Скупка голосів. Документ
Підкуп виборців – це те, про що багато говорять, але мало хто може побачити.
Але є одна ознака, яка вказує, що голос було продано. Це коли в бюлетені напроти кандидата або виборчого списку стоїть дивна позначка.
Традиційно люди голосують, малюючи в бюлетені "галочку" або "хрестик". Принаймні, так робить переважна частина виборців.
У штабу кандидата, що скуповує виборців, є проблема проконтролювати, що людина, яка продала голос, проголосувала за потрібного кандидата.
Тут фальсифікатори виборів проявляють кмітливість – в чому можна переконатися, ознайомившись із таким "документом".
Це – "облікова карта дільниці", яку мають заповнювати скупщики голосів. Часто це члени комісії від кандидата-скупщика або його спостерігачі.
Фактично, це своєрідний бухгалтерський облік проданих голосів.
Як це діє? Фальсифікатори попереджають підкупленого виборця, що він повинен поставити в бюлетені не просто значок, а намалювати незвичну конкретну фігуру – квадрат, коло, трикутник.
Такий бюлетень буде визнаний дійсним, тому що закон дозволяє залишати будь-які позначки:
"Стаття 85, пункти 8. У виборчому бюлетені для голосування виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті проти назви партії/прізвища кандидата у депутати, за якого він голосує".
Під час підрахунку голосів просумовується, скільки дивних позначок є на дільниці – і вираховується, скільки людей продали свій голос.
Відповідно, можна вирахувати і розмір "преміальних" для координатора скупки.
За словами моїх джерел, цю технологію вже застосовували на виборах президента 2010 року. Зараз, коли поновлено мажоритарні вибори, ціна одного голосу значно зросла.
А тепер порахуємо. В кожному окрузі від 100 до 300 дільниць. Навіть якщо в половині дільниць прикупити 20 голосів на кожній – це від тисячі до трьох тисяч голосів.
Згадаймо – в 2002 році, на останніх мажоритарних виборах до Верховної Ради, кандидати ставали депутатами з абсолютним результатом 13 тисяч голосів.
Тому додаткова перевага у три тисячі голосів, скуплена за гроші, може бути достатньою для перемоги.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.