''Мемуари Януковича''. ''Гаррі Поттер'' курить на балконі
Віктор Янукович знайшов оригінальний спосіб легалізації доходів.
Донецька "Друкарня Новий світ" виплатила йому 2 мільйона доларів за авторське право за вже видані ним книжки, а також за майбутні твори.
Книги, які досі виходили за підписом Януковича "Рік в опозиції. У політиці не буває остаточних перемог і поразок", "...І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання" – це компіляція його виступів на з'їздах Партії регіонів та засіданнях уряду, тому жодної цінності вони не становлять і не продаються у магазинах.
Виходить, що 2 мільйони доларів Януковичу заплатили за ще не написану ним книгу.
Але це – нечувана сума!
Для прикладу, за політичний бестселер світового масштабу – спогади Білла Клінтона – американські видавці заплатили йому гонорар 10 мільйонів доларів, а перший наклад книги склав 1,5 мільйони екземплярів.
Але зрозуміло, що це незрівняні речі. Клінтон – глобальна постать та президент країни з величезним внутрішнім ринком читачів. Англомовна аудиторія у світі складає понад мільярд осіб.
Крім того, мемуари Клінтона мали особливий ажіотаж через історію спогадів про скандал з Монікою Левінськи.
Очевидно, що книга Януковича не матиме попиту ніде, окрім України. Тут – свої закони ринку та свої розміри гонорарів.
Для прикладу: як повідомила Ганна Герман у декларації про доходи, вона отримала за свою "Червону Атлантиду" 5 тисяч доларів авторської винагороди. Невже письменницькі таланти Герман в 400 разів гірші за таланти Януковича?
Зрозуміло, що платити за книгу Януковича 2 мільйони доларів – це наперед програшний проект для видавця. На ринку такими сумами може похвалитися хіба що ЄДАПС, але вони друкують паспорти, а не белетристику.
Якщо, звичайно, не йдеться про прихований хабар.
Історія з книгою Януковича нагадує випадок з Анатолієм Чубайсом. Він отримав 450 тисяч доларів за ненаписану книгу про приватизацію в Росії – та втратив після скандалу посаду міністра фінансів. У Януковича розцінки – в чотири рази вищі. А наслідків не буде жодних.
Не слід дивуватися, якщо цього року Янукович приголомшить нас якоюсь новою покупкою – історія з гонорарами була потрібна, щоб показати легальне джерело доходів.
Але це – велика дурниця соратників Януковича, адже абсурдність виплати йому таких коштів дуже легко довести.
Простіше було оформити на нього якісь патенти за винаходи – наприклад, "кланова економіка", "донецька школа менеджменту" тощо...
Це – не перший випадок, коли в нього з'являються дивні доходи. Так, в минулому на порятунок Януковича приходила не донецька типографія, а донецький друг-регіонал Сергій Клюєв, який купив квартиру Януковича за нечувані 7 мільйонів доларів.
Але і ці 2 мільйони доларів закінчаться в Януковича.
Підказка на майбутнє – після продажу прав на книги Януковича можна продати їх екранізацію – за десять мільйонів доларів.
Враховуючи, що син Януковича взявся курувати кінематограф України, йому буде нескладно домовитися з потрібними людьми.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.