію з боку редактора УП та провідного журналіста цього видання Сергія Лещенка. Сподіваюсь, лише на емоціях, пані Притула, звинуватила, що я написав його на замовлення, та, навіть, натякнула, що з числа блогерів мене можуть попросити, як гостя, що став небажаним.

Той блог я писав, реагуючи на події навколо "УП". Причому головний мій меседж полягав в необхідності на час, що залишився до Саміту у Вільнюсі, доволі обережно ставитися, до будь-яких статей та інформаційних повідомлень, які можуть сприяти провокуванню економічної та політичної кризи в Україні до моменту, коли має відбутися підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, без перебільшенню ключової геополітичної події останнього десятиліття, принаймні на теренах континенту Євразії.

Враховуючи ту реакцію редактора "УП", можливо, я міг зробити вигляд, що не побачив дискусії, що виникла в соціальних мережах на цьому тижні. Але вона має значення не тільки, і не стільки в контексті моєї дискусії з редакцією "УП", тому дозволю собі її прокоментувати.

Отже, на тижні, що минув, відбулась подія, яку пройшла повз уваги більшості читачів "УП", але яка наробила багато галасу, принаймні, в соціальній мережі facebook. Подією стала поява 24 вересня і дуже швидке зняття зі шпальт "УП" статті Сергія Лямця "Росія-ЄС" в листуванні української влади. Частина 1: Доповідна Мінекономіки щодо МС".

Зразу хочу відзначити, що особливість "УП" полягає в тому, що воно є провідною інформаційно-політичною площадкою країни. Причому надзвичайно важливим є її відкритий та плюралістичний характер. На шпальтах "УП" ми можемо побачити прямо протилежні точки зору з питань політичних, соціально-економічних, гуманітарних проблем суспільства. І як, на мене, такий підхід приносить користь, як суспільству, так і самій "УП", бо збільшує її капіталізацію, робить більш привабливою з точки зору розміщення на її шпальтах рекламних повідомлень.

Статті, що з'являються на шпальтах "УП", може не відображати позицію редакції, і вона про це прямо наголошує. В той же час, коли йдеться про статті, підписані головним редактором "УП" чи редактором "ЕП", тоді вже всі змушені приймати це як офіційну позицію редакції. Але поява і наступна зняття статті редактора "ЕП" само по собі говорить, що не все добре в редакційному королівстві.

Сам факт зняття, якоїсь статті, яку майже ніхто не встиг прочитати, викликало бурхливе обговорення в соціальній мережі facebook. До того ж, ті, хто встиг її прочитати, почали розміщувати цілі шматки цієї статті в на форумах соцмережі. А в п'ятниця, до того ж з'ясувалось, що видалена стаття залишилась в pda версії, і її почали з коментарями поширювати в соцмережі.

Ознайомлення з нею, викликало бажання прокоментувати її. По-перше, хочу ще раз повернутися до теми публічних звинувачень на адресу Сергія Арбузова, що саме він та його піарники розв'язали інформаційну кампанію проти Росії та займаються розпаленням міжнаціональної ворожнечі. Я вже писав раніше, якби питання стосувалось лише політ технологічних ігор, взаємних звинувачень тих чи інших політичних груп в Україні, я би про це точно не писав. Але в даному випадку йдеться про звинувачення, що з'являються в провідному українському ЗМІ та проголошуються вони від імені редакції. Саме з посиланням на позицію редакції "УП" проголошується, що це Україна розв'язала інформаційну кампанію проти Росії, що це українська влада розпалює ворожнечу між народами України та Росії.

Коли я писав свій блог 12 вересня, в мене не було планів детально аналізувати всі статті, що з'явились на шпальтах УП протягом останніх місяців, та мали відношення до україно-російських стосунків в світлі підписання Угоди про асоціацію. Але знята стаття Сергія Лямця, яку я зміг прочитати лише в суботу, спонукала мене до цього.

Змушений зразу вибачитися, але мені доведеться вдатися до значного цитування статей, що з'явились на шпальтах "УП" протягом серпня-вересня цього року. Але без цього мої твердження будуть недостатньо переконливими.

До речі, перед тим, як почати це цитування, одна невеличка ремарка. В 2008 році, коли була здійснена військова агресія Росії проти Грузії та подальша анексія значно частини її території, я робив детальний аналіз інформповідомлень російських ЗМІ, та бачив, як формувалось офіційне обґрунтування початку вторгнення регулярних військ Росії на територію Грузії. Цей аналіз був здійснений наступним чином. Я проаналізував стрічки новин декількох провідних російських інформаційних ЗМІ та створив реєстр повідомлень 1-10 серпня 2008 року, що стосувались подій навколо Південної Осетії, розставивши їх за часом оприлюднення. І ось як формувалась дезінформація цими ЗМІ. В ніч з 7 на 8 серпня спочатку в одному із ЗМІ з'являється повідомлення про те, що, можливо, є поранені серед "миротворців". В іншому ЗМІ, з посиланням на перше, вже формується повідомлення, що є вже поранені та вбиті "миротворці". А вже в третьому та наступних ЗМІ з посиланням на друге чи одне на одне вже повідомлялося про значну чисельність вбитих та поранених.

Я згадав про події 2008 року, коли почав сканувати інформаційний потік УП.

Слід зразу сказати, що є одна особливість функціонування "УП" і "ЕП", на яку звертала увагу головний редактор "УП". Ці сайти автономні, це означає, що економісти мають доступ тільки до "ЕП". Рішення про розміщення статей чи повідомлень "ЕП" на шпальтах головної – політичної – сторінки "УП", приймає головний чи черговий редактор "УП". Про це важливо згадати, бо всі твердження, що Сергій Арбузов та його піарники розв'язали інформаційну кампанію проти Росії та займаються розпаленням міжнаціональної ворожнечі, пролунали формально зі шпальт саме "ЕП". З'ясувати, які з них з'являлися та чи з'являлися на політичній сторінці "УП", я вже не можу.

Але, попри автономний статус "ЕП", наскільки я розумію, головний редактор має право та можливість прийняти одноосібне рішення, про зняття тієї чи іншої статті, що з'явилась на шпальтах "ЕП". Саме це трапилось з останньою статтею Сергія Лямця.

Отже, перейдемо до цитування.

Перша зі статей на шпальтах "ЕП", в якій згадується пан Арбузов в контексті конфлікту між Україною та Росією щодо Угоди про асоціацію, з'являється 20 серпня.

Ось в якому контексті це подається мовою оригіналу:

"14 августа Федерация работодателей сообщила: "С 00:00 часов 14 августа в профиль риска системы управлениями рисками Федеральной таможенной службы РФ к первым четырем десяткам предприятий, попавшим туда в июле этого года, были добавлены все без исключения украинские экспортеры".

Такую информацию немедленно и небезосновательно окрестили торговой войной, которая, наконец, была объявлена!

Однако самое интересное – реакция украинского правительства. Оно, как водится, радовало своим неувядающим оптимизмом и эпической бесхребетностью.

На следующий день после громогласного заявления ФРУ премьер Николай Азаров туманно объяснял: "Сейчас есть определенные сложности, связанные, прежде всего, как мы считаем, с созданием, структурированием и формализацией Таможенного союза. У нас появляются различия в подходах".

СМИ, мол, эту тему преувеличивают. Да, есть проблемы, но их не следует искусственно раздувать и искусственно преувеличивать, уверял премьер. А министр экономического развития и торговли Игорь Прасолов вообще сказал, что в случае с компанией "Рошен" виноваты конфетные обертки.

Секундочку! Где же первый вице-премьер Сергей Арбузов? Почему же он не спешит доказать свою нужность в столь сложной ситуации? Ведь кто бы лучше справился с ситуацией, чем "лучший центральный банкир Восточной Европы"? Эта ситуация наглядно показывает, что во взрослых вопросах "младореформаторам" не место"


Трохи далі в цій же статті:

"Теперь Россия перестала стесняться, и об этом пишут мировые СМИ. В российской прессе развернулась массированная антиукраинская информационная кампания.

Все выглядит привычно: эксперты, уважаемые люди и никому не известные персоны объясняют, почему разрушится украинская экономика, почему Украина должна вступить в Таможенный союз, почему украинцы заблуждаются и даже почему Украина не должна пускать к себе самолеты европейских авиакомпаний.

Не гнушаются и откровенными провокациями в духе "украинцы проголосуют за дефолт". Комментаторами в провокационных материалах выступают никому не известные персонажи, но неискушенному "пересічному" российскому читателю может показаться, что подобные вещи действительно обсуждаются в Украине.

Чувствуется, что здесь не обходится без хорошо организованной пропаганды. Издание Зеркало недели" со ссылкой на свои источники сообщило, что в Москве якобы разработана целая стратегия агрессивного подчинения Украины, одной из целей которой является срыв подписания соглашения об ассоциации с Евросоюзом"
.

Як бачимо, в цій статті Арбузов звинувачується лише в бездіяльності. При цьому, що дуже важливо, чітко висловлюється позиція, хто розв'язав антиукраїнську інформаційну кампанію, і хто вдається до відвертих провокацій та залякувань щодо дефолту.

Наступна стаття, в якій йдеться про російсько-українській конфлікт та Арбузова датується лише 4 вересня, але з позицією Лямця відбуваються "дивовижні" метаморфози.

Знову цитую мовою оригіналу:

"Крайне интересна позиция "младорефоматоров", которых не видно и не слышно в связи с российско-украинским конфликтом. Не исключено, что им на высочайшем уровне запретили вмешиваться. Но, по нашей информации, молодые члены правительства во главе с Сергеем Арбузовым заняли антироссийскую позицию, и всячески подогревают идею отдаления от Кремля".

Зверніть увагу, тут на додачу про бездіяльність, вже з'являється твердження про те, що деякі члени уряду разом Арбузовим "зайняли антиросійську позицію".

Жодного доказу цьому твердженню, правда, не надається.

А далі саме цікаве в цій статті:

"Очень вероятно, что Украине чисто экономически выгодно вступить в Таможенный союз. От объединения с Россией действительно выиграли бы многие отрасли нашей экономики. Особенно промышленность, которая была "завязана" на весь СССР. Возможно, активно заработал бы транспорт.

В Украину пришли бы российские деньги. Пришли бы более "взрослые" правила игры в бизнесе. Пришла бы еще более жесткая вертикаль власти"
.

Бачите, в цій статті з'являється поки що лише припущення: "Україні, мовляв, з економічних міркувань вигідно вступати до Митного союзу", але з одночасним твердженням про антиросійську позицію Сергія Арбузова.

До 9 вересня жодного повідомлення чи статті на шпальтах "УП" та "ЕП" зі згадкою про Арбузова в контексті відносин між Росією та Україною немає. Але 9 вересня з'являються зразу дві статті, в яких Арбузов напряму звинувачується в роздмухуванні антиросійської пропаганди та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, тобто в скоєнні злочину відповідно до 161 статті Кримінального кодексу України. Зранку о 09.05 з'являється стаття Сергія Лямця "Податок на обмін валюти: єдине "за" і безліч "проти".

В ній спочатку лише штрихом зазначається:

"А конфликт с Россией, который исподтишка подогревается группой "младореформаторов", сделает торговый "минус" Украины еще большим".

І далі:

"Налог на валюту – это не единственная "медвежья услуга", которую оказывает первый вице-премьер действующему президенту. С начала осени пиарщики Арбузова развернули яркую антироссийскую пропаганду. Делается это чужими руками – в частности, через заявления приближенных аналитиков. Как бы случайно возникают новости и исследования, почему Таможенный союз – это зло.

Чего будет стоить эта деятельность Януковичу? Как минимум, обострения конфликта с Кремлем. А, следовательно, санкций по отношению к товарам украинского происхождения.

Кроме того, Януковича не поймет электорат Востока и Юга Украины. Население этих регионов традиционно считает россиян "своими" – даже больше, чем жителей Западной Украины.

Получается, что действующий президент расплатится за действия пиарщиков Арбузова собственным рейтингом. И без того катастрофически низким. Слишком низким, чтобы играться в валютный налог и войнушки с Россией"
.

Тут вже можна спостергіати відкрите звинувачення на адресу Сергія Арбузова в розгортанні "яскравої антиросійської пропаганди". Крім того, всі, хто зробив аналіз, щодо невигідності та шкідливості приєднання до Митного союзу, виявляється зробили це на замовлення Арбузова та його піарщиків. Зробити такий висновок без замовлення Арбузова, зрозуміло, ніяк неможливо. До речі, варто звернути увагу, що жодних доказів, на підтвердження, що Арбузов перетворився на такого собі антиросійського українського націоналіста немає. Є просто твердження категоричне та безапеляційне. З одночасним фактично вже не припущенням, а висновком, що вважати Митний союз злом можуть лише ті, хто зробив це на замовлення. Ось так.

Але чим далі, тим веселіше.

P.S.

Статтю змушений розділити на дві частини, бо надто велика і її не пускає система "УП"

powered by lun.ua
Коментарі — 47
oktobeer-fest _ 03.10.2013 10:30
IP: 178.92.96.---
Ростислав Шапошников:
Відколи це розлога та розумна економічна аналітика комусь зашкодила?На мою думку,тільки тайожному союзу та Вові Пукіну.Відслідковується дивна непослідовність самої УП.Де правда?Українська.Складається враження,що УП працює на Мертвечука та його прагнення то ТС.На думку юлеботів треба "вєсь мір до основанья разрушить,а затєм..."Затєм вийде Вана,сяде на трона і почне правити.І буде крєпко дружити з Росією.Даааа...
Ростислав Шапошников _ 02.10.2013 19:04
IP: 82.193.111.---
Во всех вопросах всегда нужно установить, а какая конечная цель, какой результат ожидается от того или иного действия? По моему мнению, Украинская Правда подталкивает Януковича к тому, чтобы снять с должности Арбузова, и делает это определенным образом. Вопрос: Арбузов это хороший человек? Думаю нет. Арбузов несет пользу Украине? Уверен что нет. Если его уберут из власти будет лучше? Безусловно да. Потому, какая собственно разница за что и как его уберут? Разницы нет, потому УП делает все правильно. Далее, какой конечный результат преследует автор блога? Дискредитация Украинской правды. Вопрос: УП хорошее издание? Думаю да. Несет ли пользу УП Украине? Уверен что да. Будет ли хорошо если УП не будет? Уверен что нет. Вот и все. Потому в данной ситуации конечная цель УП хорошая, а цель автора – плохая. А тут же обсуждаются методы достижения цели, мол методы УП плохие, а методы автора хорошие. Но какая разница какие методы? Нужно всегда смотреть на конечную цель!
oktobeer-fest _ 02.10.2013 14:14
IP: 178.92.96.---
Mendel M_Sform_777:
oktobeer-fest:
Пропоную поміняти назву вашого інтернетвидання.А то якось некомільфо.Бютоботи й далі верещать з усіх шпарин,а нормальних коментаторів забанено ні за що.Складається враження,що видання працює не в той бік.Тобто на сусідку.
блеющих козлов кушнирукого давно пора мочить в сортире
Як же ви любите мочіть всіх в сортірє,Вова Пукін)))) Глядіть штанці власні не замочіть.
oktobeer-fest _ 01.10.2013 10:43
IP: 178.94.65.---
Видалено коментарі та самих друзів пана Кушнірука,які писали в підтримку.Негарно.Ви ж начебто "незалежне" видання?Чи я помиляюсь?
oktobeer-fest _ 01.10.2013 10:40
IP: 178.94.65.---
Пропоную поміняти назву вашого інтернетвидання.А то якось некомільфо.Бютоботи й далі верещать з усіх шпарин,а нормальних коментаторів забанено ні за що.Складається враження,що видання працює не в той бік.Тобто на сусідку.
oktobeer-fest _ 01.10.2013 10:37
IP: 178.94.65.---
Редактор Української Правди:
Борис, не преувеличивайте. Было 44 комментария, стало 41. И все боты отслежены. Удивительно, но факт – вас поддержали боты Арбузова, замеченные ранее. И к чему бы это?

У вас, кстати, есть право и возможность удалять те комментарии, которые вам кажутся оскорбительными.
Яка ж бо ви ница,редакторе.Негарно брехати.Звідки ви взяли,що Кушнірука підтримали боти Арбузова?Його підтримали фейсбучні друзі.Могли б зайти і поцікавитися їхніми біографіями та уподобаннями,пер ніж банити.Чи це у вас така редакційна політика,блокувати тих,хто пише правду?
Nikolauss _ 30.09.2013 22:20
IP: 77.222.128.---
За таку статтю Лямець мабуть отримає Героя Росії з рук Путіна.
Grandfather Drossel _ 30.09.2013 21:30
IP: 213.238.10.---
Борис, Вы фантазировали о том, какие ШАГИ должны сделать Тимошенко и Янукович, чтобы...

Может и Вам следовало бы ШАГНУТЬ?
Ноете тут, пишите гадкие писульки...
А слабо по-мужски хлопнуть дверью и не портить воздух?

Помнится был тут некто Коваленко.
Тоже нудный.
Так ведь хлопнул и ушел...
Борис Кушнірук _ 30.09.2013 21:13
IP: 78.111.187.---
Редактор Української Правди:
Борис, не преувеличивайте. Было 44 комментария, стало 41. И все боты отслежены. Удивительно, но факт – вас поддержали боты Арбузова, замеченные ранее. И к чему бы это?

У вас, кстати, есть право и возможность удалять те комментарии, которые вам кажутся оскорбительными.
Я намагаюсь це робити у виключних випадках.
Борис Кушнірук _ 30.09.2013 21:11
IP: 78.111.187.---
Редактор Української Правди:
Борис, не преувеличивайте. Было 44 комментария, стало 41. И все боты отслежены. Удивительно, но факт – вас поддержали боты Арбузова, замеченные ранее. И к чему бы это?

У вас, кстати, есть право и возможность удалять те комментарии, которые вам кажутся оскорбительными.
Вибачте, але за Вашою версією ботом є і https://www.facebook.com/valeriy.tolmachov?fref=ts, два коментарі якого Ви видалили? На його коментарі я просто звернув увагу, які ще були, не знаю.
ганна ахметова _ 30.09.2013 20:30
IP: 93.74.80.---
Борис Кушнірук:
Чесно кажучи, вперше зіштовхуюсь із ситуацією, коли, навіть, не уявляю скільки було коментарів під цим блогом. Редакція УП залишає коментарі з відвертим хамством по відношенню до блогеру, але видаляє всі, в яких лунає критика на її адресу. Я в щоці.
Борисе, підтримка ботів тіпа куцої не личить мужчині й не може вас задовольнити!
ганна ахметова _ 30.09.2013 20:26
IP: 93.74.80.---
Tetyana Slobozhanka:
ганна ахметова:
Mendel M_Sform_777:
Вікторія Українка:
kramarov:
Почитайте свої попередні коменти. Там у вас підтримка еозиції пана чи то пак, товариша Лямця.
ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ:
преступлением было запускать в свою "берлогу" гнусномордых кушнируков не прошло и три года как для уп последовало наказание
надеюсь это будет уроком для – Редактора Української Правди
Та чого ж там! Вишивають же тут свою маячню фекалвсніченко, Інна, прости гоподи, .Б, та інші достойники. Чим кушнірукий краще?!
А чим краща колишня журналіздка Вікторія Рибалко,вона ж Ганька Ахмєтова?
О, сексотка з куцими мізками на марші! Ну, яке ще лайно виллє дурепа зі зграї фекалвсніченка, Інни, прости господи, .Б, та інші достойниких тіпа кушнірукого?!
Редактор Української Правди _ 30.09.2013 20:25
IP: 93.73.37.---
Борис, не преувеличивайте. Было 44 комментария, стало 41. И все боты отслежены. Удивительно, но факт – вас поддержали боты Арбузова, замеченные ранее. И к чему бы это?

У вас, кстати, есть право и возможность удалять те комментарии, которые вам кажутся оскорбительными.
Grandfather Drossel _ 30.09.2013 20:23
IP: 213.238.10.---
Борис Кушнірук:
Чесно кажучи, вперше зіштовхуюсь із ситуацією, коли, навіть, не уявляю скільки було коментарів під цим блогом. Редакція УП залишає коментарі з відвертим хамством по відношенню до блогеру, але видаляє всі, в яких лунає критика на її адресу. Я в щоці.
Звезда в шоке... (с)

Борис, редакция УП и в самом деле слишком жалостлива к хамам.
Вот совсем недавно в блоге у Кузьо какой-то Ваш тезка-однофамилец обозвал автора УРОДОМ.

"Борис Кушнірук _ 27.09.2013 12:31IP: 178.94.211.--
Хтось має сумніви, що цей урод не тільки на Тимошенко, але і на Росію працює? "

И комент до сих пор висит, и коментатор не забанен...
Борис Кушнірук _ 30.09.2013 20:07
IP: 78.111.187.---
Чесно кажучи, вперше зіштовхуюсь із ситуацією, коли, навіть, не уявляю скільки було коментарів під цим блогом. Редакція УП залишає коментарі з відвертим хамством по відношенню до блогеру, але видаляє всі, в яких лунає критика на її адресу. Я в щоці.
Tetyana Slobozhanka _ 30.09.2013 20:06
IP: 37.55.78.---
ганна ахметова:
Mendel M_Sform_777:
Вікторія Українка:
kramarov:
Почитайте свої попередні коменти. Там у вас підтримка еозиції пана чи то пак, товариша Лямця.
ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ:
преступлением было запускать в свою "берлогу" гнусномордых кушнируков не прошло и три года как для уп последовало наказание
надеюсь это будет уроком для – Редактора Української Правди
Та чого ж там! Вишивають же тут свою маячню фекалвсніченко, Інна, прости гоподи, .Б, та інші достойники. Чим кушнірукий краще?!
А чим краща колишня журналіздка Вікторія Рибалко,вона ж Ганька Ахмєтова?
Tetyana Slobozhanka _ 30.09.2013 20:04
IP: 37.55.78.---
Зодіак:
Б.Кушнірук – явно упереджений "експерт". Бути об*єктивним і незалежним йому заважає "юлененависницька" ідеологія, яку ПРоповідує він і його УНП.
А ти явно упереджений бютотроль.Бути об'єктивним тобі заважає юлефанська ідеологія,яку проповідує бішоп Турчинов.
den white _ 30.09.2013 19:59
IP: 37.52.241.---
Если кто-то защищает страну от внешнего врага, то он – как минимум друг, а тот, кто защищает врага – враг. Отсюда и надо плясать, как минимум восхваляемые украинские националисты придерживаются такой линии рассуждений. Поэтому если Кушнирук, например, выступает против того, чтобы поддерживать в Россию с явно пропагандистскими статьями, то он прав как украинец и патриот, а если его за это начинают травить – значит, враг уже проник сюда к нам, и давить его надо уже повсеместно.
Зодіак _ 30.09.2013 19:20
IP: 93.77.253.---
Б.Кушнірук – явно упереджений "експерт". Бути об*єктивним і незалежним йому заважає "юлененависницька" ідеологія, яку ПРоповідує він і його УНП.
wed _ 30.09.2013 19:09
IP: 79.139.95.---
Борис Кушнірук:
Пане Владиславе, щонайменше, я маю моральне право оприлюднити другу частину цієї статті. І не йдеться про дриб'язковість. Я готовий до публічної критики та вибачень з мого боку, якщо буде доведено, що я щось пересмикував в своєму дослідженні. А мене просто без жодних доказів звинувачують у замовності.
імхо, деякі співробітники УП не стоять над конфліктом Ющенко-Тимошенко, як мали б... і їх симпатії/позиціонування (і може навіть переконання) в пов"язаних питаннях протилежні вашим...
плюс деякі матеріали автора можна сприймати як дещо провладні...
гадаю, це і є підгрунтям їхнього упередженого ставлення і слабоаргументованих звинувачень автора в замовності

з.і. хоч Владислав Слободяник правий в тому, що широким колам читачів не надто цікаві такі колотнечі, але якщо УП вирішить усунути блог, то слід озвучити справді суттєві претензії
(порівняти автора з Калєснічєнком, Чалєнком чи там Охріменком напр...)
ганна ахметова _ 30.09.2013 18:27
IP: 93.74.80.---
Mendel M_Sform_777:
Вікторія Українка:
kramarov:
Почитайте свої попередні коменти. Там у вас підтримка еозиції пана чи то пак, товариша Лямця.
ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ:
преступлением было запускать в свою "берлогу" гнусномордых кушнируков не прошло и три года как для уп последовало наказание
надеюсь это будет уроком для – Редактора Української Правди
Та чого ж там! Вишивають же тут свою маячню фекалвсніченко, Інна, прости гоподи, .Б, та інші достойники. Чим кушнірукий краще?!
ганна ахметова _ 30.09.2013 18:25
IP: 93.74.80.---
Mendel M_Sform_777:
Вікторія Українка:
kramarov:
Почитайте свої попередні коменти. Там у вас підтримка еозиції пана чи то пак, товариша Лямця.
ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ:
преступлением было запускать в свою "берлогу" гнусномордых кушнируков не прошло и три года как для уп последовало наказание
надеюсь это будет уроком для – Редактора Української Правди
Та чого ж там! Вишивають же тут свою маячню фекалвсніченко, Інна, прости гоподи, .Б, та інші достойники. Чим кушнірукий краще?!
fomin self _ 30.09.2013 18:07
IP: 46.200.136.---
Для того и есть блоги, чтобы люди высказывали свои мысли и не должны были согласовывать их с редакцией. Если редакция не согласна с мнением людей – зачем тогда она держит блоги, открывает комментарии, если ей на это плевать? Если в Украине никто не хочет снова "дружить" с Россией в такой извращенной форме, то и сотня Лямцов не убедят народ в этом, и тут не поможет ни блокировка блогов, ни вытирание комментариев, зачастую со справедливыми обвинениями. Так что не занимайтесь ерундой, редакторы, несете крест "свободных СМИ" – обеспечивайте свободу слова для всех, это ваша святая обязанность, и будьте непредвзятыми, либо признайте, что не все у вас бесплатно и не все честно.
Vlad_iz_Kharkova _ 30.09.2013 16:26
IP: 195.26.93.---
kramarov _ 30.09.2013 12:08 Вы поддерживаете интеграцию с Россией вместо Ассоциации с ЕС?
Если бы Лямец критиковал Арбузова за экономические и финансовые промахи, не было бы вопроса. Но обвинение в "разжигании антироссийских настроений" – это ниже пола. Это не экономика, а донос, для экономиста это в принципе позорно. Это обвинение Украины в провоцировании России, когда на самом деле все наоборот и т.д.
Это, действительно, Ваша позиция?
kramarov _ 30.09.2013 15:32
IP: 95.134.146.---
Вікторія Українка:
Ничего такого я не говорил.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter