5 вересня 2013, 01:02
Півтора роки очікування однохвилинного "правосуддя" від Януковича
"Українська правда" програла апеляцію Міністерству фінансів. На судовий розгляд нашої справи в розкладі апеляційного адмінсуду відвели аж... одну хвилину.
Приблизно стільки ж воно і тривала. Від відповідача – Міністерства фінансів – нікого не було.
В задоволенні моєї апеляційної скарги відмовлено. Оголосили лише резолютивну частину ухвали.
Історія справи така. В 2011 році ми намагалися отримати публічний лист Мінфіну на Кабінет міністрів щодо того, що борги ЄЕСУ не обліковуються як державні борги.
Мінфін визнав, що такий лист є, але відмовився його надати.
Аргументи йшли в хід найабсурдніші. Так, Міністерство фінансів повідомило, що оригінал листа про ЄЕСУ вони надіслали в Кабмін, а у них є лише копія без шапки "Міністерство фінансів". А це не вважається "копією" в розумінні їх внутрішніх інструкцій.
У секретаріату Кабміну я теж не зміг отримати цей документ. Бо, виявляється, за кілька днів до запиту лист раптом забрала СБУ в рамках спеціальної виїмки документів.
Ми пішли в суд. І програли першу інстанцію в лютому 2012 року.
Для сміху – апеляція була призначена ухвалою, яка начебто датована 12 квітня 2012 року. Там сказано, що заперечення на рішення першої інстанції можуть бути подані в апеляцію до 2 вересня 2013 (!) року. Тобто суд начебто в квітні 2012-го дав півтора роки (!!!) термін на подачу заперечень.
Ми ж, звісно, не віримо, що суд в Україні виносить ухвали заднім числом. Просто суд дуже щедрий – дає 17 місяців для підготовки однохвилинного слухання.
Отримати лист Мінфіну щодо боргів ЄЕСУ ми намагалися на підставі закону "Про доступ до публічної інформації". Закону, який адміністрація президента за першої-ліпшої нагоди прагне презентувати західним спостерігачам як прогрес Януковича у питаннях демократії.
Для того, щоб закон "Про доступ..." запрацював, потрібно у відповідність із ним привести решту законодавства.
Для цього було підготовлено багатостраждальний законопроект N0947. Багатостраждальний – тому що він регулярно вноситься до порядку денного Верховної Ради. І регулярно звідти зникає. Його мали поставити на голосування 5 вересня 2013 року. Але дива не сталося – законопроекту знову немає серед запланованих до розгляду.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.