Луценко зробив Коломойського борцем з корупцією
Під впливом деяких коментарів вирішив переписати цей блог, оскільки читачі починають реагувати не на суть процесів, а не форму викладу матеріалу.
Отже, у вівторок Юрій Луценко пояснив появу в списках "Нашої України – Народної самооборони" однієї загадкової особи.
Коли у вівторок журналісти його запитали, що у списках "Нашої України" робить керівник "Укрнафти" Ігор Палиця, Луценко сказав, що той має в наступному парламенті зайнятися законодавчим припиненням пограбування газової та енергетичної галузі.
Насправді профільним бізнесом "Укрнафти" є нафта і нафтопродукти, а енергетика – це компетенція інших людей, не чужих до Луценка – групи Бабакова-Воєводіна.
Луценко також не залишив без відповіді питання журналістів про те, що Палиця є креатурою Ігоря Коломойського: "Можна вважати кого завгодно будь-якими креатурами. Так само можна вважати мене креатурою Пустовойтенка, бо я колись працював у нього помічником".
Насправді різниця між цими двома випадками – довжиною в десять років. Луценко у середині 1990-х працював помічником Пустовойтенка, а Палиця зараз працює топ-менеджером Коломойського, який взяв на себе левову частину витрат мега-блоку. Зближення Банкової і Коломойського відбулося після того, як Ющенко наклав вето на закон, що дозволяв провести зміну менеджмену в "Укрнафті".
Особливо сміливо звучить заява, що представник групи "Приват" буде боротися з недобрими схемами в ПЕК.
Держава має в "Укрнафті" понад 51%, але компанія вже який рік контролюється групою "Приват". І власник контрольного пакету – держава – переведений у статус міноритарного акціонера.
Очевидно, що мажоритарний акціонер прагне мати свій менеджмент на підприємстві. Але зміна влади в "Укрнафті" на представників держави досі не відбулася.
Це має просте пояснення. Коломойський вкотре домовляється і враховує інтерес чиновників, які тримують від імені Кучми, Ющенка чи Януковича нафтогазовий сектор.
Після помаранчевої революції це був Третьяков (його креатура Каретко тоді очолив наглядову раду "Укрнафти"). Після формування уряду Януковича – це знову став Бойко.
Коли Луценко оголосив, що Палиця буде боротися з чорними схемами, Луценко не прорахував, що Коломойський досягнув примирення з групою Фірташа-Бойка. Вони на стадії злиття бізнесів, Корбан був присутній у схемах усунення татар з Кременчуцького НПЗ, "Дніпроазот" Коломойського і "Рівнеазот" Фірташа об'єднуються, крім того, Фірташ має стати партнером Коломойського в "Укрнафті".
Ще один доказ – спостережну раду "Укрнафти" очолив Чупрун, пряма креатура Бойка.
Сама спостережна рада "Укрнафти" є гарантом виконання взаємних зобов'язань між Бойком і Коломойським. Туди увійшли люди Бойка (Чупрун, Сабiров, Кiрюшин, Воронін) і "Привата" (сам Коломойський, а також Корбан, Боголюбов, Новіков, Кіперман).
Саме входження Бойка в схеми "Укрнафти" стало ціною, яка залишила Палицю на посаді глави цієї компанії.
Тобто анонсована Юрієм Луценком боротьба за чистоту в нафтогазовому комплексі має відбуватися руками топ-менеджера групи "Приват".
Так само до списку Партії регіонів зайшла група людей Ахметова, яких він рік тому розставив на енергетичному напрямку. Очевидно, вони теж будуть боротися зі брудними схемами в новому парламенті.
Насправді на виборах 2007 року кілька потужних груп впливу в Україні поставили на різні сили. "Приват" і "Лужники" – на "Нашу Україну". Ахметов і Фірташ – на Партію регіонів. Жеваго – на БЮТ.
У цій грі більше немає Петра Порошенка, в якого почалася справді неприємна смуга в житті: сам він під впливом обставин відмовився від балотування в новий парламент, у ДТП потрапив його син, у батька Порошенка трапився інсульт.
Повірте, Порошенко не найгірший у кампанії перерахованих вище бізнесменів. Йому можна багато в чому докоряти, але є багато історій, де він поводився гідно. Наприклад, тихо і без піару перерахував гроші родині загиблого журналіста Тараса Процюка. Про це мало хто знає, і довідався я про це теж не від Порошенка.
Тепер Порошенка, єдиного системного бізнесмена в "Нашій Україні", який міг вийти на рівень топ-10, замінив Коломойський. А сам Порошенко пожинає плоди своїх помилок 2005 року.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.