Одне слово на захист Тимошенко
У четвер заступник голови Партії регіонів Вадим Колесниченко у притаманній менторській манері прокоментував заяву доповідачок Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні.
Доповідачки, як відомо, подали голос на захист Тимошенко.
Після чого європейські депутати отримали гнівну одповідь від Колесніченка:
"...А чому доповідачі Ради Європи не турбуються про долю іншого прем'єра України – Павла Лазаренка, який знаходиться у в'язниці в США? Він же теж проходив з питань, які пов'язані з компанією ЄЕСУ...", – обурився депутат.
Насправді можна по-різному ставитися до Тимошенко, але аргумент Колесніченка не витримує критики.
Оскільки Америка – це вільна держава, там будь-хто може прийти в суд і без пояснення причин ознайомитися з матеріалами судової справи.
Отже, епізоди стосовно ЄЕСУ входили до тексту Обвинувачення Лазаренка, яке було подано прокуратурою до Окружного суду Північного округу Каліфорнії 19 липня 2001 року.
Але 7 травня 2004 року вже під час слухань по-суті головуючий суддя Мартін Дженкінс виніс ухвалу, якою зняв з обвинувачення Павла Лазаренка всі епізоди, які стосуються "Єдиних Енергетичних Систем України".
Ми зараз не обговорюємо, корисною чи шкідливою для України була діяльність ЄЕСУ – ми обговорюємо факт: це звинувачення в Каліфорнії було знято.
Тобто, з 7 травня 2004 року питання ЄЕСУ не розглядалося судом в Сан-Франциско.
Відповідно, воно не ставилося на голосування журі присяжних, і, відповідно, по цьому питанню не виносився вирок у справі Лазаренка.
І, відповідно, наведена на початку цього блогу заява депутата Колесніченка є неправдою.
Ось цей документ за підписом судді Дженкінса. Я публікую скорочену копію. Цим рішенням суддя зняв з Лазаренка деякі інші обвинувачення – я наводжу уривки, які стосуються ЄЕСУ:
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.