12 червня 2009, 13:00

Маніпуляція від політтехнолога Тимошенко

Маніпуляція, до якої вдався штатний політтехнолог БЮТ Віктор Уколов, не робить йому честі.

У п'ятницю зранку Уколов зробив такий запис у своєму блозі: "КМІС: Рейтинги Тимошенко та Януковича практично зрівнялися. Яценюк – впав до 9,6%".

Уколов посилається на соціологічне дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології – закладом з хорошою репутацією.

Але насправді озвучені цифри зовсім не свідчать про рейтинги кандидатів.

Наведені Уколовим цифри були отримані, коли респонденти відповідали на питання "Хто, на вашу думку, переможе на президентських виборах у наступному році?"

Були отримані такі дані:

- Тимошенко – 18%

- Янукович – 19.5%

- Яценюк – 9.6%

Це – електоральні очікування, але не електоральні настрої. А справжніми рейтингами є саме настрої, а не очікування.

Як політтехнолог Уколов добре знає, у чому різниця, але все одно вирішив обдурити читачів.

Це очевидно, бо пан Уколов не помітив на сайті КМІС іншого повідомлення.



Відповідаючи на питання, "За кого ви будете голосувати у першому турі виборів президента, якби вони відбулися в найближчу неділю", респонденти сказали:

- Янукович – 34,7% ± 3,1% поданих голосів,

- Тимошенко – 22,0 ± 2,7% поданих голосів

- Яценюк – 19,2 ± 2,6% поданих голосів.

Як видно, цифри першого запитання дуже відрізняються від цифр другого запитання.

Пан Уколов свідомо подав як начебто рейтинги кандидатів відповідь на запитання "хто буде президентом". Хоча насправді рейтингом політика є відповідь на питання "за кого ви проголосуєте?"

Це – типова маніпуляція, яку всі добре пам'ятають з часів Кучми, коли інформаційною політикою в країні завідував Віктор Медведчук.

Тоді теж через день публікувалися рейтинги – на питання, хто стане президентом, майже 60% відповідало, що це буде Янукович, і близько 30% казали – що Ющенко.

При тому, що відповідь на питання "за кого ви будете голосувати?" в 2004 давала протилежну картину – Ющенко аж до середини вересня суттєво випереджав Януковича.

Тоді пані Ірина Бекешкіна дуже зрозуміло пояснювала, що відповідь на питання "хто буде президентом" не є об'єктивним відображенням рейтингів, тому що люди, будучи свідком адміністративного ресурсу, просто не вірили в перемогу Ющенка, хоча і збиралися за нього голосувати.

Маніпуляція, до якої сьогодні вдався пан Уколов, дуже легко помітити за числом тих, хто не визначився в опитуванні КМІС.

На питання "хто, на вашу думку, переможе на президентських виборах у наступному році?", не знають відповіді 43,6%.

Тоді як на питання "за кого ви будете голосувати?" важко сказати лише 13,5%.

Рекомендація до пана Уколова – якщо ви таким чином намагаєтеся обдурити суспільство, то ви робите ведмежу послугу своєму лідеру, бо країна в черговий раз стає свідком того, що вами оволодіває паніка.

І ви дуже уподібнюєтеся до вашого головного опонента – Яценюка, який в своєму переляку від прямого спілкування з пресою дожився до того, що заполонив друковану пресу рекламними статтями, які тільки в газеті "Сегодня" наважуються виділяти шапкою "на правах реклами".

Так само на мерських виборах робив Черновецький – йому протипоказано давати справжні інтерв'ю, тому замість них в газеті "Сегодня" на правах реклами виходили звіти про геніального менеджера.

Суспільство все це бачить – і неготовність Яценюка дати відповіді на запитання, які накопичилися до нього, ще не один раз вилізе йому боком.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...