8 травня 2024, 11:42

путін знову погрожує ядерною зброєю: чи існує подібний ризик?

Світ зіштовхнувся з новою хвилею ядерного шантажу з боку рф, яка використовує погрози застосування відповідної зброї, як інструмент політичного тиску. (Недо) президент путін, здається, прагне до ескалації. І його дії викликають занепокоєння серед лідерів Заходу, які відчувають вразливість перед такими системними погрозами.

Ядерний шантаж, що раніше був спрямований переважно на Україну, тепер розширився до загрози всьому цивілізованому світу. Путінський режим намагається використовувати страх як засіб для залякування європейського суспільства та лідерів країн, які активно підтримують Україну, намагаючись уникнути ескалації.

Проте, за даними з моїх джерел, не все так насправді у "темних фарбах" щодо ядерної ексалації.

Наразі не існує даних, які б свідчили про підготовку рф до реального застосування тактичної ядерної зброї в найближчому майбутньому. Пентагон не фіксує зміну позиції російських стратегічних ядерних сил, але продовжує уважно стежити за ситуацією. Українська розвідка також підтверджує, що ядерний шантаж рф має ознаки фарсу. А я б додав, що і клоунади.

Риторика топ-посадовців росії та їх рішення провести військові навчання з застосуванням ядерної зброї вказують на небезпеку, яку сучасна рф становить для світового порядку. Путінський режим є глобальним фактором нестабільності, і його вплив не зникне навіть після завершення війни в Україні.

Сьогодні росія використовує ядерні навчання як засіб тиску через передачу Україні авіації або дискусії про присутність іноземного військового контингенту в Україні. Завтра можуть бути інші приводи, наприклад, результати виборів до Європейського парламенту.

Стратегія умиротворення агресора, яка досі фіксується, дозволяє путіну нав'язувати свою волю. Російський режим ефективний лише тоді, коли не існує реального опору. Коли західні лідери демонструють рішучість і готовність відповідати, це виходить за рамки кремлівської парадигми, і на цей випадок у путіна немає готового сценарію. Ніби немає нічого страшного в тому, що держава з другим у світі ядерним потенціалом публічно заявляє про наміри вдарити по європейських та американських мегаполісах. Ніби це не суттєво, що офіційні особи росії обговорюють вбивство десятків тисяч європейців.

Світ має визначитися: ми або продовжуємо спостерігати за зростанням авторитарних режимів, або демонструємо, що тероризм не працює, на прикладі путінського режиму.

І розпочати можна із висилки всіх російських дипломатів за межі ЄС, депортації "сумнівних" громадян країни-агресора та завершуючи збільшенням військової допомоги Україні.

Андрій Юсов з ГУР Міноборони вже відкоментував ядерні погрози РФ – наразі не спостерігається нічого нового, окрім інформаційного ефекту та пустих заяв. Ядерний шантаж є стабільною практикою режиму путіна і тут немає нічого епохального.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Замах на словацького прем'єра Фіцо: де захована рука кремля?

Після замаху словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо таки вижив. Що цікаво, російські посадовці на офіційному рівні це жодним чином не коментували...

Як європейські країни збираються викривати агентурні мережі рф

Нарешті до всіх дійшло – Європа переповнена російськими шпигунами і розвідниками. Країни ЄС збираються протидіяти цьому. Проте, лише Велика Британія чітко заявила про свою позицію...

путін знову погрожує ядерною зброєю: чи існує подібний ризик?

Світ зіштовхнувся з новою хвилею ядерного шантажу з боку рф, яка використовує погрози застосування відповідної зброї, як інструмент політичного тиску...

Щодо можливих сценаріїв завершення війни з росією. Позиція ГУР.

Минулого тижня неодноразово підіймалося питання щодо ймовірного наступу російських військ, в тому числі – на Київ. Паралельно з цим точилися дискусії в соцмережах, та й не тільки за участі української публіки та профільних експертів...

Як грузини кажуть "ні" диктатору путіну

Увесь цивилізований світ спостерігає, як в Грузії "пропихують" Закон про іноагентів, що напряму загрожує курсу цієї кавказької країни на євроінтеграцію...

Дружба Жеваго: Князєва прибрали, але "свої" у Верховному суді – залишились

Олігарх Костянтин Жеваго, що переховується від українського правосуддя у Франції, знову вийшов "на зв'язок" з неоднозначними меседжами стосовно стану справ в нашій державі...