Широка коаліція
Не знаю, як кому, але мені стає дедалі більш очевидною готовність Банкової до створення широкої коаліції після виборів 30 вересня 2007 року.
Враховуючи попередній досвід дискусій, відразу пропоную домовитися: блог – це щоденник, де я викладаю те, що вважаю за потрібне. Це – не стаття, яка пишеться за своїми законами.
Отже, розповім про частину власних спостережень.
По-перше, стосунки між Віктором Балогою і Борисом Колесніковим. Друга особа в таборі Ющенка – з другою особою в таборі Януковича.
Журналісту складно достеменно знати про предмет їхніх переговорів – про це краще запитати у спецслужб – але факт, що ці люди регулярно не лише зідзвонюються, але і зустрічаються. Трапляється це постійно, можливо навіть, кілька разів на тиждень, в офісах і ресторанах.
Більше того, Колесніков зустрічається з Ігорем Пукшиним, заступником глави секретаріату президента. І за кілька годин Центрвиборчком відмовляє в реєстрації ініціативних груп з проведення референдуму, ініційованого Тимошенко.
По-друге, головний спонсор "Нашої України" Ігор Коломойський знайшов спільну мову з Юрієм Бойком і Дмитром Фірташем, які на цих виборах зробили ставку на Партію регіонів. Про це вже писалося в попередньому запису на блозі.
По-третє, Ахметов після злиття з Вадимом Новинським став партнером Коломойського на Південному гірничо-збагачувальному комбінаті. Звичайно, Коломойський – людина жорстких правил у поводженні з партнерами, однак навряд він ризикне піти на різкі кроки стосовно Ахметова.
Тому ці два головних патрони помаранчевих та біло-блакитних сил приречені домовитися – спочатку у бізнесі, а потім – і в політиці. Можливо, навіть, щоб вдвох усунути зв'язку Бойка-Фірташа з газових потоків, які зробили і Ахметова, і Коломойського заручником цих людей.
Але це – фон. На передньому плані йде багаторівнева гра, головна мета якої – другий президентський термін Віктора Ющенка.
Сьогодні мені стали відомі результати закритого соцдослідження, проведеного Ukrainian Sociology Service на замовлення одного зі штабів фаворитів. Ющенко програє вибори президента – і Тимошенко, і Януковичу. Наприклад, у парі Ющенко-Янукович розрив 33,5% проти 45,6%. І це за умови небалотування Тимошенко. У парі Ющенко-Тимошенко розрив в два рази на користь лідера БЮТ.
Звичайно, за три роки до виборів баланс може змінитися, але принципово картина буде такою ж. Щоб посунути пропорції, потрібні неординарні, а, можливо, і неймовірні події.
Все це розуміють на Банковій. І спосіб зберегти владу для Ющенка – це не допустити балотування не тільки Тимошенко, але і Януковича на виборах-2010. І, здається, мотиви нинішніх контактів команди Ющенка з крилом Ахметова в Партії регіонів спрямовані саме на цю мету.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.