Інтернет-армія Тимошенко. Хто вони?
Останні десять днів я проводив експеримент – на блогах Української правди і на своєму фейсбук-акаунті.
Я намагався проаналізувати активність прихильників Тимошенко та класифікувати їх.
Мої висновки.
Перше. Є люди, які просто люблять Тимошенко та не люблять Януковича і Ющенка. Аналізувати цю категорію неможливо, тому що кожен має свою відмінну аргументацію.
Друге. Є боти. Вони, безперечно, існують.
Не може за три години запис у блозі УкрПравди зібрати 500 коментарів. Або за 45 хвилин на фейсбуці – 100 коментарів та 200 лайків.
При чому на 90% зміст коментарів не є суперечкою щодо написаного, а просто поливанням бруду автора або гаслами-прославляннями на кшталт "Ю.В.Тимошенко не помиляється, лише вона зможе переконати синьо-бандитську владу припинити цей безлад в країні!!! Для цього не має рецепту, тому її дії поступові та злагоджені". Це – реальна цитата одного з коментів.
Боти – це люди, які за гроші створюють удавану підтримку Юлії Тимошенко від імені пересічних громадян.
Засуджувати ботів – це те само, як засуджувати співаків, Ані Лорак або Настю Каменських, які перед президентськими виборами-2010 року їздили по країні і розповідали, що вони безкоштовно агітують за Тимошенко, бо тільки вона може врятувати Україну.
Звісно, це був лише бізнес, який супроводжувався невеликою брехнею про безкоштовні співи. І коли Тимошенко посадили в тюрму, ніхто з цих виконавців не провів ні концерту на її підтримку, ні навіть не записав звернення до громадян рятувати кумира.
З іншого боку, звичайно, боти – не всі.
Є ще третя категорія громадян, яких можна назвати фанатиками. Вони ж – "юльки", вони ж – "юлефани".
Ці люди ще більш небезпечні, ніж боти. Боти просто роблять свою роботу і пишуть за гроші. Фанатики пишуть зі своїх переконань.
Але проблема фанатиків у тому, що єдине, на що вони здатні – це сварити в інтернеті критиків Юлії Володимирівни та прославляти всі її чесноти.
Часто докори від цих людей лунають і на мою адресу.
При чому вони теж не сперечаються щодо суті написаного, а лише фіксують свою позицію категоричними твердженнями на кшталт: "Злякався донецьких бандитів, тому пише про Юлю" (дурниця, яка очевидна будь-кому, хто читає УкрПравду), "Через противсіха Лещенка програла Тимошенко" (хоча я ніколи не був противсіхом), "Лещенко на зарплаті у Януковича/Клюєва/Льовочкіна" (анекдот, який однаково смішний усім носіям перерахованих прізвищ).
Насправді ця категорія громадян – фанатики – зіграли погану службу Тимошенко.
Тому що Тимошенко стала заручником ілюзії, що вона має таку потужну армію, яка на словах клялася порвати пащу будь-кому, хто зазіхне на Юлю.
Виходячи з такої настанови, Тимошенко і проводила свою політику, яка часто межувала з авантюризмом.
Але коли дійшла черга до того, що Юлю справді треба рятувати, ці інтернет-фанатики поховалися за монітори, замість того, щоб вийти на Майдан або спробувати фізично завадити суду над Тимошенко.
Я знаю від близьких соратників Юлі, що вона в день вироку сподівалася побачити на Хрещатику хоча би 50 тисяч людей, які паралізують центр міста. Але побачила в десять разів менше...
Тому, коли Тимошенко наступного разу думатиме про причини своєї поразки, вона має подякувати і своїй чисельній армії псевдо-прихильників, зброєю яких замість булижника виявився малопотужний віртуальний лайномет.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.