Олександр Лємєнов Головний експерт Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ

ДБР: конкурс тільки починається

13 квітня 2018, 12:27

14 березня 2018 року керівництво ДБР оголосило конкурс для призначення на 219 посад слідчих та адмінперсоналу у центральному апараті Бюро і встановлено дедлайн до 11 квітня 2018 року включно. На днях завершився цей етап. Конкурсною комісією отримано та прийнято позитивне рішення по 664 кандидатам. Окрім цього, 360 з них перетендують на зайняття посад слідчих.

Це був логічний крок до ключової цілі – запуск ДБР вже у вересні. Проте, такий стан речей не може задовольняти тих, хто дійсно бажає обирати кращих з наявних. Фактично, 3 особа на 1 місце ніяк не дає шансів сформувати гарний костяк для Бюро.

Саме тому члени конкурсної комісії більше двох тижнів обговорювали можливість продовження етапу подачі пакетів документів. Зауважувалось також на потребі зниження встановлених кваліфікаційних вимог, які насправді унеможливлювали цілому прошарку потенційний співробітників ДБР навіть подати свої кандидатури на конкурс.

Зрештою, про це і піде мова – про продовження термінів конкурсу, зменшення вимог до кандидатів та подальші кроки.

Розкажу про "складні матерії", а точніше – розподіл по квотам, що передбачені чинним Законом "Про Державне бюро розслідувань". І проблеми, які створені цими "матеріями". Хоча спочатку мова і йшла про можливість зайти новим людей до органу правопорядку, але не так сталось, як гадалось. За умови низької кількості поданих пакетів документів обирати просто ні з кого.

Категорія "а" – оголошено конкурс на зайняття 65 посад слідчих, подано документи лише 55 кандадатами.

Категорія "б" – конкурс на 37 посад, подано документів 65 кандидатами.

Не думаю, що це реальна можливість для членів конкурсної комісії обрати кращих в ДБР. Нагадаю, що конкурс на посади детективів НАБУ досягав навіть 44 особи на місце. А ми маємо 2 до 1. Чи є в такого органу правопорядку майбутнє? Скоріше ні, аніж так.

Важливо зауважити, що на зайняття вакантних посад головного спеціаліста, провідного спеціаліста відділу міжнародно-правового співробітництва та провідного спеціаліста відділу взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування Управління міжнародного співробітництва та зовнішніх комунікацій Державного бюро розслідувань взагалі не подано документів кандидатами.

На зайняття 1 вакантної посади головного спеціаліста сектору по роботі з публічними заходами Управління міжнародного співробітництва та зовнішніх комунікацій Державного бюро розслідувань подано документи лише 1 кандидатом. На зайняття вакантних посад провідного спеціаліста (фото/відеооператора), головного спеціаліста (райтера – редактора соціальних мереж, головного спеціаліста (дизайнера), головного спеціаліста сектору моніторингу та аналізу та провідного спеціаліста (з моніторингу) сектору моніторингу та аналізу відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ Державного бюро розслідувань подано лише по 1 кандидату. На 3 вакантні посади відділу внутрішнього аудиту подано лише документи 2 кандидатами. Аналогічна ситуація спостерігається і при подачі документів на заміщення вакантних посад в Управлінні кадрової роботи та державної служби, в якому на посаду головного спеціаліста сектору з мобілізаційній роботи подано документи лише 1 кандидатом.

В зв'язку з цим, конкурсна комісія N1 звернулась до директора ДБР з пропозицією продовжити конкурс для призначення на посади у центральному апараті Бюро. Роман Труба релевантно відреагував і продовжив конкурс до 3 травня. Проте, зробив і помилку, створивши конкусну комісію N2, що відбиратиме співробітників територіальних управлінь.

На мою думку, конкурс на ці відокремлені підрозділи мав би розпочатись в момент завершення роботи комісії N1. Це б допомогло уникнути хаосу, які нині спостерігається в робочій групі, що "працює на 2 фронти" одразу. Можна легко зрозуміти ситуацію, поглянувши на черги, які спостерігаються останній тиждень в Академії Прокуратури, де працюють комісії та робоча група.Окремо варто зауважити, що змінився склад комісії. Представницю НАЗК Ірину Мостову та співробітника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олексія Колотило вивели з процесу. Замість них Роман Труба призначив до комісії своїх заступників – Ольгу Варченко та Олександра Буряка.

Нагадаю, що керівні посади в ДБР наразі заповнюються відбором через зовнішню комісію, що півтора роки обирала трьох топ-очільників Бюро – Романа Трубу та двох його заступників. Ризик того, що ця комісія затягуватиме процес – високий. Ми досі не отримали список осіб, які подали свої кандидатури на конкурс. При цьому як внутрішня комісія кожних три дні публікує протоколи з іменами осіб, які допущені до участі в конкурсі.

P. S. Цікавий випадок стався під час роботи, коли на посаду слідчого подалась особа, що повідомлена про статус підозрюваного у "цукровій справі", які розслідувалась НАБУ. І всі до єдиного члени комісії прийшли до спільної позиції, що такій людині в ДБР точно не місце.

Коментарі — 4
Valeriy Savka _ 23.04.2018 12:20
IP: 35.205.37.---
Особисто я планував прийняти участь у конкурсі, але відмовився після того, коли побачив у переліку документів, які необхідно подати, необхідність надання копії посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою. Тобто, я до часу виходу на пенсію у 46 років віддав слідству в органах прокуратури майже 18 років, під час чого склав 10 тисяч процесуальних документів на українській мові, на підстаіві яких відправив під суд сотні обвинувачених, але тепер, як виявляється, це не враховується, а тому мав би знову сісти за учнівську парту, щоб мати змогу здати в університеті екзамен по українській мові. Чи це не абсурд? Хоча думаю, що маючи великий слідчий досвід міг би принести державі ще багато користі у цій нелегкій справі, але тепер навряд чи. Думаю, що дана вимога про необхідність надання вказаного атестату також багатьох зупинила від участі у конкурсі.
vold _ 14.04.2018 09:58
IP: 95.132.132.---
НАБУ ялове і ДБР таке ж буде. "Скачи, враже, як пан каже." Тому профі і не ідуть.
Володимир Сущенко _ 14.04.2018 09:06
IP: 185.204.24.---
Такий стан з конкурсом до ДБР пояснюється, на мій погляд, двома основними причинами: 1. У новостворені структури і реформи праововї системи адекватно мислячі потенційні кандидати не вірять тому, що 2) Тривалість і результати конкурс уна посаду Директора і заступників директора ДБР + розборки між НАБУ-САМ-ГПУ-СБУ що тривають... в чергове довели, що вибудовається/вибудована вертикаль силових відомств, яка нічого реального у боротьбі з реальною злочинністю робити не здатна і не буде! Мене лише дивує (певною мірою – НЕ дивує) поведінка представників громадськості, які спочатку радіють "перемогам" над владою в контексті прийняття паліативних законів та управлінських рішень, а потім – "не розуміють" чому все відбувається з іншим результатом...! Скоро, можливо, Міжнародні фонди допомоги Україні, мабуть, зрозуміють, що їхня допомога у реформуванні країни йде в пісок...і тоді настане час введення санкцій проти українських можновладців...?
Andriy Panchenko _ 13.04.2018 17:04
IP: 95.158.49.---
Думаю, відгадка проста – слідчі в ДБР виконуватимуть накази Банкової,
отже – розумні просто не подавали туди свої документи,
аби не тікати та хреститися потім...
Корупція1205 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter