Тимошенко: "Коли по телевізору рекламуватимуть "Фанту", люди голосуватимуть за Ющенка"
У своєму блозі я вже писав, що по можливості проводитиму ретроспективу і нагадуватиму, як змінилася Україна за п'ять років.
Багато з тих подій подій виглядають абсурдними і дикими. І сьогодні залишається дивуватися, як таке могло бути.
Але багато чого не змінилося.
Отже, п'ять років тому, 10 листопада 2004, Центральна виборча комісія оголосила результати першого туру виборів президента.
Сталося це з безпрецедентним запізненням – на десятий день після виборів. Такого ніколи раніше не було.
За підсумками першого туру, Ющенко випередив Януковича на 200 тисяч голосів: Ющенко набрав 39,87%, Янукович – 39,32%.
Навести причини такої затримки ніхто офіційно не міг. А неофіційно всі розуміли – Януковичу дуже була потрібна перемога в першому турі для психологічного спецефекту.
Тому в деяких округах ніяк не могли дорахувати голоси. Але натягнути потрібний результат зрештою не змогли.
Ще п'ять років тому Янукович ніяк не міг наважитися на теледебати з Ющенком.
Умови, на яких Янукович міг погодитися на дебати, оголосив Богдан Губський, який тоді всіма силами його підтримував. Янукович хотів... вибачень від Ющенка.
"Віктор Янукович висловив свою думку – з його точки зору, була не толерантність ведення виборчої кампанії зі сторони Віктора Андрійовича Ющенка. Така зустріч в ефірі можлива буде після того, як будуть офіційно винесені вибачення".
Через декілька тижнів Губського вже можна було бачити у виборчому штабі Ющенка, а через рік – у виборчому списку Тимошенко.
Зрештою, Янукович зрозумів, що його поза з вибаченнями виглядає комічно – і погодився на дебати за "просто так". "Що стосується теледебатів, я одержав багато листів від виборців і прийняв рішення відкинути емоції і йти на теледебати".
Тим часом п'ять років тому кандидатуру Ющенка підтримали двоє одіозних кадрів, які через півтора роки боротимуться один з одним – всесильний мер Києва Олександр Омельченко і дивакуватий депутат Леонід Черновецький.
Вони тоді обоє балотувалися в президенти. Черновецький набрав у першому турі 0,45%. Омельченко – 0,48%.
Машина цензури почала давати перші збої – журналісти "Вістей" на УТ-1 домовились більше не брехати. Вони запропонували першому віце-президенту НТКУ Миколі Канішевському та директору об'єднання "Новини" Артему Петренку ухвалити угоду про редакційну політику.
Напередодні Канішевський звільнив з роботи ведучого програми "Вісті" на УТ-1 Володимира Голосняка, який відмовився читати новини та був відсторонений від роботи.
Ще один прояв абсурдної цензури – був заблокований сайт анекдотів про Януковича http://www.yanukovich.nm.ru. Розблокували його під час помаранчевої революції.
Зараз сайт все ще доступний – шанувальники ретро-гумору можуть зануритися в атмосферу 2004-го.
П'ять років тому тодішній – та й нинішній – спікер Держдуми Росії Борис Гризлов підтримав одну з передвиборчих ініціатив Януковича. Зараз про неї вже забули – хоча тоді обговорювали на повному серйозі.
Нагадаю, ідея Януковича полягала у введенні (увага!) подвійного громадянства між Україною й Росією.
"Сподіваюся, що наступним кроком буде введення подвійного громадянства", – сказав Гризлов.
А Юлія Тимошенко на мітингу на підтримку Ющенка розповіла рецепти перемоги. Вона лише пробувала сили в своєму коронному жанрі.
"...Давайте створимо справжнє помаранчеве військо! Купіть самої дешевої оранжевої тканини і не чекайте, поки вам її дасть штаб! Візьміть ці стрічки і на кожному кроці вивішуйте – на парканах, на деревах, на будинках! І коли люди, які не голосували за Ющенка, будуть заходити в магазин купувати апельсини – вони голосуватимуть за Ющенка! І коли по телевізору рекламуватимуть "Фанту", вони голосуватимуть за Ющенка. І коли Янукович буде спати у ніч з 20 на 21 листопада, йому будуть снитися оранжеві сни!" – розповідала Тимошенко.
А прем'єр Янукович п'ять років тому пообіцяв збільшити вдвічі з 1 січня 2005 зарплату працівникам культури.
Минуло п'ять років, а передвиборчі обіцянки кандидатів не вирізняються оригінальністю.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.