9 липня 2024, 18:32

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення. Однак, давайте проаналізуємо загальні тренди і тенденції в контексті терористичної атаки рф 8 липня 2024 року.

Зокрема, протягом доби російська пропаганда "закинула" в інформаційний простір України та західних держав понад 10 різних версій щодо ракетного удару по дитячій лікарні "Охматдит". Країна-агресор цинічно працює над тим, щоб з одного боку звинуватити Україну, а з іншого – посіяти паніку.

Упродовж доби після того, як російська федерація завдала ракетного удару по найбільшій в Україні дитячій лікарні "Охматдит", спостерігається суттєвий сплеск активності російських каналів пропаганди – як в межах України, так і в державах Європи.

Що зовсім не дивно, ворог діє системно, послідовно, як наслідок – це наводить на висновки: в кремлі заздалегідь готувалися до проведення багаторівневих інформаційних заходів після ракетних ударів 8 липня.

На це вказує синхронізована у часі активність проросійських каналів комунікації в різних країнах. Версії поширюються різними мовами. Активність російських ботів під дописами незалежних OSINT-аналітиків, які доводять застосування саме російської ракети Х-101 під час ракетного удару по "Охматдиту", вкрай висока.

Усі ці заходи вказують на заздалегідь сплановану інформаційну кампанію з боку держави-терориста.

Водночас цілі, для досягнення яких ворог проводить вище названі інформаційні заходи в Україні та за кордоном, – дещо різняться. Залежно від аудиторії. Зазначаємо де і які зафіксовано тренди.

На українську аудиторію росія здебільшого транслює:

• поширення паніки,

• залякування тим, що подібні звірські удари будуть повторюватися,

• беззахисність української ППО,

• заклики до примирення,

• звинувачення української влади в умисній провокації, щоб використати цей удар як політичний аргумент під час саміту НАТО,

• розчарування в підтримці західних партнерів.

На міжнародну аудиторію:

• звинувачення України в свідомому ударі по "Охматдиту" із західної зброї для "випрошування" більшої допомоги у партнерів;

• непрофесійність української армії та помилку українських сил ППО;

• політичну змову і підрив дитячої лікарні зсередини шляхом попереднього закладання спецслужбами вибухівки;

• розміщення військових у будівлі "Охматдит", ніби Україна прикривається дітьми та цивільними для розташування "військових баз" в лікарнях, школах і тд.

Окремо, росія працює над підтримкою атмосфери страху та паніки на фоні масованих, кровопролитних ударів.

Яскравим прикладом є інформація, яка поширилась мережею ввечері 8 липня – щодо отруєння на місці розбору завалів лікарні "Охматдит" пляшок з водою, яку принесли волонтери.

Станом на 9 липня Національна поліція міста Києва спростувала інформацію щодо звернення працівників поліції за допомогою медиків через отруєння водою. Сам факт наявності такої води на місці трагедії перевіряється.

Відверто російські канали поширення пропаганди та проросійські, що мімікрують під українські канали комунікації, досить швидко підхопили цей інфопривід. Акцент було зроблено на атмосферу недовіри, небезпеки, паніки.

Другою хвилею було запущено наратив, що отруєння людей – чергова диверсія української влади для створення ще більш "гнітючої, моторошної картинки" для західних партнерів напередодні саміту НАТО.

Що з цими версіями не так:

Перше. Впливові OSINT-спільнот, міжнародні аналітики та установи в один голос заявляють про те, що удар по дитячій лікарні "Охматдит" було здійснено російською ракетою Х-101. Цю інформацію офіційно підтвердили представники Військово-повітряних сил України, Генштаб, СБУ.

Друге. Існують неспростовні речові докази. На місці трагедії після удару по "Охматдиту" співробітники СБУ виявили уламок двигуна крилатої ракети ворога Х-101, уламок механізму розкриття крил ракети Х-101, уламок блоку постановки завад, середню частину корпусу, обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблоку крилатої ракети Х-101.

Третє. Такі міжнародно визнані аналітичні видання, впливові особи і OSINT-спільноти як Інститут вивчення війни, фахівці з балістики з BBC Verify, міжнародна OSINT-спільнота Tatarigami, німецьке видання Bild (військовий оглядач Юліан Рьопке), президент Чехії та генерал у відставці Петер Павел, екскомандувач армії США в Європі Бен Ходжес, воєнний оглядач Status-6 – одноголосно заявляють про російський удар по "Охматдиту" ракетою Х-101. Такі висновки зокрема зроблено на основі відеофрагментів удару, які потрапили у відкритий доступ.

Четверте. Версії російської сторони плутаються, неоднозначні. Деякі російські воєнкори визнають завдання удару по "Охматдиту" Х-101, наближені до російського Міноборони канали заявили про використання системи Patriot ніби українською стороною для удару по лікарні. Пізніше представниця МЗС рф Марія Захарова заявила про застосування ракет ЗРК NASAMS. Речник кремля Дмитро Пєсков вжив дивне формулювання про "антиракету".

Звісно, що жодного фактичного доказу росія надати не здатна.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення...

Суд поновлює розгляд справи Коломойського проти ПриватБанку щодо НФЗ

Сьогодні, 2 липня, Північний апеляційний господарський суд має відновити розгляд резонансної справи за позовом Нікопольського заводу феросплавів [читайте не "НЗФ", а "Коломойського та інших олігархів" – автор] проти ПриватБанку...

До 2-ї річниці звільнення острова Зміїний

Рівно два роки тому – 30 червня 2022 року – український десант висадився на захоплений російською окупаційною армією острів Зміїний. Загалом, згадана спецоперація тривала до 4 липня, коли там було піднято прапор України...

Чи можлива наземна операція в Криму?

Серія ударів з боку українських підрозділів по військовим об'єктам на території Кримського півострову спровокувала новий виток дискусії щодо можливої наземної операції на території окупованого регіону...

Замах на словацького прем'єра Фіцо: де захована рука кремля?

Після замаху словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо таки вижив. Що цікаво, російські посадовці на офіційному рівні це жодним чином не коментували...

Як європейські країни збираються викривати агентурні мережі рф

Нарешті до всіх дійшло – Європа переповнена російськими шпигунами і розвідниками. Країни ЄС збираються протидіяти цьому. Проте, лише Велика Британія чітко заявила про свою позицію...