Що приховують програми кандидатів
Як відомо, інколи комп'ютер дає про тебе більше інформації, ніж ти хочеш.
Уже не одне журналістське викриття було зроблено завдяки тому, що у Microsoft Word закладка "властивості файла" повідомляє, на якому комп'ютері цей файл був створений.
На цих виборах кандидати в депутати надавали до Центрвиборчкома свої передвиборчі програми у електронному вигляді. Після чого вони були завантажені на сайт ЦВК. Відповідно, ці файли зберегли "материнський" код – "властивості файлу" з того комп'ютера, на якому вони були створені.
В цьому може переконатися кожен, хто зайде на сайт ЦВК та завантажить виборчу програму кандидата.
Переважна більшість програм мають цілком нейтральні "властивості файлу", але дехто забув прибрати звідти зайву інформацію.
Володимир Литвин – його виборча програма створена на комп'ютері "Верховна Рада Україна". Схоже, спікер не гребує адмінресурсом ні в чому – починаючи від використання досягнень, профінансованих з бюджету, як своїх особистих – і закінчуючи такими дрібницями, як залучення співробітників парламенту до написання програми.
Програма Петра Порошенка написана на комп'ютері, у властивостях файлу якого вказано "НБУ". Як відомо, Порошенко – член ради Нацбанку. Тобто програму написано на комп'ютері, який перебуває в Нацбанку – або перебував, а тепер є списаним з НБУ.
А от виборча програма батька Порошенка створена в сімейній компанії "УкрПромІнвест", яку він і очолює.
У губернатора Житомирської області Сергія Рижука у "властивостях файлу" написано, що виборчу програму створено на комп'ютері людини з прізвищем Олександр Антонюк. Так звати заступника начальника управління у справах сім'ї молоді та спорту Житомирської обласної адміністрації. Можна здогадатися, що писати свою програму губернатор доручив підлеглому.
Так само виборча програма губернатора Волинської області Бориса Клімчука була створена на комп'ютері з властивостями "перша приймальня". Після конфлікту з іншим кандидатом в цьому луцькому окрузі Ігорем Палицею Клімчук знявся з виборів.
Начальник Південної залізниці Віктор Остапчук, що балотується в Харківській області, також подав до ЦВК програму, написану його підлеглими на державному підприємстві.
Екс-голова Верховного суду Василь Онопенко балотується у Вінницькій області – а його виборча програма створена на комп'ютері Миколи Мельника, який зараз працює в центрі Разумкова (абревіатура uceps). За часів головування Онопенка у Верховному суді Мельник був керівником його служби.
Якщо завантажити виборчу програму коняра та гречкодавця Олександра Оніщенка, що балотується у Київській області, то можна побачити, що вона створена на комп'ютері користувача "Вікторія Подгорна". Таке саме ім'я та прізвище має один з київських експертів-політологів.
У чоловіка Інни Богословської Володимира Мельниченка, який балотується в Кам'янець-Подільському та якого вона не афішує, аби не відлякати від нього виборців, у "властивостях файлу" вказано "Пруденс" – це назва однієї з компаній Богословської.
У Олега Ляшка програма створена на комп'ютері "Юго-Западная железная дорога".
У Івана Плачкова, попри те, що УДАР відмовився його висувати своїм кандидатом, всі "властивості файлу" такі самі, як у інших кандидатів від УДАРу.
А виборча програма найближчого друга Льовочкіна Івана Фурсіна перероблена з його інтерв'ю.
Оскільки виборчі програми в українських реаліях є порожньою формальністю, часом суто технічні "властивості файлу" цікавіші, ніж написане у самому файлі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.