Тимошенко збирається порушити газовий контракт
Юлія Тимошенко обіцяє звернутися до Європейського Союзу провести експертизи газових контрактів, підписаних між Україною й Росією.
"Я хочу опровергнуть раз и навсегда все обвинения, которые раздаются из уст участников коррупции на газовом рынке, что для Украины что-то подписано невыгодное. Для того, чтобы в этом убедился каждый человек в Украине, я буквально завтра обращусь с официальным письмом к Европейскому Союзу, чтобы они сделали официальную экспертизу подписанных контрактов", – заявила Тимошенко у вівторок на брифінгу перед секретаріатом президента, заради якого вона залишила засідання РНБОУ.
У мене є питання: експертизу який таких газових контрактів Тимошенко буде замовляти Євросоюзу, якщо, за її ж словами, ці документи є конфіденційним!?
Саме на підставі секретності минулого тижня прем'єр відмовила українським депутатам в наданні текстів угод.
Згадаймо, під час сесійного засідання минулого четверга відбувся діалог між Тимошенко і главою комітету з питань національної безпеки Анатолієм Гриценком.
ГРИЦЕНКО: Наш комітет, для того щоб розібратися чи є підстави говорити в тих, хто називає підписані 19 січня домовленості національною зрадою, чи є підстави говорити про перемогу, офіційно направив два запити для того, щоб отримати копії підписаних контрактів і угод. На ці два запити було два ваших жорстких розпорядження пану Дубині – передати протягом двох діб, а потім – невідкладно. Але після цього документи не поступили і є копія вашого розпорядження, адресована пану Дубині, повернути їх без розгляду. Для бюрократа це зрозуміло, що прем'єр таким чином фактично заборонила передавати у комітет документи. Я наполягаю на тому, щоб ці документи поступили у комітет і хочу під стенограму почути, коли ми їх отримаємо.
ТИМОШЕНКО: По-перше, я хочу нагадати вам і про це до речі, і публічно заявила Російська Федерація, що всі контракти, які вони підписують з усіма країнами на постачання газу, це загальна практика, вони вимагають конфіденційності, нерозголошення, не роздачі і так далі. Тому я хочу ще раз підкреслити, що ми виконуємо цю вимогу контракту, але якщо ви маєте доступ до таємних документів, то ми готові у спеціальному режимі, ви знаєте, для цього відводиться комната, для цього, урядові документи, ми можемо запросити вас і ви можете працювати із цими документами без будь-яких сумнівів. Нам там немає чого приховувати, контракти успішні для України.
ОТЖЕ, де, в який спосіб Тимошенко передаватиме абстрактному "Європейському Союзу" газові контракти? Чи вони отримають право доступу до секретної інформації?
За великим рахунком, своєю заявою в середу прем'єр оголосила, що збирається порушити пункт газових контрактів про конфіденційність.
Між іншим, поки Тимошенко обіцяє передати ЄС газові контракти на експертизу, комітет Гриценка станом на сьогодні, 11 лютого їх досі не отримав.
Крім того, у мене викликає великий сумнів, що ЄС в даному випадку буде неупередженим – адже вони є третьою стороною в газових справах.
По-перше, ЄС зацікавлено в мінімізації вартості газу для європейських споживачів. Ціна газу для них складається в тому числі з вартості транзиту по території України. Тобто, чим менше тариф транзиту для України, тим вигідніше для ЄС.
По-друге, ЄС зацікавлено в тому, щоб вартість газу для України була не менше, ніж у європейських країн. Бо з вартості газу складається собівартість кінцевої української продукції, яка в тому числі іде на експорт до ЄС. І чим вищою буде вартість газу для України, тим менш конкурентноздатною в порівнянні з європейською будуть наші товаровиробники.
І ще про експертизи. Як відомо, раніше Тимошенко вже зверталася також до західних експертів щодо розслідування зловживань "Венко" та рефінансування, яке здійснює Національний банк.
"Я як прем'єр-міністр звернулася до міжнародних організацій, які розслідують злочини в енергетичній сфері, розібратися як в України забрали шельф Чорного моря і на корупційній основі передали тіньовим ділкам", – заявляла Тимошенко дев'ять місяців тому.
Або згадайте цю новину від 20 грудня: "Прем'єр Юлія Тимошенко має намір звернутися до міжнародної неурядової організації Global Witness для проведення об'єктивного розслідування можливої причетності вищого керівництва України до спекулятивної девальвації гривні". Цій обіцянці скоро вже два місяці.
Результатів що першого розслідування, що другого не чути. Зате галасу було багато.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.