10 листопада 2011, 16:25

Час розпочинати дискусію про назву аеропорту в Жулянах

Останні тижні на Західній Україні тривали суперечки щодо імені особи, на честь якої назвуть аеропорт у Львові.

У підсумку, аеропорт назвали іменем Данила Галицького.

На мою думку, це – не найбільш вдала назва. По-перше, вона не повідомляє нічого нового мешканцям України.

По-друге, для іноземців назва не створює чіткого асоціативного ряду. Вона стосується постаті, яка становить інтерес для істориків, але не для пересічних європейців, які під час туристичних візитів обмежуються спрощеним поглядом на країну перебування.

Причина – в елементарних часових лімітах візиту. Ти маєш три дні, і за цей період повинен дізнатися про об'єкти, які можеш побачити на власні очі.

Набагато вдалішим була пропозиція назвати аеропорт іменем Йогана Пінзеля.

На відміну від Данила Галицького, постать Пінзеля значно більш "маркетингова". Результати його життя мають осяжні прояви у скульптурах, на які можна подивитися на власні очі та навіть помацати (якщо дозволять).

Більше того, така назва дозволила би чітко прив'язати Пінзеля до України.

Назвавши аеропорт іменем Пінзеля, Львів мав шанс побудувати симпатичний міф для міста, створити нові туристичні об'єкти та отримувати на цьому додаткові прибутки від продажу фотоальбомів про Пінзеля, магнитів на холодильник, чашок з зображеннями його робіт та футболок з його прізвищем. А потім започаткувати конкурс сучасної міської скульптури імені Пінзеля та створити центр вивчення спадку Пінзеля.

Тобто дати додатковий поштовх інфраструктурі заробляння грошей на історичних постатях, що успішно функціонує в Європі.

Звичайно, все це можна робити і без присвоєння аеропорту імені Пізнеля, але таке номінування зробило би цей рух неминучим.

Але рішення вже ухвалено – аеропорт носитиме ім'я Данила Галицького.

Незабаром відкриття нового терміналу в Борисполі, а також нового терміналу в Жулянах.

Це – привід започаткувати дискусію, чи слід також дати назви двом київським аеропортам.

Не впевнений, що громадськість зможе пролобіювати свою кандидатуру для аеропорту в Борисполі, але відстояти свою назву в Жулянах цілком по силах.

Якщо така дискусія почнеться, моя пропозиція – надати аеропорту в Жулянах ім'я Казимира Малевича.

По-перше, це дозволить нам приватизувати прізвище одного з визначних киян, який здобув всесвітню славу.

По-друге, це змусить київську владу зайнятися створенням у місті осередку Малевича та заснувати хоча би мінімальний документальний центр про його постать.

По-третє, сам по собі Малевич дуже маркетингова фігура, а його роботи широко упізнавані. Відповідно, розкрутка Малевича через назву аеропорту може стати приводом для започаткування в Києві "малевицького" руху, конкурсів сучасного мистецтва тощо.

Ну, і зрештою, не називати ж аеропорт у Києві іменем Кия, Щека та Хорива?

Звичайно, залишається варіант, що оскільки терміналом в Жулянах володіє "Юра Єнакіївський" (сам аеродром – комунальний), то аеропорт назвуть іменем космонавта Берегового.

Але, думаю, хоча би тут здорового глузду вистачить...

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...