Троллінг Яценюка Гриценком
Дивуюсь наївності наших людей.
Уже тиждень всі обговорюють ініціативу Анатолія Гриценка про здачу мандатів опозицією.
Будь-якій людині, що розбирається в політиці, зрозуміло, що це – нереальний план.
Це – троллінг Яценюка з боку Гриценка. Це – боротьба за вплив у майбутній фракції, боротьба за лідерство в ній, за право останнього слова. Зрештою, боротьба за наступне висунення на посаду президента від "Батьківщини". Спроба показати себе "крутішим" опозиціонером.
Яценюк піддався на цей троллінг і заявив, що починає консультації щодо відмови від мандату.
Але подумайте, хто буде здавати мандати? Тетяна Донець, депутатство якої оцінюють від 3 до 5 мільйонів? Чи Аваков зі Слюз, які в бігах? Чи батько і син Табалови, один з яких зайшов по списку, інший – за округом, витративши на все про все не один мільйон не-гривень? Чи відомий у вузьких колах київський діяч Ігор Скосар буде складати мандат?
Хто буде оплачувати нові вибори, якщо внески спонсорів уже витрачено? Будуть допродавати нові місця в списку?
Тоді замість Князевича, Оробець і Москаля в списку будуть Третьяков, Баленко і хтось із юристів Жеваго. Ви цього хочете?
Більше того, усіх списочників опозиції менше, ніж 150 мандатів – їх лише 121.
Чи ви хочете, щоб мандати здавали мажоритарники, які кров'ю відвоювали депутатство у себе в округах?
Мажоритарник Володя Ар'єв має здасть мандат? Якого рідна партія ледь не розміняла на Третьякова?
Чи здати мандат має мажоритарник Павло Різаненко, який рік воював з масажистом Азарова і пройшов через сім кіл пекла на цих виборах?
Чи має здати мандат мажоритарник Микола Катеринчук, який лише номінально був кандидатом від "Батьківщини", а, за великим рахунком, нічим їй не зобов'язаний – швидше, навпаки, це "Батьківщина" йому зобов'язана, бо він пішов на округ попри письмову обіцянку Тимошенко дати місце в списку?
Ідея зі складенням мандатів – це просто поза перед виборцями. Це – піар заради піару.
Варто зупинити ці розмови – хоча би на знак поваги до тих 58 мажоритарників, які переважно за свої особисті кошти виграли брудні вибори в умовах опозиції.
І я не хочу вірити в те, що Анатолій Гриценко запускає тезу про перевибори, аби виправдатися перед двома списочниками від "Громадянської позиції", які не зайшли в парламент, бо прохідна частина не дісталася до них (Леонід Макул – 68 номер списку, Олександр Чубатенко – 71-ий).
Якщо бути відвертим і не загравати з виборцями, то, як не сумно, єдиний реальний сценарій, який залишився на сьогодні – це перевибори в 5 округах.
Найгірше те, що опозиції виграти їх буде ще важче, ніж зараз. На цих округах будуть купа нових висуванців – починаючи від Королевської та Кармазіна і закінчуючи Горбалем і кимось із молодої команди Черновецького.
Плюс до проведення цих виборів когось звільнять з нинішніх чиновників – і він захоче собі мандат. Плюс проти когось порушать кримінальну справу – і він захоче дообратися в парламент, щоб отримати імунітет.
Тож опозиція має зосередитися на якнайшвидшому проведенні перевиборів. Вимагати їх не через рік або два, а протягом найближчого часу, поки люди пам'ятають про те, як влада фальсифікувала перемогу їх кандидата.
Опозиція має зосередитися на призначенні виборів до Київради і виборах мера Києва, щоб розвинути успіх у столиці.
Зрештою, опозиція має зосередитися на тому, як не втратити новий парламент. Щоб потім не скаржитися, що вони нездатні робити те, заради чого їх найняли на роботу – писати правильні закони.
І досить нереальних прожектів. Щоб провести анулювання списків, як це було в 2007 році, у вас немає головної потрібної для цього умови – у вас немає Юлії Тимошенко.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.