Обережно, працює пральна машина!
Акція з порятунку Леоніда Кучми триває – на цю справу працює весь медіа-холдинг Віктора Пінчука плюс навіть закордонні "авторитети"
У четвер на каналі СТБ було показано уривки з так званого фільму Кончаловського про убивство Гонгадзе.
До цього вони демонструвалися на ICTV, але той ефір я пропустив, а цей – ні. І не пошкодував – бо давно не бачив такої шаблонної пропаганди.
Головні дійові особи: Юрій Жванія (насправді – Давид Жванія, просто автори не обтяжують себе знанням імен своїх героїв), Борис Березовський, Юрій Фельштинський, Олександр Гольдфарб. Всі четверо – пов'язані між собою особи.
У центрі цього кола – сам Березовський. Вони озвучують версію, що убивство Гонгадзе – спецоперація іноземних спецслужб.
Їм допомагає екс-президент Польщі Олександр Квасьневський. У титрах не повідомляється, що він отримує стабільне фінансування від Пінчука на свій фонд Amicus. Ще адвокати Кучми у фільмі – Дмитро Табачник і політтехнолог-депутат Держдуми Росії Сергій Марков.
Виходить семеро.
Сподіваюся, що цитати Юлії Мостової у фільмі були вирвані з контексту, тому що наведені її слова – це ще голос на підтримку адвокатів Кучми.
З боку Мельниченка – двоє, сам Мельниченко і Мороз.
Ну і апогей цього цирку – сам режисер Кончаловський, який проводить "розслідування", не виходячи з монтажної апаратної.
Мені сподобалося, як Кончаловський знайшов першу ознаку того, що убивство Гонгадзе – це операція спецслужб.
Кончаловський почав стрибати від радощів, коли побачив, що на акцію після зникнення Гонгадзе журналісти вийшли у футболках із зображенням його профілю. Мовляв, це ж треба було профіль намалювати і футболки надрукувати – типова американська технологія!
Бідний режисер не знав, що "логотип" розробив веб-майстер "Української правди" Сергій Корнієнко в програмі CorelDRAW за 20 хвилин.
А сама хода журналістів відбулася через тиждень після зникнення Георгія. І друк однієї такої футболки від сили складає 10 доларів. Звичайно, це вагомий аргумент, що вбивство Гонгадзе – справа рук Америки.
Про рівень "обізнаності" Кончаловського свідчить його здивування перед камерами, що насправді "плівки Мельниченка" – це насправді не плівки коричневого кольору, а цифрові чипи.
Подібного bullshit не доводилося бачити від 2001 року, коли на замовлення Пінчука Чарльз Клоувер зняв фільм "Піар", який також пропагував версію американського сліду в справі Гонгадзе.
Тоді найвагомішим аргументом було те, що один з активістів акції "Україна без Кучми" Володимир Чемерис отримав офіційний грант від США на 10 чи 15 тисяч доларів на свою організацію "Республіка".
Аргументація про революцію ціною 15 тисяч доларів – це круто!
Але ще крутіше – це найняти знаного російського режисера, який буде марити на телекамеру, навіть не розуміючи предмету свого псевдо-розслідування.