Найвідвертішим був Льовочкін, найнахабнішим – Клюєв
Все не доходили руки розповісти, чим завершився один експеримент, який ми проводили.
Як відомо, Українська правда подавала до суду на президента Віктора Януковича після того, як він двічі відмовився повідомити, у яких підприємствах виступає акціонером.
Зрештою Янукович оприлюднив, які акції йому належать.
Після цього в порядку експерименту ми надіслали запити чотирьом іншим діячам з найвищого ешелону, аби вони за прикладом президента сказали, якими підприємствами володіють.
Наші запити були адресовані главі СБУ Хорошковському, першому віце-прем'єру Клюєву, віце-прем'єру Колеснікову і главі адміністрації президента Льовочкіну.
Так, у останній декларації Хорошковського за 2009 рік повідомляється, що він виступаєте учасником у підприємствах, володіючи часткою в статутному капіталі на суму 16 гривень 32 копійки, в тому числі 15 гривень 97 копійок за кордоном.
Ми просили назвати, в якому саме підприємстві Хорошковський володіє акціями на таку суму.
Відповідь Хорошковського прийшла за підписом глави прес-служби СБУ Остапенко, яка повідомила, що вся інформація, яка нас цікавить, є в декларації про доходи Хорошковського.
Хоча насправді там ні слова не сказано про те, в яких конкретно підприємствах він виступає акціонером.
Віце-прем'єр Борис Колесніков у декларації за 2009 рік повідомив, що володіє акціями на суму 16 мільйонів 657 тисяч 330 гривень, а члени його родини – на суму 16 мільйонів 657 тисяч 210 гривень.
Наше запитання було таке саме – в яких саме підприємствах він виступає акціонером.
Відповідь Колеснікова – він це нам відмовляється повідомити, бо ця інформація не підлягає оприлюдненню відповідно до чинного законодавства. Цікаво, що Янукович вважав інакше, коли опублікував відомості про підприємства, акції яких він має.
Третій запит – до першого віце-премєра Клюєва. У його декларації за 2009 рік повідомляється, що він виступає акціонером на суму 14 мільйонів 178 тисяч 893 гривні 48 копійок, а члени його родини – на суму 5 тисяч 40 гривень 50 копійок.
Клюєв взагалі проігнорував наш запит, порушивши тим самим закон "Про інформацію". Наш запит був надісланим цінним листом, тому ми маємо докази того, що апарат Кабміну його отримав – але Клюєв вирішив, що закони на нього не поширюються.
Четвертий адресат Сергій Льовочкін мав у декларації за 2009 рік цінні папери номінальною вартістю 50 тисяч 525 гривень, в тому числі за кордоном – 50 тисяч 500 гривень.
Льовочкін виявився єдиним, хто відповів нам на поставлене запитання, вказавши конкретні фірми, де він виступає акціонером. Виявилося, що він має 100 акцій "Укртелекому" на номінальну суму 25 гривень. Але основний актив Льовочкіна – це акції... кіпрської фірми Oskaro Investments.
Тобто глава адміністрації президента не приховує, що тримає свої статки фактично у офшорній зоні. Що ж, дякуємо принаймні за чесність...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.