Як починалася цензура на 1+1
В одній із шухляд в офісі "Української правди" зберігається дивний лист.
Ми його отримали вісім років тому, навесні 2002.
Це був лист-реакція на найпершу статтю про запровадження цензури на українському телебаченні.
Стаття називалася "Знайомтеся: Віктор Медведчук, третій президент України".
У публікації йшлося про тоді невідоме ще широкому загалу явище темників, які тільки почали закріплюватися на підконтрольних СДПУ (о) телеканалах 1+1 та Інтер.
Після публікації ми і отримали листа, який бережемо як пам'ять. Це послання "Українській правді" від тодішнього генпродюсера та співвласника 1+1 Олександра Роднянського.
У листі Роднянський як міг заперечував цензуру на каналі 1+1.
Але історія все поставила на свої місця.
Через два з половиною роки, 25 листопада 2004 цей самий Роднянський разом з журналістами 1+1 вибачався перед глядачами за те, що дурили їх з телеекранів:
"Ми усвідомлюємо свою відповідальність за упередженість інформації, яку досі поширював канал під тиском і за директивами різних політичних сил".
Ще за два тижні, 8 грудня 2004-го Роднянський розповів, як його посадили на гачок:
"Якийсь час тому під загрозу було поставлено сам факт існування "1+1", тому що у нас хотіли відібрати ліцензію, і я дозволив зв'язати себе деякими зобов'язаннями. З тих пір ми відчували досить жорсткий тиск – як і майже всі наші колеги на українському телебаченні".
Як зізнається Роднянський, робити те, що робив канал "у рамках роботи на "єдиного кандидата" Віктора Януковича, ...було убивчо і професійно, і по-людськи".
За словами Роднянського, в останні кілька тижнів "стало зрозуміло, що все це вже нижче плінтуса й треба або закривати лавку, або міняти ситуацію кардинально".
Минуло п'ять з половиною років.
Нічого не нагадує? Наприклад, сьогоднішні спростування нового власника 1+1 Коломойського та керівника каналу Ткаченка про наявність у них будь-якої цензури.
Але не виключено, що років через десять Коломойський десь у мемуарах згадуватиме, що в нього виникли проблеми навколо Укртатнафти або Південного гірничо-збагачувального комбінату, і він так само "зв'язав себе деякими зобов'язаннями" з Віктором Януковичем.
Загалом же власники та керівники медіа ніколи не визнають наявність у себе цензури. Для цього як мінімум треба щоб трапилася помаранчева революція.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.