Сергій Лещенко

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

02 травня 2019, 21:08

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні.

Зазвичай такий президент, що залишає посаду, присвячує час роздачі нагород та подяк найбільш активним членам своєї команди. Так відбувається в Америці, але не в Україні. У випадку з Петром Порошенком зараз на поверхню проступають його таємничі союзники.

Його завершаль дні на Банковій стали бенефісом для двох головних бенефіціарів президентства, про яких Порошенко волів не згадувати на ефірах та теледебатах – ідеться про Ріната Ахметова та Віктора Медведчука.

Рінат Ахметов за Порошенка завершив концентрацію у своїх руках величезних активів у вугільній газулі та тепловій енергетиці, де його доля досягає 80 відсотків, а також побудував імперію сонячної енергетики, яка дозволить забагучуватися за рахунок астрономічних зелених тарифів.

І тепер Ахметов впритул наблизився до монополії розподільчих мереж, тобто щоб контролювати по всій Україні доставку електроенергії від своїх виробництв до кінцевих споживачів.

Ще на початку січня ДТЕК оголосив, що купує у російської групи VS Energy два обленерго: Київобленерго та Одесаобленерго. Але тільки зараз, через чотири дні після поразки на виборах президента, підконтрольний Порошенку Антимонопольний комітет зробив подарунок Ахметову та надав необхідні погодження.

Тобто ще два регіони потрапили в залежність від олігарха, який немов на розпродажі збирає активи в Україні – у той час, коли малий та середній бізнес закривається. Орієнтовна вартість двох обленерго становить 250 мільйонів доларів.

Вже сьогодні обленерго ДТЕК контролює передачу та збут 37% всієї електроенергії. Після покупки ще двох обленерго ця доля виростає до 48%. Частина патріотичного середовища виправдовувала дії влади тим, що майно відходить від російської групи VS Energy, але насправді за жодних обставин покупцем не могла ставати корпорація Ахметова.

Це безпрецедентна ситуація, коли один олігарх отримує у власність таку кількість мереж, які є елементом критичної інфраструктури. Утворюється "ідеальна" монополізована вертикальна інтеграція. І якщо від монополії у виробництві електроенергії ще можна підстрахуватися імпортом електроенергії, то від монополізації Ахметовим мереж так не врятуєшся.

Проти видачі Ахметову такого дозволу проголосували всього двоє членів Антимонопольного комітету – Агія Загребельська та Світлана Панаіотіді. Обидві вони за часів Порошенка ставали постійним об"єктом нападок, на них складали протоколи та змушували писати заяви про відставку за власним бажанням.

Інша частина Антимонопольного комітету – це люди, пов"язані з заступником глави адміністрації президента Олексієм Філатовим та концерном УкрПромІнвест (материнська структура "Рошен"). Усі ці роки вони слухняно ухвалювали рішення в інтересах партнерів Банкової – Медведчука або Ахметова.

Але в чому секрет Ахметова? Звідки взялися гроші в олігарха, якщо не так давно, на початку 2016 року ДТЕК був майже банкрутом, адже борги якого торгувалися по 35% від номіналу. Відповідь очевидна – бо за допомогою чинного президента Ахметову придумали формулу "Роттердам плюс" і штучно підняли тарифи.

Тобто кінцевими платниками за цей "шопінг" Ахметова є ми, всі українці. Схемою "Роттердам плюс" було знято із споживачів понад 35 мільярдів гривень. Навіть після усіх відкатів, на руках залишилося багато кешу, який можна відправити на нові покупки та подальшу монополізацію енергетики.

Для того, щоб розуміти ступінь деградації державних регуляторів, які управляються з адміністрації президента, ще один приклад. У лютому цього року Україна закуповувала електроенергію з вугільних електростанцій Ахметова майже на 50% дорожче від ціни, за якою... сам Ахметов продавав цю саме теплову електроенергію в Європу. Лише порівняйте: 2167 грн/МВт*годину, за якою олігарх збував свою продукцію всередині України – та 50 євро, тобто півтори тисячі гривень, за якою він продавав у Європі.

Це означає, що українські споживачі в найбіднішій країні Європи забезпечують надприбутки для олігарха, який вивіз родину до Лондона та міняє немов рукавички партнерів з числа президентів.

Але не тільки Ахметов може радіти, що встиг до закінчення каденції Порошенка владнати всі справи. Так само щасливим може почуватися Віктор Медведчук.

За роки правління чинного українського президента кум Путіна отримав контроль над золотою жилою, яка дозволяє йому збагачуватися, фінансувати з цих грошей свої телеканали, політичні проекти та ідеологію просування "русского мира".

Ця "дойна корова" – це дизельна труба, яка потрапила в руки по"язаної з Медведчуком швейцарської фірми-прокладки, що контролює тепер 40 відсотків ринку дизеля всереди країни.

Страхуючись на випадок зміни влади, аби не втратити актив, зараз медведчуківський клан оформлює трубу на білоруську компанію "Нафтобітумних завод". При чому ще в грудні минулого року була озвучена позиція СБУ, що ця компанія, за якою Медведчук хоче сховати свою трубу... контролюється з Росії.

Але Антимонопольний комітет, яким управляє президент Порошенко, дав необхідні дозволи. Він дозволив тій же білоруської компанії з російським корінням купити дизельну трубу. Тобто підіграти Медведчуку

Все це відбувалося в той час, як Банкова розкручувала рамку на другий тур виборів: "або Порошенко на другий термін, або Путін візьме реванш". Свою стратегію вони будували на страху, який мав паралізувати виборця.

Історія з трубою – це далеко не перший приклад допомоги адміністрації президента росіянам. У березні, за кілька днів до виборів, Порошенко виключив з списку санкцій України Молдовський металургійний завод, який знаходиться в місті Рибниця на території підконтрольного Москві Придністров'я.

Санкції на це підприємство сам же Порошенко наклав рік тому, але зараз поміняв своє рішення для того, щоб перенаправити на окуповані Росією землі український металобрухт.

Усі ці історії – лише верхівка процесів, про які ви не почуєте на великих телеканалах або бравурних брифінгах Банкової. За риторикою "Геть від Москви" усі ці роки будувався клептократичний режим, де президент взяв собі у партнери Ахметова і Медведчука. І поразка на виборах – ще замала ціна, яку заплатив Порошенко за те, що реанімував найбільш одіозних олігархів з минулого. Бомби уповільненої дії, закладені за часів його президентства, ще багато років будуть переслідувати українців.

- Підписуйтеся на мій телеграм-канал: https://t.me/LeshchenkoS

- Підписуйтеся на мій ютюб-канал: https://www.youtube.com/channel/UC-5EP1mt6hynMSRmzuOrIhw

powered by lun.ua
Коментарі — 89
lohik _ 08.05.2019 21:39
IP: 35.235.227.---
Сергій Корнієнко:
...А ще А. Гриценко, Ю. Тимошенко зі своїми виводками поставили на Зе. Содом і Гомора – ось що очікує бідну Неньку Україну – восени.
А чому ви так вважаєте?...Ви там був і бачив?...
Oleksandr Trukhin _ 08.05.2019 08:13
IP: 35.235.226.---
Log Log:
Oleksandr Trukhin:
Сергію Лещенко: Завжди вважав вас одним з найкращих журналістів-розслідувачів. Користуючись статусом народного депутата, ви можете посприяти тому, щоб "Бомби уповільненої дії" вибухнули в руках Порошенка якомога скоріше після інавгурації Зеленського.
Допоможіть команді Зеленського рухатись у напрямку заміни складу АМКУ та НКРЕКП, порушення кримінальних справ і нейтралізації схем та шкоди, яку спричинив Порошенко.
Шановний, у Вас є хоч крапля уяви про честь і совість?
Як Лещенко отримав цей статус? Часом не завдяки БПП?
Чи у 2014 він не був "одним з найкращих журналістів-розслідувачів"?
Він не знав хто такий Порошенко?
"про честь і совість" порохоботствуй з мінстецем. На відміну від тебе 3/4 українців (в т.ч. і я) після 2014 р. дуже добре засвоїли "хто такий Порошенко"
Log Log _ 07.05.2019 17:15
IP: 35.235.227.---
Oleksandr Trukhin:
Сергію Лещенко: Завжди вважав вас одним з найкращих журналістів-розслідувачів. Користуючись статусом народного депутата, ви можете посприяти тому, щоб "Бомби уповільненої дії" вибухнули в руках Порошенка якомога скоріше після інавгурації Зеленського.
Допоможіть команді Зеленського рухатись у напрямку заміни складу АМКУ та НКРЕКП, порушення кримінальних справ і нейтралізації схем та шкоди, яку спричинив Порошенко.
Шановний, у Вас є хоч крапля уяви про честь і совість?
Як Лещенко отримав цей статус? Часом не завдяки БПП?
Чи у 2014 він не був "одним з найкращих журналістів-розслідувачів"?
Він не знав хто такий Порошенко?
Виходячи з Вашої логіки, Лещенко один винуватців "шкоди, яку спричинив Порошенко."
І його "допомога" – доказ хамелеонства і пристосуванства.
Max Mykhaylenko _ 06.05.2019 15:38
IP: 35.235.227.---
Сподіваюся, цей квартирний барига не отримає жодного голосу на виборах до нової Ради.
lohik _ 06.05.2019 15:05
IP: 35.235.227.---
Yevhen Martyniuk:
Автор є депутатом блоку БПП, а у статті гонить на Порошенка. Навіть брав участь у бійці у ВР. Тому краще не читати пургу яку написав цей тріпло
У цього трепла гарний нюх...Знає коли втекти з тонучого корабля...Колись топив за Янучара про ти Тимошенко...Завжди запотребований...Журналістика одна із древніх професій.
Сергій Корнієнко _ 06.05.2019 07:42
IP: 35.235.226.---
Восени, оце перекотиполе, цей манкурт опиниться в першій десятці "Слуги народу". А Медведчук залізе у Верховну Раду в першій десятці "За життя". Там вони почнуть один з одним дебатувати, як краще занапастити Україну. Адже не секрет, що Медведчук, Бойко, Шуфрич, Рабинович, Мураєв, Добкін, Вілкул (всіх не перелічити) – активно підтримували на виборах "слугу народу"Зеленського-Голобородька. Уявляєте, що нас чекає восени? Які голосування "в засос" відбуватимуться між "євробляхами" і "кремлежопами"? А ще А. Гриценко, Ю. Тимошенко зі своїми виводками поставили на Зе. Содом і Гомора – ось що очікує бідну Неньку Україну – восени.
Yevhen Martyniuk _ 04.05.2019 22:33
IP: 35.235.227.---
Автор є депутатом блоку БПП, а у статті гонить на Порошенка. Навіть брав участь у бійці у ВР. Тому краще не читати пургу яку написав цей тріпло
Oleksandr Trukhin _ 04.05.2019 14:17
IP: 35.235.227.---
Сергію Лещенко: Завжди вважав вас одним з найкращих журналістів-розслідувачів. Користуючись статусом народного депутата, ви можете посприяти тому, щоб "Бомби уповільненої дії" вибухнули в руках Порошенка якомога скоріше після інавгурації Зеленського.
Допоможіть команді Зеленського рухатись у напрямку заміни складу АМКУ та НКРЕКП, порушення кримінальних справ і нейтралізації схем та шкоди, яку спричинив Порошенко.
Peter Johnson _ 04.05.2019 01:34
IP: 35.235.228.---
Є погані олігархи (Ахметов), а є хороші (Григоришин), я правильно зрозумів Вас, пане Лещенко? Поганим олігархам красти не можна, тут я з вами згоден, а "xoрошим"?
Log Log _ 03.05.2019 22:30
IP: 35.235.227.---
Serik Petro – безмозглая амёба Унитаз Семижопов:
снова был вернут русским
Дебил, ни в какой книге на РУССКОМ языке подобной фразы не встретишь.
После третьего класса ты ни одной книги в руках не держал.
Каким же нужно быть безграмотным кретином, чтобы на шестом десятке такое
писать на родном языке. У тебя кругом дерьмо – в голове, в заднице, в никах.
korowin _ 03.05.2019 21:21
IP: 35.235.227.---
інтріга сгущаєтся...!!
почему Сьома Коган кушаєт Куріцу прямо на заседанії кнессета...???

ipic.su/img/img7/fs/NewPicture004uuoi.1556907242.jpg

а єво босс, Джері Надлєр ето поощряєт

ipic.su/img/img7/fs/NewPicture005rtrtr.1556907400.jpg

заметтє, Ведро і здесь прісутствуєт.
шо проісходіт...!!!
памагіте панять...!!!
korowin _ 03.05.2019 21:11
IP: 35.235.226.---
ребята, Вашінгтон помешался на домашніх птіцах.
кроме Уток в ход пошлі Куріци...!!!
вчерашнєє заседаніє кнессета сша где гебреї второй день мочілі генерального прокурора не сходіт с екранов міра.

ipic.su/img/img7/fs/NewPicture001gfgf.1556906453.jpg

ipic.su/img/img7/fs/NewPicture002.1556906769.jpg

кроме Куріци в ход пошло Ведро

ipic.su/img/img7/fs/NewPicture004.1556906866.jpg

ребята, абясніте...!!!
может ми не понімаєм політіку
Lara Grich _ 03.05.2019 20:19
IP: 35.235.227.---
Боже ж ти мій,прочитаєш,що тут пишуть наївні люди і починаєш думати,що ти живеш в країні чудес, бо що тут обговорювати,хіба що автора,який вскочив в політику з БПП,тепер перекинувся,чи прикинувся слугою народу, а завтра,як дід Щукар надіне будьонівку,з такими ми точно прийдемо в світле майбутнє
Елена Величко _ 03.05.2019 19:03
IP: 35.235.227.---
Тобто Зе треба буде ще ВИБРАТИ ШЛЯХ: чи почати економіку власну робити,
чи продовжувати гратись в один пішов-інший прийшов ще гірший – гойдалки від олі-ту.
Але ці зміни – то перерозподіл, регулювання через закони, відповідальність та ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗРАХУНОК, спочатку грубий, але Закон великих чисел надасть вірне рішення – й громадяни своїми цифрами повинні зводити до мінімума вплив усіляких халявщиків. Принцип такий – усі ресурси у державі або частина у громадян,що живуть у країні, бо такі ресурси є ОСНОВА економіки та належать усім, у тому числі й майбутнім. Поїхав – віддавай ресурси.
Елена Величко _ 03.05.2019 18:52
IP: 35.235.227.---
Й ще треба сказати, що економіка не зупиняє свій хід від зміни одного П. на іншого П.-а.
Тому ситуація після М. – то була вже ІСНУЮЧА ситуація при Я. ІСНУЮЧА, й новий П. знав про це, бо сам приймав в цьому участь. К. у Нафто-зі теж знав, але як, так би мовити аудитор,повинен був знати, що підняття ціни вийме не менше 100 мільярдів, тобто у Н-зі все завалив разом з економікою. Щодо субсидій, то ситуація ще гірша аніж є, бо НЕМА чим платити громадянам, тож справжню ситуацію приховують через невірні розрахунки, а субсидію скоріш за все ще й крадуть, тобто схема.
Елена Величко _ 03.05.2019 18:44
IP: 35.235.227.---
А тепер скажу по темі. Реверси виникли з газу, бо порушена була етика з-за подій на Донбасі, – однак, рівень життя значно впав та вводити тягар бізнесу на населення, а не на зароб.ляющих більші гроші – то вже зовсім інша справа. Газу власного було досить, крім того ІСНУВАЛА схема платні, коли саме "багаті" за ПЕРЕВИТРАТИ сплачували більшу ціну, все це переробили, щоб повісити на самих бідних та державу – це було ЯВНЕ порушення Конституції як мінімум. Але сподобалось нічого не робити для громадян та видоювати та пішли далі- далі...Треба було ЗНИЗИТИ ІМПОРТ, однак почали імпортувати й газ й вугілля, Й інше – ТУТ САМЕ НЕБЕЗПЕКА – у виводі валюти. Тобто Захід нам поміг...й ще раз поміг, й Абрам-с теж й інші.
Елена Величко _ 03.05.2019 18:35
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
Буде інавгурація – буде й діло, тільки спочатку треба розігнати халявщиків що мільярдами маніпулюють, граються у Монополію (гра така була), так само і в медицину граються не зважають на громадян, так само і в брехню "покращення", так само в "ідіть працюйте" та" бізнес сам" – НЕМА ТАМ НІДЕ ГРОМАДЯН, як нема й економіки ніякої.
Sergei Stoianov _ 03.05.2019 18:29
IP: 35.235.227.---
ЦИТАТА: "Схемою "Роттердам плюс" було знято із споживачів понад 35 мільярдів гривень. Навіть після усіх відкатів, на руках залишилося багато кешу, який можна відправити на нові покупки та подальшу монополізацію енергетики..." Ну ж і скотиняка – "знято" із споживачів", "залишилося багато кешу"...!
Елена Величко _ 03.05.2019 18:28
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
А інші звертались не до таких як, а саме до Гаранта Конституції: "припинить піаритись та
бравурні речі, подивіться на тарифи, бо підняти трохи тарифи – можна було, ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ АРМІЮ. а не гаманці різних коритників проти народу та таке далі..."
Й СКАЗАТИ вірні слова ПО ТЕМІ – то не скиглити – то треба щось знати як найменше.
Sergei Stoianov _ 03.05.2019 18:23
IP: 35.235.227.---
Вид – Звичайне ЧМО- маніпулятор!
Сергей Папков _ 03.05.2019 18:15
IP: 35.235.227.---
Пане Лещенку, а може Ви, як нардеп, ініціюєте закон про конфіскацію всього майна і коштів як у російськиї юридичних і фізичних резидентів, так і у осію, які співпрацюють в будь-який спосіб з країною-агресором (причому за максимально спрощеним юридичним механізмом, не пов'язаним з недореформованою судовою системою)? Тоді, дивись, всі тем, про які Ви пишете останнім часом (і ті про які не пишете з якихось причин), закриються самі собою.
Андрій01 _ 03.05.2019 17:32
IP: 35.235.228.---
ти би краще про Коломойського написав на скільки мільярдів Україну пограбував, видно сцикливо писати, а Порошенко відходить так можна. Клоун патріот.
_ABM_ _ 03.05.2019 16:12
IP: 35.235.227.---
Елена Величко:
_ABM_:
До речі МИ Й Так усі працювали...
Вся ваша "праця" зводилася до щоденного цькування Порошенко. До речі я не був і не є фанатом Порошенко, але і не дозволяв собі його принижувати оскільки розумію надскладні проблеми державотворення. Я і проти Зеленського нічого поганого не висловлюю, більш того, я буду рад, якщо йому вдастся покращити ситуацію. Я звертаюся не до Зеленського, а до таких як ви – припиніть скиглення, займіться роботою, Порошенко дуже цивілізовано здає свій портфель президента. Беріть його і працюйте, бо таке враження, що крім цькування Порошенка ви більше ні на що не здатні.
Елена Величко _ 03.05.2019 15:52
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
До речі МИ Й Так усі працювали – ВАШУ роботу робимо ще – а ви НАШІ гроші спускаєте та життя наших ближніх. Щоб ви постійно так "комфортно" жили як основна частина громадян оці 5 років та й до того – мої вам побажання.
Елена Величко _ 03.05.2019 15:49
IP: 35.235.227.---
_ABM_:
Александр Исак:
А Чому не ВИМАГАЛИ попередні пять років?
Попередні 5 років дали можливість в умовах реальної війни (!) в достатньо комфортних умовах жити абсолютній більшості населення України, в тому числі і сьогоднішнім 73%. Мабуть в цьому була помилка. Мабуть треба було оголосити військовий стан, щоб всі відчули, що таке війна...
Але маємо, що маємо, побачимо, як 73% однодумців будуть працювати.
"В достатньо комфортних умовах?", – ВИ З МІСЯЦІ ПРИЛУНИЛИСЬ? Ну тоді все зрозуміло, ви основну частину громадян-землян -українців не в змозі зрозуміти, якщо 5 років повного безладу кайфували.
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter