Олександр Лємєнов Головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ

Кейс Холодницького: рибки теж хочуть їсти?

21 березня 2018, 12:13

Цей тиждень розпочався з непересічної, навіть для українських реалій, ситуації – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зібрався у відставку в зв'язку з проблемами зі здоров'ям. Проте відразу надійшла й протилежна інформація, що нові ключові антикорупційні органи – НАБУ і САП – почали справжнє полювання один на одного. У кабінеті Холодницького таємно встановили записувальну апаратуру.

Безумовно, їх вже тривалий час не пов'язують теплі стосунки, але такого загострення досі не спостерігалось.

Як це не дивно звучить, але Бюро почали підігрувати давні конкуренти Артема Ситника з Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури (неофіційно – "департамент Кононенка-Грановського"), очолюваного Володимиром Гуцуляком. Саме вони процесуально скеровують провадження, що відкрите в рамках стеження за Холодницьким.

І тут важко не згадати, як детективи НАБУ мали фізичне зіткнення з співробітниками цього Департаменту, а зараз – вони разом "відпрацьовують" Холодницького. Як стверджував прем 'єр-міністр Великобританії Генрі Пальмерстон: "У нас немає вічних союзників і у нас немає постійних ворогів; вічні і постійні наші інтереси. Наш обов'язок – захищати ці інтереси". Саме так зараз діють підлеглі Ситника, співпрацюючи з одіозним департаментом ГПУ. Інтерес позбавитись Холодницького стоїть вище, аніж продовжувати боротьбу з підлеглими Луценка.

За попередніми даними, більше місяця тому співробітники НАБУ звернулись до Гуцуляка щодо встановлення "прослушки" в кабінеті Холодницького. І це було реалізовано. Проте, за попередніми даним, чогось "кримінально"-забарвленого Назар Іванович не наговорив. Тому дисциплінарна відповідальність і, як максимум, звільнення з посади.

Менше з тим, наразі Ситник і Луценко "грають" проти Холодницького, який за нашою інформацією знайшов прослуховувальні апаратуру на акваріумі з рибками. Назара івановича цей факт має не тільки неабияк збентежити, але й підвести до думки, що варто повністю переключитись на роботу у Федерації футболу України, де він займає посаду віце-президента, або навіть зайнятись викладанням в одному з вітчизняних ВУЗів.

І тут хотів би зазначити ключове, до чого підводив кількома попередніми абзацами.

Згідно з пунктом 2 частини 4 статті 216 Кримінального процесуального кодексу, вищезгадану справу стосовно керівника САП мало б розслідувати новостворене Державне бюро розслідувань, яке наразі в процесі формування центрального апарату та відбору керівників для відповідних управлінь та відокремлених територіальних підрозділів. Близько 18 місяців політично ангажована (зовнішня) конкурсна комісія не могла обрати керівництво ДБР. Наразі офіційно працюють директор (Роман Труба) і двоє заступників (Ольга Варченко та Олександр Буряк), а також – патронатна служба.

І чим довше буде запускатися ДБР, тим частіше ми будемо спостерігати, як ГПУ продовжує "ігрища" довкола роботи інших органів правопорядку. Не думаю, що підлеглі Луценка просто так вирішили стати "хорошими дядьками" і допомагають підлеглим Ситника. Зважаючи на непересічний досвід політичних баталій в очільника Генпрокуратури, можна спрогнозувати, що після звільнення Луценко спробує перебрати до своїх рук процесуальне керівництво справ НАБУ.Звісно, за фактом відсутності (звільнення) Холодницького, згідно з пунктом 2.4 Положення про САП, обов'язки керівника щодо загальної організації діяльності виконує перший заступник – Максим Грищук. Подейкують, що в нього цілком стабільні взаємовідносини з Ситником. Але є одне але – проведення конкурсу на посаду Холодницького. Це може тривали від кількох місяців до півроку. І тут позиція представників Генпрокуратури кардинально відрізняється – на період відсутності Холодницького процесуально керівництво відійде безпосередньо до Луценка, що давно мріяв "з головою зануритись" у джунглі розслідувань НАБУ.

Для підтвердження описаного вище сценарію можна проглянути пункт 1.4 Регламенту ГПУ, де вказано, що розподіл службових обов'язків між керівництвом цієї структури та взаємозамінність визначаються наказом Генерального прокурора. Саме цим і спробують скористатись в Луценка.

Саме тому якнайшвидший і максимально прозорий запуск Державного бюро розслідувань знову постає, як важливий етап у формуванні повноцінної системи органів правопорядку. І роль та позиція громадськості тут має відіграти не останню роль.

Коментарі — 8
Плотников Юрий _ 22.03.2018 21:56
IP: 35.195.195.---
А що ви думаєте про майбутні президентські вибори? кого підтримає США?
Роман Колесниченко _ 21.03.2018 21:39
IP: 35.195.81.---
Margette:
Яна Черная:
Ви насправді вважаєте, що Лещенко має бути за гратами? Чи це в методичці так написано?
А що у Вас у методичці написано, "свідок квартири Лєщєнка"? Старайтесь, може Уколов побачить, грошенят підкине.
Сергей Левин _ 21.03.2018 18:53
IP: 109.108.83.---
Там соседний блог от уколова с закрытыми комментами, передайте ему что он чмо...
Віктор Уколов _ 21.03.2018 15:21
IP: 35.195.68.---
Я так розумію в НАБУ знайшли нову причину, чому немає результатів розслідувань. Помічаю, що їм постійно заважають. То суд, то генеральний, то вже навіть антикорупційний прокурор... А десь задоволено усміхаються фігуранти корупційних нерозслідуваних справ. Сумно.
Margette _ 21.03.2018 13:53
IP: 46.133.33.---
Яна Черная:
Ви насправді вважаєте, що Лещенко має бути за гратами? Чи це в методичці так написано?
Margette _ 21.03.2018 13:25
IP: 46.133.33.---
УП наполегливо "списує" Холодницького. Чи не зарано? Обгрунтованість прослуховування більш нвж сумнівна, результати – коментувати смішно. Луценко має набагато більше підстав покинути свою посаду,
ніж Холодницький – свою.
Яна Черная _ 21.03.2018 13:03
IP: 93.73.26.---
А ці все продовжують мінятись геніталіями між собою, замість того, щоб боротись з корупцією. Та й видно, не хоче ж Ситник своїх друзів садити за грати, наприклад Лещенка і його квартири вигороджує
Alek Kar Kar _ 21.03.2018 12:44
IP: 85.90.200.---
Тут скоріш за все така логіка – тримайте вже цей йо--ий Антикорупційний суд, якщо так вже хочете!
Натомість позбавимо САП можливості вносити подання до цього особливо небезпечного (для можновладців) суду.
Корупція1206 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter