20 вересня 2023, 08:44

Як нардепу від "Батьківщини" все не йметься встановити міні-ГЕС

Наша пісня гарна й нова,

Починаєм її знову...

Саме так би описав ситуацію, з якою зіштовхнувся за минулих декілька тижнів в Білій Церкві. Мене ніби повернули в домайданні часи, коли депутати не знають, що робити, а місцеві еліти розігрують черговий "політико-корупційний пасьянс". В 2012-2015 роках постійно стежив за рідним містом, де то 150 млн євро виділено на добудову Юрою "Єнакіївським" Іванющенко на зведення сталепрокатного заводу. То окремі фінансово-промислові групи водоканал і тепломережу в концесію надумали забрати. Не забудемо і про історію про встановлення гідроелектростанції поблизу села Глибічка.

Здавалося, що часи змінились. ЄвроМайдан, окупація Криму, введення російських військ на Донбас, а півтора роки тому – початок повномасштабної війни. Але "стабільність – ознака класу", як було написано в боксерському залі на найбільшому масиві Білої Церкви. Як це не дивно, саме цей масив і став місцем боротьби за ключовий промислових вузол міста над Россю.

Отож, розповідаю.

28 червня 2023 року до Білоцерківської міської ради надійшла заява від ТОВ "Білоцерківська інвестиційна група" про надання дозволу про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 0,14 га під розміщення гідроелектростанції на річці Рось в селі Шкарівка. Щоб було зрозуміло, Шкарівка – це своєрідний "Козин", але не для Києва. Це наш, білоцерківський, luxury village.

Питання бовталось у міськраді, то розглядати збираються на земельній комісії. Потім чомусь передумали. Знову виринає на порядку денному в очах місцевих політиків. Мені розповіли, хто стоїть за вищезгаданою компанією. Хоч засновником з внеском до статутного капіталу в 13,5 млн гривень зазначений Вадим Литвин, проте по факту, що вже підтверджено, за проектом стирчать вуха народного депутата від ВО "Батьківщина" Вадима Івченка. Останній також загрузнув в історії з Білоцерківською ТЕЦ, яка колись належала олігарху Жеваго. Трохи деталей по кейсу ТЕЦ знайдете тут і тут.

Адже цей запис в блозі стосується скоріш спорудження міні-ГЕС, а не теплоелектроцентралі.

Трохи матеріальної частини, для Вашого розуміння так би мовити. ГЕС – це енергогенерація, що завдяки напору води, який надходить на лопаті гідротурбіни, приводить в дію генератори, виробляючи електроенергію. Для подібної конструкції потрібно знайти перепад висоти русла річки.

Прямуємо далі, ТОВ "Інвестиційна Білоцерківська Група" зареєстрована 04 лютого 2020 року в БЦ районі селі Коржівка. Крім власника, що зазначений вище, Вадима Литвина, уповноваженою особою в системі значиться Олександр Агудалічев. А це прізвище вже нам відоме, адже не перший рік займаємось реформуванням органів кримінальної юстиції. Зараз зрозумієте, до чого це тут.

Саме Олександр Агудалічев близько 10 років тому перебував на посаді заступника прокурора Білої Церкви. І в далекому 2015 році прес-служба Генпрокуратури зазначала, що якогось заступника прокурора міста над Россю затримали під час отримання неправомірної вигоди (хабара) розміром 110 тисяч гривень. За моєю інформацією, це одна і та ж людина. Проте дійсно, презумпція невинуватості, всі справи...

Тодішній Генпрокурор Шокін доручив цей кейс новоствореному підрозділу з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генпрокуратури, роботою якого опікувався тодішній заступник Генпрокурора Давід Сакварелідзе.

Що цікаво по спорудження міні-ГЕС, я навіть коментарі телефоном взяв в Івченка, де він розповідав, що гідроелектростанція не зашкодить навколишньому природному середовища, та й річка не постраждає. Будуть створені робочі місця, хоча насправді там потрібно аж... 3-4 людини на обслуговування споруди. Варто також і додати, що місцеві жителі села Шкарівка зібрали понад 70 підписів проти спорудження вищезгаданої міні-ГЕС.

Прямуємо далі.

11 липня 2023 року та 09 серпня 2023 року вищевказана заява від ТОВ "Білоцерківська інвестиційна група" була двічі розглянута на засіданнях постійної земельної комісії місьради. Під час їх проведення було наголошено, що передача земельної ділянки в оренду є незаконною з наступних причин:

1) розташування в межах прибережної захисної смуги вздовж берега річки Рось;

2) розміщення земельної ділянки в зоні підтоплення;

3) передача в оренду не відповідатиме містобудівній документації;

4) передача в оренду вільної земельної ділянки можливе лише на конкурентних засадах.

Як наслідок, рішення по ТОВ "Інвестиційна Білоцерківська Група" – негативне, але гляньте яке ж було голосування (2 голоси – "за надання дозволу", 1- "проти", 4 – "утрималось").

Вже не кажу, що рівень зарегульованості течії в басейні річки Рось гідротехнічними спорудами, штучними водними об'єктами надто негативно впливає на довкілля. Це підтверджено і в Мінекології. Профільними експертами встановлено, що основною проблемою Росі є низька водність річки, на яку впливає надмірне зарегулювання стоку греблями та гідроелектростанціями.

30 серпня жителів білоцерківської об'єднаної територіальної громади ніби осяяло, адже питання так і не винесли на порядок денних засідання міськради. Було б дивно, якби історію зі спорудженням міні-ГЕС знову не спробували винести в сесійну залу. Так і сталось. За день до засідання БЦ міськради, що відбудеться сьогодні – 20 вересня 2023 року – отримав копію документу з почергово переліченими питаннями наступного сесійного засідання.

На 35 місці знаходимо пропозицію про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності в оренду ТОВ "Білоцерківська інвестиційна група". Ви навіть проект самого рішення можете переглянути. Але, за результатами спілкування з депутатами БЦ міськради і окремих впливових стейкхолдерів, здається, що ні голосів не вистачить, ні міський голова не підтримає. А якщо голосів вистачить, то можливо Геннадій Дикий, що керує містом над Россю, заветує таке рішення.

Наостанок, нардепу Івченку хочу зауважити, якщо він знайшов бізнес-партнера, в якого є турбіна для ГЕС, а парламентар пообіцяв йому вирішити питання з отриманням дозволів, в тому числі на земельну ділянку, то можливо варто зупинитися? І торгуватися в контексті "ви мені дозволі на ГЕС, а я – від'їжджаю по історії з жевагівською ТЕЦ" – також не потрібно. Ми ж все бачимо і розуміємо.

Тому сьогодні пильно стежимо за перебігом подій в будівлі Білоцерківської міськради і окремими політиками, що хочуть непогано "прикурити" на зловживанні своїми повноваженнями.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Матінка Кураж'' від команди Тимошенко

Вже неодноразово згадував про окремих парламентарів, що тим чи іншим чином дискредитують нашу державу в очах західних партнерів. Серед яскравих депутатів в будівлі під куполом знову виділився народний депутат від ВО "Батьківщина" Вадим Івченко...

(Не) ручне правосуддя для Жеваго

Проблема з судовою гілкою влади далеко не нова. Про відповідну потребу у реформуванні суддівського корпусу чути з кожного суспільно-політичного кутка...

Як суди допомагають Коломойському не повертати 245 АЗС ПриватБанку

Цю детективну історію про 245 АЗС, націоналізацію "ПриватБанку" і передачу відповідних автозаправних станцій структуруємо в зрозумілий сюжет...

Справи Коломойського: українські суди підривають правосуддя в США?

Деолігархізація на марші – саме так можна було б назвати процес зменшення політичних, економічних та медійних впливів власників великих фінансово-промислових груп в Україні та їх представників після ухвалення відповідного Закону наприкінці вересня 2021 року...

Про що мовчить міністр внутрішніх справ Ігор Клименко?

Декілька днів тому мій колега по громадському сектору журналіст "Української Правди" Роман Кравець зробив інтерв'ю з главою МВС Ігорем Клименком...

Як нардепу від "Батьківщини" все не йметься встановити міні-ГЕС

Наша пісня гарна й нова, Починаєм її знову... Саме так би описав ситуацію, з якою зіштовхнувся за минулих декілька тижнів в Білій Церкві...