В'ячеслав Кириленко Віце-прем'єр-міністр України

ВІЙНА І ФІЛОСОФІЯ

03 лютого 2015, 21:42

Філософи, історики, викладачі української мови стурбовані: виникла колізія між новим законом "Про вищу освіту" та обов'язковістю викладання цих предметів. Попередній наказ Міносвіти про це було скасовано. Спалахнула публічна дискусія, яка, щоправда, торкнулась проблем значно фундаментальніших, ніж простий перелік обов'язкових філософсько-українознавчих студій.

Сьогодні у будинку Уряду зібралися представники академічної та викладацької спільнот, просто знані філософи та історики: патріарх української філософії Мирослав Попович, невтомна Оксана Забужко, Євген Бистрицький, академік Валерій Смолій, ректори Київського університету та Києво-Могилянки і багато інших.

Базове бачення спільне: новий закон – плюс, нехтування гуманітарними знаннями – мінус. Які, навпаки, стали гостро необхідними саме зараз, коли у часі російської агресії формується новітня українська ідентичность.

Тому після дружньої розмови вирішили: 1) буде новий наказ Міносвіти, який зніме всю напругу навколо філософсько-українознавчого блоку дисциплін, 2) для його напрацювання під егідою міністерства буде створено робочу групу, до якої увійдуть також гуманітарії, 3) академічна спільнота, ректори вишів на пропозицію міністра С. Квіта долучаються до творення нових Державних стандартів вищої освіти, 4) історики і особливо філософи мусять подбати, аби у непрофільних вишах слухати їхні курси було справді цікаво та корисно.

Так званий ідеологічний контекст, пов'язаний із можливим "обрізанням" вивчення у вишах особливо Історії України, також мав місце. Навмисне на ньому не зупиняюсь, бо вважаю, що після сьогоднішніх рішень навряд чи знайдеться багато ректорів, які сприймуть надану законом автономію лише як право знищити гуманітарні студії.

powered by lun.ua
Коментарі — 12
Александр Шибко _ 16.02.2015 14:12
IP: 46.160.120.---
Лише філософія дає знання людині про світ як єдину, цілісну систему, формує світоглядну картину буття. Кожному вузькому спеціалісту можна інкремінувати професійний кретинізм (за К. Марксом), тобто люди сприймають весь світ через призму своєї професії. Тому не випадковими є методи і результати правління державою профі КДБ, Недарма ж Платон більше 2000 років тому говорив, що ідеальною державою повинні правити філософи. Висновок – не можна допускати людей до влади, які не здатні охоплювати проблеми світу, країни, міста, селища у їхньому діалектичному взаємозв,язку з проблемами екології, економіки, політики. права, моралі, естетики, релігії тощо.
Alex777 _ 04.02.2015 14:16
IP: 74.125.41.---
Може, хтось не знає, то почитайте:
goo.gl /PmVhu4 (пробіл прибрати!),
goo.gl /uTYl2i (пробіл прибрати!)
і ще:
goo.gl /8FQECr (пробіл прибрати!).
тут є кілька людей з "бригади", які пишуть одночасно в багатьох темах (наприклад, harza, Иван Дмитриев, taksist, Golden Force, Иван49 та інші). Виступають "експертами" в усіх сферах: починаючи від внутрішньоукраїнських питань і закінчуючи глобальними геополітичними проблемами. Раніше вони працювали на УНІАНі під ніками "Воффка", "Панасюк", "НКВД СССР", "Судоплатов", "Геля" та ін. Зараз теж працюють там, а також на "Укр.правді", "ТСН", "Газета.юа" та інших інформаційних укр.ресурсах. За кожен коментар отримують гроші.
НЕ ГОДУЙТЕ ТРОЛІВ!
ІГНОРУЙТЕ ЇХ!
Евгений Правдин _ 04.02.2015 12:52
IP: 95.132.255.---
А смысл этих законов, приказов, указов если их не исполняют и они фактически в большей степени развивают юридическую бюрократию и коррупцию. Вот вам простой пример для того, чтобы подать заявление в суд вам нужно составить его по форме, вопрос первый смысл мне писать заявление по какой-то форме? Или этот закон придумали, чтобы от футболивать не угодных, что так не вольно соглашаешься со словами, что у нас люстрировать нужно тех, кто люстрирует.
Alex777 _ 04.02.2015 11:36
IP: 74.125.17.---
Може, хтось не знає, то почитайте:
goo.gl /PmVhu4 (пробіл прибрати!)
і ще:
goo.gl /8FQECr (пробіл прибрати!).
тут є кілька людей з "бригади" (наприклад, harza, Иван Дмитриев, Иван49 та інші). Раніше вони працювали на УНІАНі під ніками "Воффка", "Панасюк", "НКВД СССР", "Судоплатов", "Геля" та ін. Зараз теж працюють там, а також на "Укр.правді", "ТСН", "Газета.юа" та інших інформаційних укр.ресурсах. За кожен коментар отримують гроші. ІГНОРУЙТЕ ЇХ!
Adam Viter _ 04.02.2015 05:45
IP: 92.112.213.---
Залізна логіка вбивць льотчиці Надії Савченко. Вбити за те що вона брала участь у складі НАТО в Іраку. Мета – показати, що НАТО своїх не оберігає, як Литвиненка в Лондоні. Савченко – це особистий ляпас усім лідерам країн альянсу НАТО, Обамі, Меркель, ..., ..., через бездіяльність.
oven _ 04.02.2015 04:00
IP: 5.248.197.---
Міністр правильно зробив, що скликав нараду. А Фаріон правильно вчинила, що першою гучно порушила цю проблему. Вчити історію України в шкільні роки – це одна справа, впізнавати її вже на студентській лаві – це інша справа. Інший тут рівень викладання й інший рівень сприйняття. Тому слава героям! Треба показати студентам, що вся історія Росії – це історія її загарбницьких війн і намагання поневолити українську націю та асимілювати її під росіян, що їй значною мірою вдалося. Треба щоб був спецрозділ в історії України "Боротьба УПА з польськими, німецькими та московськими загарбниками".
Golden Force _ 04.02.2015 02:41
IP: 74.125.181.---
Такое ощущение, что ведущий инстинкт у "майданной" власти (не называю все же из уважения к Майдану это киевской хунтой) – инстинкт уничтожения, смерти, а главная реформа – это чтобы все подохли))) Недавно читал статью на Коре от ББС о выставке древнеримского искусства и вывод там – Римская империя это странная смесь цивилизованности и жестокости, и мы разделены пропастью с ней, отакэ) Вывод был сделан по нескольким скульптурам и традиции делать указатели на бордели из летающих фаллосов))) Уже ж не секрет, что Запад это культура заката, смерти – психоанализ так проявился, потому что он на службе более сильного стремления – смерти, но современная цивилизация умерщвляет под видом благих намерений, например, там оправдывают психопатов тем, что они естественные чистильщики – подчищают от отбросов цивилизацию... Подозреваю, наши "майданные" власти на полставки у госдеповского обкома) Я к тому это отступление, что как бы все эти реформы не сводились к одному – к могиле)
Adam Viter _ 04.02.2015 00:56
IP: 92.112.213.---
Скоріше б вже скінчилось усе це московське злостиво. США поки що думає загребти жар нашими руками, і перемогти Х...ла заочно. Це як колись бились наші предки в рукопашному бою один на один за Олімп. Я минулорічний чемпіон, тому ти спочатку поборись із моїм молодшим 51 братом із України. А якщо переможеш, тоді і приходь, будемо змагатися за Олімп.
Василь Деревінський _ 04.02.2015 00:35
IP: 178.54.58.---
Вважаю рішення наради важливим здобутком науковців, викладачів та широкої громадськості, котрі виступили на захист державних інтересів України! Для нормативного закріплення вибореного рішення необхідно надалі продовжити вимагати від Міністерства освіти і науки України внести відповідні положення у стандарт вищої освіти, які зобов'яжуть виші зберегти суспільно-гуманітарні дисципліни в обов'язковому блоці навчального процесу. Крім того, щоб попередити можливість повторення спроби ліквідувати викладання суспільно-гуманітарних дисциплін у вишах потрібно внести правки в Закон "Про вищу освіту" і в Закон "Про освіту". Під час цього необхідно МОН спільно з фахівцями-істориками приступити до модернізації навчальної програми курсу історії України, щоб у вишах аргументовано розглядалися вузлові теми української історії.
Yuri Yurieff _ 04.02.2015 00:32
IP: 37.55.84.---
Філософам теж треба їсти.
Adam Viter _ 03.02.2015 22:50
IP: 92.112.213.---
Через те, що символ "надкушеного яблука" використовує американська компанія Apple – яка проектує та виробляє побутову електроніку, програмне забезпечення та комерційні сервери, головний ідеолог "руського міра війни" Кирило -Гундяєв вважає це – біблійний символ сатани, що поселився в США і його потрібно силою зброї виганяти. Ось вам причина початку третьої світової війни – символ надкушеного яблука фірми Apple.
Щоб Світ не допомагав Україні у третій світовій війні, Путін робить вигляд – ілюзію, що ми ось ось переможемо, і зможемо контролювати власні кордони перед навалою (нашестям).озброєних до зубів російських терористів.
Це досить грамотна і вміла тактика маскування перед США і Європою.
Правда основна тактика Путіна це ядерне залякування Світу.
Sasha Mandryhelia _ 03.02.2015 22:14
IP: 37.55.182.---
Все це дуже цікаво і пізнавально...але пройшов рік з моменту розстрілу Майдану, йде війна, гинуть люди, біженці зі східних областей втрачають все... Чому не покарана ні одна особа показово за злочини на Майдані, за "котли" чи здачу інтересів держави...???Дуже багато чому і коли, відповідей не має, чому?? Може то саботаж і затягування часу, забудеться...?? Нові проблеми зараз, інші на горизонті... Але так не має бути, злочин- кара!!!! Так і не інакше!!
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter