1 червня 2012, 13:45
Порушена присяга Ріната Ахметова
Після відмови Апарату Верховної Ради надати присягу депутата Ріната Ахметова текст документу мені надала його прес-служба.
Це гарно, що вони оперативно відреагували.
Але я не хочу адмінресурсу, щоб помічники Ахметова втручалися в цю ситуацію. Тому що помічники іншого депутата не будуть реагувати на подібні відмови.
Я не хочу вибіркового застосування закону. Я хочу, щоб присягу давав розпорядник інформації, який зобов'язаний її надавати.
У даному випадку – це Апарат Верховної Ради, який у своїх пересторогах нагадує параноїка.
Спочатку вони відмовилися надати декларації про доходи депутатів, хоча закон "Про доступ до публічної інформації" напряму забороняє.
Потім вони відмовилися надавати списки штатних депутатських помічників, хоча закон забороняє утаємничувати інформацію "про розпорядження бюджетними коштами (...) прізвища фізичних осіб, які отримали ці кошти або майно".
Тепер вони відмовляються надавати текст присяги депутата. Чиновники Верховної Ради кажуть, що присяга містить... "конфіденційну інформацію" – автограф депутата.
З таким же успіхом можна засекретити будь-який нормативний акт, тому що він також містить конфіденційну інформацію – автограф чиновника.
А тепер відносно декларації. Вона підписана 23 листопада 2007 року, в перший день роботи нинішньої Верховної Ради.
23 листопада 2007 року Рінат Ахметов взяв на себе зобов'язання: "Присягаю додержуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників".
Вже наступного дня Рінат Ахметов порушив дану присягу – вимогу Конституції про те, що кожен депутат голосує особисто.
Це порушення присяги депутатом Ахметовим триває вже чотири з половиною роки. За офіційною інформацією парламенту, Ахметов був присутній лише на одному (!) сесійному засіданні Верховної Ради з понад 530, які відбулися в цьому скликанні. Це – абсолютний рекорд. При цьому його картка голосує щодня.
Цікаво, якби подібним чином поводився депутат палати общин Великої Британії, громадянство якої прагне отримати родина Ахметова, що з ним би сталося?
Думаю, наступного дня про нього написав би The Sun, а через день – всі щоденні газети, які зробили би подальшу політичну кар'єру британського прототипу Ахметова неможливою.
Власне, тому Ахметови і обирають місцем проживання Британію – це країна, де працюють закони.
Україні залишається набагато менше престижна роль – місця, де заробляють гроші.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.