16 травня 2024, 14:20

Замах на словацького прем'єра Фіцо: де захована рука кремля?

Після замаху словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо таки вижив.

Що цікаво, російські посадовці на офіційному рівні це жодним чином не коментували.

Проте у них же є "трубодури" – голоси пропаганди. І вони миттєво видали версію про "український слід" і звинуватила у причетності українські спецслужби. Хто б сумнівався в такій публічній позиції. Словацькі правоохоронці випадково не знайшли там візитівки Малюка або Буданова?

Та й загалом, російські пропагандисти нагнітають ситуацію через меседж, що це розплата за "проросійську" риторику Роберта Фіцо. Тільки повний ідіот повірить, що українська сторона "замовить" словацького прем'єра і таким чином позбавить нашу країну західної допомоги.

Що важливо, напередодні низка західних спецслужб заявляла про активізацію російської агентурної мережі в Євросоюзі. Там цих російських "шпрот", що розкриваються в потрібний момент, як мух над коров'ячим лайном.

Спецслужби публічно заявляли про високу вірогідність диверсій, провокацій і застосування гібридних методів агресії напередодні виборів у багатьох європейських країнах та виборів до Європарламенту. Слухали і не почули, безпечність вищої категорії.

Тому замах на європейського політичного діяча – повністю вписується в цю концепцію.

За словами колишнього очільника розвідслужби Швейцарії Петера Реглі, мета путіна – дестабілізація Західної Європи. І головний воєнний злочинець світу таки її дестабілізує.

Тобто йдеться не лише про розкол проукраїнської коаліції на Заході, про блокування поставок озброєння і фінансової підтримки. путінська росія прагне паніки, страху і хаосу в Європі. І замахи на публічних осіб – вкрай ефективний метод у контексті задач, які зараз ставить перед собою рф.

Після підпалу складів у Лондоні, причетними до яких виявилась група персонажів, завербованих російськими спецслужбами через ПВК "Вагнер", і прослуховування росіянами високопоставлених офіцерів ВПС Німеччини, немає сумнівів у здатності кремля йти на подібні кроки задля досягнення потрібного інформаційного та психологічного ефекту.

Крім того, це додаткова можливість для поширення коспірологічних теорій про причетність України. І "трубодури" кремля повноцінно реалізують поставлену задачу.

Але повернемось до кейсу щодо замаху на Роберта Фіцо.

Вже відомо, що нападником виявився 71-річний мешканець міста Левіце, письменник Юрай Цинтула. Цей персонаж вірогідно пов'язаний з воєнізованою групою Slovenskі Branci.

Журналіст-розслідувач Szabolcs Panyi у соцмережі Х (Twitter) опублікував скріншоти, які це доводять. На них фотографії Юрая Цинтула, присутнього на заході Slovenskі Branci.

Задекларована мета діяльності організації – захищати Словаччину, допомагати "цивільним" під час катастроф і навчати дітей. Але це на словах. Їхня ідеологія та публічна риторика організації упродовж понад 10 років існування змінювалась від ультраправої до проросійської.

Лідер Slovenski Branci – Peter Švrček – проходив навчання в російському ополченні "Всємірний русскій народний собор".

За нашою інформацією, під час тритижневого перебування в росії лідера парамілітарного словацького угруповування Slovenski Branci навчали колишні солдати спецназу. Не здивуюсь, якщо не один він перебував на зборах по військовій підготовці в рф.

Між тим, важливо те, що українська влада разом з іншими західними партнерами засудили замах на словацького прем'єра, адже фізична розправа ніколи не має стати способом тиску на ідеологічних опонентів. Бо це стиль кремля, та й не здивуюсь, що саме в москві сидять автори цього "кровавого сценарію".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як олігарху Жеваго наклали арештів на 46 млрд грн

Знайшов фантастично цікаву ухвалу Господарського суду міста Києва від 17 липня про арешт коштів в розмірі майже 46 млрд гривень. Для ознайомлення з повним текстом – клікайте тут...

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення...

Суд поновлює розгляд справи Коломойського проти ПриватБанку щодо НФЗ

Сьогодні, 2 липня, Північний апеляційний господарський суд має відновити розгляд резонансної справи за позовом Нікопольського заводу феросплавів [читайте не "НЗФ", а "Коломойського та інших олігархів" – автор] проти ПриватБанку...

До 2-ї річниці звільнення острова Зміїний

Рівно два роки тому – 30 червня 2022 року – український десант висадився на захоплений російською окупаційною армією острів Зміїний. Загалом, згадана спецоперація тривала до 4 липня, коли там було піднято прапор України...

Чи можлива наземна операція в Криму?

Серія ударів з боку українських підрозділів по військовим об'єктам на території Кримського півострову спровокувала новий виток дискусії щодо можливої наземної операції на території окупованого регіону...

Замах на словацького прем'єра Фіцо: де захована рука кремля?

Після замаху словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо таки вижив. Що цікаво, російські посадовці на офіційному рівні це жодним чином не коментували...