30 жовтня 2023, 10:52

(Не) ручне правосуддя для Жеваго

Проблема з судовою гілкою влади далеко не нова. Про відповідну потребу у реформуванні суддівського корпусу чути з кожного суспільно-політичного кутка. Інколи здається, що "госпрозрахунок" серед служителів Феміди є превалюючою силою. Особливо добре це відстежувати в контексті справ, що стосуються фінансових інтересів олігархічних кланів. І якщо попередні рази описував, як судді виносять "неординарні" рішення в інтересах Коломойського, то цього разу повернемось до біглого олігарха Жеваго, який не полишає спроб зберегти і навіть примножити свої активи в Україні.

Отож, місяць тому розібрали історію про битву вищезгаданого олігарха проти білоцерківської громади і Нацбанку. Показово, що після цієї публікації судді плювати хотіли на законодавство і в тупу, іншого слова не підібрати, заборонили НБУ продавати ТЕЦ, що знаходиться в заставі, а БЦ міськраді – купляти зазначену теплоелектроцентраль. Нагадаю, через суд не можна блокувати рішення Нацбанку. Це прямо прописано у відповідному кодексі.

Сьогодні, 30 жовтня, має відбутися засідання в Північному апеляційному господарському суді, де ідентифіковані інтереси Жеваго. Розглядатимуть кейс о 12:15 судді Демидова, Ходаківська, Владимиренко. Логіка проста – Жеваго потрібно скасувати ухвалу першої інстанції за апеляцією Ігоря Вигулярного та розблокувати протиправні рішення Загальних зборів щодо усунення Вадима Богдана з посади керівника АТ "Білоцерківська ТЕЦ".

Один цікавий момент – вищезгаданою трійкою суддів 26 вересня було винесено постанову по справі N911/231/22, де іменем України було закріплено, що акціонери-нерезиденти, навіть якщо вони ліквідовані, можуть брати участь у загальних зборах акціонерного товариства. Саме ці судді винесли рішення, що ліквідовані акціонери-нерезиденти можуть ухвалювати рішення щодо зміни керівництва на ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ". М'яко кажучи, неординарне рішення.

Ще більш цікаво те, що за дивним збігом обставин майже всі справи, які стосуються діяльності стратегічного підприємства – Білоцерківська ТЕЦ – чомусь розподіляються на суддів, де у складі трійки є Демідова. Про проблему з маніпуляціями автоматизованої системи розподілу справ між суддями, думаю, розповідати не потрібно.

Очевидно, що Ігор Вигулярний керується волею Костянтина Жеваго. Однак, поки не до кінця впевнений, чи приєднаються судді до позиції двох зазначених осіб. Зважаючи на суддівські практики "натягування сови на глобус", можна припустити, що і підроблені документи щодо "БЦ ТЕЦ" можуть стати цілком реальною підставою для ухвалення потрібного олігарху рішення.

Тим більше, якщо зважити на такий факт – суддя Демидова є подругою дитинства "парламентського" адвоката Жеваго і нардепа від "Батьківщини" Анжеліки Лабунської. Не треба забувати, як нещодавно в поті лиця відстоював інтереси олігарха інший парламентар-бютівець Вадим Івченко. Той прямо заспамив Нацбанк і СБУ своїми листами-зверненнями з копіпастом аргументів, які попередньо озвучувались компаніями Жеваго.

Якщо коротко по суті вищезгаданої судової справи, то група підконтрольних Жеваго осіб на підставі підроблених довіреностей, що видані від іноземних компаній DALEBROOK CONSULTANTS LIMITED, LAVOY ALLIANCE LIMITED, LINK BUSINESS SOLUTION LTD, UNIVITA INC провели голосування на Загальних зборах від ліквідованих акціонерів щодо заміни керівника ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" та АТ "Білоцерківська ТЕЦ" Вадима Богдана на підконтрольну Жеваго особу – Вигулярного Ігоря.

Так, на Загальних зборах акціонерів, у яких прийняли участь юридично вже неіснуючі британські компанії Жеваго, незаконно обрано Вигулярного директором ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" на Загальних зборах акціонерів 28 грудня 2021 року та головою правління АТ "Білоцерківська ТЕЦ" на загальних зборах акціонерів 29 грудня того ж року.

Єдина мета подібних кроків, організованих Костянтином Жеваго, захоплення Білоцерківської ТЕЦ і, як наслідок, дестабілізація ситуації з тепло- та електропостачанням у місті Біла Церква. Нагадаю, що вже розпочинається опалювальний сезон, а рф не полишає спроб зруйнувати нашу енергосистему. Але що до цього біглому олігарху? У Франції, де він знаходиться, відповідних проблем не існує.

В контексті тієї історії з незаконним обранням Вигулярного, додам, як у нічний час здійснюються реєстраційні дії по зміні керівництва ТЕЦ. Зокрема, із витягу з ЄДРПОУ видно, що 12 січня 2022 року приватним нотаріусом Олександром Бобковим, що знаходиться у місті Васильків, проведено зміни керівників ТЕЦ, метою яких стало по факту спроба рейдерського захоплення ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" та АТ "Білоцерківська ТЕЦ".

Крім цього, ухвалою господарського суду Київської області по справі N911/3616/21 (911/184/22) зупиняли дію всіх рішень, ухвалених на позачергових загальних зборах акціонерів АТ "Білоцерківська ТЕЦ" 29 грудня 2021, року в тому числі рішення про обрання Вигулярного Ігоря Головою правління АТ "Білоцерківська ТЕЦ".

Однак, як бачимо, суддям та реєстраторам байдуже на судову заборону щодо зміни керівників ТЕЦ та й на підроблені довіреності ліквідованих "жевагівських" фіктивних акціонерів можна закрити очі. І не "за красиві очі", як розуміємо, не безкоштовно.

Підсумовуючи, сьогоднішнє судове засідання продемонструє, чи залишились впливи Жеваго на суддівський корпус. Йому вже навіть підозру оголосили детективи НАБУ, правда за історію на 2 судових інстанції вище. Але чомусь навіть такі факти не впливають на поведінку олігарха, що ховається від війни з росією та українського правосуддя закордоном.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Замах на словацького прем'єра Фіцо: де захована рука кремля?

Після замаху словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо таки вижив. Що цікаво, російські посадовці на офіційному рівні це жодним чином не коментували...

Як європейські країни збираються викривати агентурні мережі рф

Нарешті до всіх дійшло – Європа переповнена російськими шпигунами і розвідниками. Країни ЄС збираються протидіяти цьому. Проте, лише Велика Британія чітко заявила про свою позицію...

путін знову погрожує ядерною зброєю: чи існує подібний ризик?

Світ зіштовхнувся з новою хвилею ядерного шантажу з боку рф, яка використовує погрози застосування відповідної зброї, як інструмент політичного тиску...

Щодо можливих сценаріїв завершення війни з росією. Позиція ГУР.

Минулого тижня неодноразово підіймалося питання щодо ймовірного наступу російських військ, в тому числі – на Київ. Паралельно з цим точилися дискусії в соцмережах, та й не тільки за участі української публіки та профільних експертів...

Як грузини кажуть "ні" диктатору путіну

Увесь цивилізований світ спостерігає, як в Грузії "пропихують" Закон про іноагентів, що напряму загрожує курсу цієї кавказької країни на євроінтеграцію...

Дружба Жеваго: Князєва прибрали, але "свої" у Верховному суді – залишились

Олігарх Костянтин Жеваго, що переховується від українського правосуддя у Франції, знову вийшов "на зв'язок" з неоднозначними меседжами стосовно стану справ в нашій державі...